KeşfetYurtiçi Gezilerimiz

Sonbahar ve İlkbaharda Akdeniz Deniz Suyu Sıcaklıkları

Türkiye'de Bahar Aylarında Deniz Suyu Sıcaklıkları

Deniz suyu sıcaklıklarında taban derecesi 22 derece olarak kabul edilmektedir. Bunun anlamı deniz suyu sıcaklığının 22 derecenin altındaysa suyun soğuk olarak algılanmasıdır. Bununla birlikte deniz suyu sıcaklığının 29 derecenin üzerine çıkması da deniz suyunun bunaltıcı olması anlamına gelir. Peki deniz suyu sıcaklıkları nasıl olmalıdır? Sonbahar ve ilkbaharda Akdeniz suyu sıcaklıkları kaç aralığında olur?

Sonbahar Aylarında Akdeniz Deniz Suyu Sıcaklıkları

Tatil ve deniz denildiğinde akla ilk gelen bölge şüphesiz ki Akdeniz’dir. Akdeniz ülkemizin en sıcak denize sahip bölgesidir. Peki, Akdeniz şehirlerinde sonbahar aylarında deniz suyu sıcaklıkları ortalama kaç derece olmaktadır?

Sonbaharda Mersin’de Deniz Suyu Sıcaklığı

 • Eylül ayında Mersin’deki deniz suyu sıcaklığı ortalama 28,9 derece olmaktadır. Eylül ayı için en düşük sıcaklıklar 26 derece civarındayken en yüksek sıcaklık 31 derece dolaylarındadır.
 • Ekim ayında Mersin deniz suyu sıcaklığı ortalama 26,1 derecedir. Ekim ayı için en düşük sıcaklık 21 derece iken en yüksek 29 derece olabilmektedir.
 • Kasım ayında Mersin deniz suyu sıcaklığı ortalama 22,9 derece olmakla birlikte en düşük sıcaklık 18 derece, en yüksek sıcaklık 27 derece olabilmektedir.

Sonbaharda Antalya’da Deniz Suyu Sıcaklığı

Sonbahar ve ilkbaharda Akdeniz suyu sıcaklıkları

 • Eylül ayında Antalya’da deniz suyu sıcaklığı ortalama 28,6 derecedir. Bu aylarda en düşük sıcaklık 25 derece dolaylarında iken en yüksek 30 derece olabilmektedir.
 • Ekim ayında Antalya için deniz suyu sıcaklığı ortalama 25,4 derecedir. En düşük 20 derece, en yüksek 28 derece olabilmektedir.
 • Kasım ayında Antalya için deniz suyu sıcaklığı ortalama 22,3 derece iken en yüksek sıcaklık 26 derece olabilmektedir.

İlkbahar Aylarında Akdeniz Deniz Suyu Sıcaklıkları

İlkbaharda Mersin’de Deniz Suyu Sıcaklığı

Sonbahar ve ilkbaharda Akdeniz suyu sıcaklıkları

 • Sonbahar ve ilkbaharda Akdeniz suyu sıcaklıkları olarak Mersin’de mart ayı için ortalama sıcaklık 17,1 derece olmaktadır. Bu ayda en düşük sıcaklık 15 derece, en yüksek sıcaklık ise 19 derece dolaylarında olmaktadır.
 • Nisan ayı için Mersin’de deniz suyu sıcaklığı ortalama 18,1 derecedir. En yüksek sıcaklık 21 derece olurken en düşük sıcaklık ise 15 derece civarında olmaktadır.
 • Mayıs ayı için Mersin’de deniz suyu sıcaklığı ortalama olarak 21,7 dereceyken en yüksek sıcaklık 25, en düşük sıcaklık 18 derece olabilmektedir.

İlkbaharda Antalya’da Deniz Suyu Sıcaklıkları

 • Antalya’da mart ayı için ortalama sıcaklık 17 derece olmaktadır. Aynı zamanda bu ayda en düşük sıcaklık 15 derece, en yüksek sıcaklık ise 19 derece dolaylarında olmaktadır.
 • Nisan ayı için Antalya’da deniz suyu sıcaklığı ortalama 17,8 derecedir. En yüksek sıcaklık 20 derece olurken en düşük sıcaklık ise 16 derece civarında olabilmektedir.
 • Mayıs ayı için Antalya’da deniz suyu sıcaklığı ortalama olarak 21,1 dereceyken en yüksek sıcaklık 24, en düşük sıcaklık 19 derece civarında olmaktadır.

Bu içeriğimizde sonbahar ve ilkbaharda Akdeniz suyu sıcaklıkları hakkında bilgiler sunulmuştur. Buna benzer daha birçok gezi ve tatil içerikleri için YouTube kanalımıza göz atabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri