Keşfet

Türkiye’deki En İyi Kamp Yerleri Rehberi

En Güzel Kamp Alanları

Türkiye’nin bütün güzelliklerinden faydalanabileceğiniz bir coğrafyası var. Türkiye’deki en iyi kamp yerleri listemizle bu güzelliklerle buluşun.

Türkiye’nin En İyi 5 Kamp Yapılacak Yeri

İnbükü Orman Kampı/Marmaris

Marmaris bölgesinde kamp yapabileceğiniz birçok alternatifiniz bulunuyor. Bu alternatifler arasında İnbükü Orman Kampı, Türkiye’deki en iyi kamp yerleri arasında. Ayrıca sizlere bir camping tesisinden çok doğanın zor koşulları ile mücadele edebileceğiniz heyecanlı bir kamp macerası fırsatı sunuyor. Bu kamp alanını mutlaka görmelisiniz. 140 çadır kapasiteli olan bu kamp alanında sadece çadır değil, karavanlar için de yer var. Aynı zamanda İnbükü Orman Kampı’nda balık avlayıp denize girebileceğiniz gibi bisikletle macera dolu bir doğa keşfi yapabilirsiniz. Marmaris’te bulunan İnbükü Orman Kampı yıl boyunca aralıksız hizmet vermektedir.

türkiye'deki en iyi kamp yerleri

Akyaka-Gökova Orman Kampı

Akyaka-Gökova’da Azmak Nehri kenarına çadır kurabileceğiniz gibi çam ağaçlarının gölgesini de çadır kurmak için tercih edebilirsiniz. Denize yakınlığı ile bilinen bu orman kampının 300 çadır ve 70 karavan kapasitesi vardır. Aynı zamanda Akyaka-Gökova Orman Kampı’nın içerisinde 8 farklı koy bulunmaktadır ve bölgede bulunan birçok kamp alanına göre çok daha fazla alternatif sunmaktadır. Gökova Orman Kampı’nda elektrik, çamaşırhane, sıcak-soğuk su, mutfak market hizmetleri gibi pek çok hizmet mevcut. Ayrıca bu orman kampının en önemli özelliği su sporlarına elverişli olması. Gökova’da bulunan 8 farklı koydan herhangi birinde dilediğiniz gibi yüzebilir ve doğa ile baş başa keyifli zaman geçirebilirsiniz. Türkiye’deki en iyi kamp yerleri arasında bulunan bu alana girmek için bütçenizi çok zorlamayacak bir ücret ödüyorsunuz.

türkiye'deki en iyi kamp yerleri

İlginizi çekebilir: Kampçılık Okulu Bolu Aladağlar’da Açıldı!

Yazılı Kanyon/Isparta

Isparta il sınırları içerisinde bulunan Yazılı Kanyon, kamp yapabilmek için diğer pek çok bölgeye göre çok daha rahat. Yanınıza yiyecek almanızı gerektirecek bir alan da değil. Çünkü içerisinde balık çiftlikleri ve birçok küçük işletme var. Bu kanyondaki küçük işletmeler genel olarak kendin pişir kendin ye şeklinde hizmet sağlıyorlar. Türkiye’nin en iyi kamp alanları arasında bulunan Yazılı Kanyon’un tek özelliği yemek konusunda sağladığı rahatlık değil. Bu kanyonda pek çok gezinti yapabileceğiniz gibi bu gezintiler sırasında köprüler ve tarihi yazıtlar ile karşılaşabilirsiniz. Yani bu doğa harikası yer size tarihten esintiler de getirebilir. Aynı zamanda yüzmek için birçok alternatifiniz de bulunuyor.

türkiye'deki en iyi kamp yerleri

Kelebekler Vadisi – Ölüdeniz

Son zamanların en meşhur vadisi haline gelmiş Kelebekler Vadisi, Fethiye’de bulunuyor. Bu Vadide hem denize girebilir hem de tertemiz oksijen dolu bir hava eşliğinde doğa ile iç içe bir tatil yapabilirsiniz. Türkiye’deki en iyi kamp yerleri listesinde yer alan Kelebekler Vadisi, içerisinde aynı anda 125 çadır bulundurabiliyor. Ayrıca bu vadide kamp yaparken paraşüt heyecanını da kesinlikle yaşamalısınız. Kelebekler Vadisi’nde bulunan dalış eğitimi programı da burayı diğer kamp alanlarından ayıran bir başka özellik. Burada sevdiklerinizle kamp yapabilirsiniz. Ben çadırda kalamam diyen arkadaşlarınız için bungalov evler de mevcut.

türkiye'deki en iyi kamp yerleri

Yedigöller Milli Parkı/Bolu

Bolu sınırları içerisinde yer alan Yedigöller Milli Parkı, en çok tanına ve en çok tercih edilen kamp alanlarından bir tanesi. Türkiye’deki en iyi kamp yerleri sıralamasında en başlara adına yazdırabilecek niteliklere sahip olan Yazılı Kanyon size doğa ile iç içe bir kamp tatilinin yanında burada geçirdiğiniz anları ölümsüzleştirecek birbirinden güzel fotoğraflar çekmenizi de sağlayacak. Yazılı Kanyon’da doğa yürüyüşü, olta balıkçılığı gibi pek çok aktivite yapabilirsiniz. Ayrıca bu kamp alanında elektrik yok ve ateş yakmak da dikkatli olmak kaydıyla serbest. Ayrıca kamp yapmayı öğrenmek isteyen ve kamp yapmaya yeni başlayanlar için doğru adres.

türkiye'deki en iyi kamp yerleri

Daha fazla seyahat haberleri, gezi önerileri almak isterseniz GeziLinki’ni takip etmeye devam edin!

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri