KeşfetSeyahat Haberleri

TCG Anadolu İstanbul’da Yeniden Ziyarete Açıldı

TCG Anadolu İstanbul'da Ziyarete Açıldı

TCG Anadolu İstanbul‘da Yeniden Ziyarete Açıldı; TCG Anadolu, yakın zamanda İstanbul Sarayburnu’nda halkın ziyaretine açılan Türk Donanmasına ait bir amfibi hücum gemisini 140 binden fazla kişi ziyaret etmişti. Halkın yoğun ilgisinden dolayı İzmir ‘e hareket eden TCG Anadolu gemisi Alsancak lima’nın da İzmir ‘de ki vatandaşlarında yoğun ilgisi ile karşılandı ve bir hafta da 149 bin kişiden fazla ziyaretçi TCG Anadolu gemisini görmek için gelmişti.

TCG Anadolu Nedir?

Ziyaretçiler gemiyi keşfedebilir ve geçmişi ve yetenekleri hakkında bilgi edinebilir. TCG Anadolu, asker, helikopter ve zırhlı araç taşıyabilen güçlü bir gemidir. Ayrıca gelişmiş haberleşme ve gözetleme sistemleri ile donatılması, onu Türk Donanması için çok önemli bir varlık haline getiriyor. İçerisinde 30 yataklı hastane, 2 adet ameliyathane, diş ünitelerinin de bulunduğu yüzen bir kasaba olarak nitelendiriliyor.

TCG Anadolu Yeniden İstanbul’da

İzmir’de vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan TCG Anadolu, yeniden saat 14.00’da İstanbul Sarayburnu’na gelerek demirledi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; Sarayburnuna demirlenen TCG Anadolu SİHA gemisinin ziyarete açıldığını ve tüm halkın beklendiğini açıkladı.

TCG Anadolu’nun yeniden ziyaretçilere açılması, Türk Deniz Kuvvetleri’nin gücünü ve teknolojisini yakından deneyimlemeleri için eşsiz bir fırsat sunuyor. Denizcilik tarihi ve modern askeri teknoloji ile ilgilenen herkesin mutlaka görmesi gereken bir milli teknoloji olarak ön plana çıkıyor.

 

Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Aryıca Bu yazımızda ilginizi çekebilir: İstanbul Ordu Kaç Km? İstanbul Ordu Kaç Saat

 

 

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri