Seyahat Haberleri

Kampçılık Okulu Bolu Aladağlar’da Açıldı!

Bolu Aladağlar Kampçılık Okulu

Bolu Aladağlar’da Türkiye’nin ilk doğa sporları ve etkinlik merkezi açıldı. Doğa hayatı ile ilgili birçok eğitim bu kampçılık okulu içinde gerçekleşecek.

Artık Kampçılığın Okulu Var! İşte Kampçılık Okulu

Haziran ayının 14’ü itibarı ile Mountrain Outdoor Club’da kampçılık, ileri kampçılık ve doğada hayatı idare edebilme başlıkları altında eğitimler düzenlenecek. Kampçılık okulu kapsamında eğitim verecek Mountrain Outdoor Club sadece aktiviteli kamp imkanları sunmuyor. Aynı zamanda özel gruplar için macera veya wellness kampları da düzenliyor. Okul da bunun gibi pek çok aktivite var.

Mountrain, doğada spor ve outdoor aktiviteleri kapsamında aktivite gerçekleştiren Türkiye’nin öncü markası olarak biliniyor. 200 yılından beri hizmet veren Mountrain Outdoor Club yerleşkesinde dağ, orman ve göl alanları ile 300 dönümlük bir doğa harikası içerisinde kampçılık okulu eğitimleri veriliyor. Kurulduğu yıldan beri tesis ve gruplara yönelik çalışmaları bulunan bu okulda çok kısa bir süre önce bireylere yönelik çadır, karavan ve kamp hizmetleri de verilmeye başlandı.

kampçılık okulu

Ayrıca doğanın içerisine yerleştirilmiş olan Mountrain Outdoor Club’da donanımlı bir konferans salonu, 200 kişi barındırabilen açık-kapalı yemek ve eğlence alanları, özel aktivitelerin gerçekleştirilebileceği parkurlar bulunuyor. Bu donanımı sayesinde Türkiye’de kampçılık okulu alanında öncü bir marka konumuna gelmiş olan Mountrain dünyada giderek yükselen doğada kampçılık, spor ve eğlence trendinin ülkemizde takip edilmesini sağlıyor.

Montrain Outdoor Club’da farklı seviyeler için farklı eğitimler bulunuyor. Örneğin bu okula ilk defa kamp yapacak kişiler eğitim almak için geldiğinde kamp boyunca ihtiyacı olacak temel ekipmanları tanıması ve kamp yeteneği kazanması amacı ile temel kampçılık eğitimi veriliyor. Okula ileri kampçılık eğitimi almak için gelen kişiler ise temel kampçılık bilgisine sahip oldukları için kamp yetenekleri ve teknik bilgilerini arttırmaya yönelik bir eğitim alıyor.

kampçılık okulu

Bu okula gelen herkesin tercih ettiği eğitim ise, Hayatı İdame Eğitimi. Bu eğitim, doğada bulunurken zor şartlara uyum sağlamak ve hayatta kalma becerisi kazandırmak için verilen bir eğitim. Kampçılık okulu kapsamında bütün bu eğitimlerin belli süreleri ve günleri bulunuyor.

Temel Kampçılık Eğitimi iki gün sürüyor ve 14 Haziran, 5 Temmuz, Ağustos tarihlerinde veriliyor. İleri Kampçılık Eğitimi de 2 gün sürüyor ve 21 Haziran, 12 Temmuz, 17 Ağustos tarihlerinde veriliyor. Hayatı İdame Eğitimi ise 3 gün sürüyor ve 28 Haziran, 26 Temmuz, 23 Ağustos tarihleri arasında veriliyor. Bu eğitimleri almak için önceden rezervasyon yaptırabilir ve kendinize uygun günü bu takvimden seçebilirsiniz.

Bu içerikte Aladağlar Kampçılık Okulu hakkında gerekli olabilecek tüm bilgiler verilmiştir. Buna benzer daha birçok gezi ve tatil fikirleri için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri