Seyahat Haberleri

Arife ve Kurban Bayramı’nda Otoyollar Ücretsiz Mi? Osmangazi Köprüsü Bayramda Paralı Mı?

2022 yılının Kurban Bayramı’nda köprü ve otoyolların ücretsiz olup olmayacağına yönelik araştırmalar devam ediyor. Kurban Bayramı’na az bir zaman kala, bayram tatilinde sevdiklerinin yanına gitmek isteyenler ya da bayram tatilini bir fırsat olarak görüp tatil rotası belirlemek isteyenler arife ve Kurban Bayramı’nda otoyollar ücretsiz mi, Osmangazi Köprüsü bayramda paralı mı şeklinde sorular sorabiliyor. İşte tüm bu soruların cevabı ve daha fazlası bu içeriğimizde.

Arife ve Kurban Bayramı’nda Köprü ve Otoyollar Ücretsiz Mi?

2022’de Kurban Bayramı 9 Temmuz – 12 Temmuz arasına denk geliyor. İdari izin günlerinin ise 9 güne çıkarılmış olması sebebiyle birçok insan şimdiden kendine bir tatil planı yapıyor. Bayram tatilinde köprü ve otoyollara geçiş ücreti ödemek istemeyenler ise ücretler hakkında bilgi sahibi olmak isteyebiliyor. Kabine toplantısının ardından birçok açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, köprü ve otoyolların ücretsiz olup olmayacağı hakkında bir görüş sunmadı. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili bir açıklama yapılır mı bilinmez ancak şu anki durumda köprü ve otoyollardan geçiş ücreti alınacaktır. İşte 2022 senesi için çeşitli köprü ve otoyolların ücretleri aşağıda sıralanmıştır.

arife ve Kurban Bayramı'nda otoyollar ücretsiz mi

 

  • 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü için tek yönlü otomobil geçiş ücreti 8,25 TL’dir.
  • Yavuz Sultan Selim Köprüsü için tek yönlü otomobil geçiş ücreti 19 TL’dir. Köprüye bağlanan özel bir otoyol bulunmaktadır ve Kuzey Marmara Otoyolu girişinde de ücret alındığını belirtmekte fayda vardır.
  • Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti otomobiller için 184,5 TL’dir. Motosikletler için 129 TL, otobüsler için 350 TL, kamyonlar için 464,5 TL, minibüs ve ticari araçlar için 295 TL, tırlar için ise 585 TL ücret ödemek gerekmektedir.
  • İstanbul Avrasya Tüneli için otomobil geçiş ücreti 53 TL’dir. Ancak 00.00 – 05.00 saatleri arasında yüzde 50 indirimli tarife uygulanmaktadır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2 Temmuz 2022 gününde katılmış olduğu haber programında bayram süresi boyunca köprü ve otoyolların ücretsiz olarak kullanılabileceğini ifade etti. Böylece tıpkı geçen seneki gibi bu sene de bayramda köprüler ve otoyollar ücretsiz olacak.

Bu içeriğimize arife ve Kurban Bayramı’nda otoyollar ücretsiz mi, Osmangazi Köprüsü bayramda paralı mı gibi soruları yanıtladık. Buna benzer daha birçok içerik için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri