KeşfetOrdu

İstanbul Ordu Kaç Km? İstanbul Ordu Kaç Saat

İstanbul Ordu Arası Kaç Km? İstanbul Ordu Arası Kaç Saat

İstanbul Ordu kaç km? Şehirler arasında yaklaşık olarak 900 km mesafe bulunmaktadır. İstanbul Türkiye‘nin en büyük ve en kalabalık şehirlerinden biridir. Dünya’nın en eski şehirlerinden biri olarak da bilinir ve tarihi kültürel ve turistik açıdan oldukça zengin bir şehirdir.

İstanbul Ordu Arası Kaç Litre Benzin Yakar?

İstanbul Ordu kaç km? İstanbul ve Ordu arası olan mesafe yaklaşık olarak 900 kilometredir. Bu mesafede aracın yakıt tüketim miktarı motorunun hacmine, aracın ağırlığına, aracın modeline ve sürüş hızına göre değişkenlik gösterebilir. Ortalama bir değer vermek gerekirse bazı araçlar için ortalama yakıt tüketimi 6-7 litre olabilirken bazı araçlar için ortalama yakıt tüketimi 10-12 litre olabilir. Araç sahipleri yakıt tüketimini azaltmak için bazı tedbirler alabilirler. Araçların periyodik bakımının zamanında yapılması lastik basınçlarının kontrol edilmesi, gereksiz yük taşımaktan kaçınılması, düzensiz hız yapmaktan kaçınılması, yüksek hızda seyretmekten kaçınılması motorun düzenli olarak kullanılması gibi uygulamalar yakıt tüketimini azaltabilir.

İstanbul’dan Ordu’ya kadar varış zamanı da yakıt tüketimini etkileyen faktörlerden biridir. Trafik yoğunluğu yol çalışmaları, yolun zorluğu, iklim koşulları, yolun genişliği gibi faktörler aracın daha fazla yakıt tüketmesine sebep olabilir. Ancak bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda ortalama olarak İstanbul’dan Ordu’ya seyahat etmenin ortalama yakıt tüketimi 50-60 litre arasında değişebilir. Bu tüketim miktarı aracın özelliklerine araçtaki yük miktarına, sürüş tarzına ve varış süresine göre değişebilir. Ortalama 1200 lira bir benzin masrafı olacaktır.

İstanbul Ordu Arası Kaç Saat Sürer?

İstanbul Ordu kaç km? Bu iki şehir arasındaki mesafe yaklaşık 900 kilometredir. Kara yolu ile seyahat etmek isteyenler ise İstanbul-Ankara otobanını kullanarak Ankara’ya ulaşabilirler. Ankara’dan sonra ise devam eden yoldan Ordu’ya ulaşım sağlanabilir. Yaklaşık olarak 12-13 saat süren bu yolculuk araba kiralama veya özel araçla yapılabilir. İstanbul ve Ordu arasındaki bu uzun mesafe Türkiye’nin zenginliklerini birbirine bağlayarak turistlerin unutulmaz bir tatil yapmalarına imkan sağlamaktadır. İstanbul’un tarihi yerleri muhteşem boğaz manzarası ve lezzetli yemekleri Ordu’nun doğal güzellikleri plajları ve lezzetli yemekleri turistleri mutlu edecek birçok aktivite ve gezilecek yer sunmaktadır.

İstanbul ve Ordu İki farklı şehir İstanbul Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biridir. Ordu ise Karadeniz Bölgesi’nde yer alan bir şehir.

1

İstanbul Ordu Arası Otobüsle Kaç Saat Sürer?

İstanbul Ordu kaç km? İstanbul’dan Ordu’ya otobüsle yaklaşık 11-12 saatte varabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında yolculuk süresi biraz daha uzayabilir. Ancak sıkılmadan manzaraları izleyerek ve dinlenerek yolculuk edebilirsiniz. Özellikle Çaykara ve Akçaabat gibi güzel ilçelerin üzerinden geçerek Ordu’ya ulaşabilirsiniz. Otobüs yolculuğu için uygun fiyat seçenekleri bulabilirsiniz. Yolculuk esnasında molalar verilerek araçtan inip rahatlayabilirsiniz.

Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayıca bu yazımızda ilginizi çekebilir: İstanbul Niğde Kaç Km-İstanbul Niğde Kaç Saat

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri