İstanbulKeşfet

Museum of Motivation: İstanbul Motivasyon Müzesi Nerede?

Watergarden AVM Motivasyon Müzesi

Hayalleri, teknolojiyi, tasarımı ve inovasyonu “Motivasyon” ile birleştiren Motivasyon Müzesi (Museum of Motivation), ziyaretçilerini daha önceden hiç tanıklık etmedikleri bir serüvene ve keşif yolculuğuna çıkarıyor. Anadolu Yakası’nın yeni eğlence merkezlerinden biri olarak kabul edilen Watergarden AVM içerisinde bulunan İstanbul Motivasyon Müzesi, İstanbul’da farklı yerler gezip görmek isteyenlerin tercih edebilecekleri bir alandır. Bu içeriğimizde de Motivasyon Müzesi’ne dair merak edilen birçok konu ele alınmıştır.

Motivasyon Müzesi Nedir?

İstanbul Motivasyon Müzesi

İstanbul Motivasyon Müzesi, Türkiye’nin ilk interaktif sergisidir. 2020 senesinde ziyarete açılan müzede birbirinden özel deneyimler yaşama fırsatına sahip olabilirsiniz. 1600 metrekare bir alan üzerine kurulu müze, insanların geçmişe duydukları özlemle ilgili konuları deneyimleyebilmeleri adına açılmıştır. 7 ayrı bölümden oluşan müze içerisinde; dev bir top havuzu, sanal gerçeklik teknolojileri, selfie alanları, sihirli orman, illüzyon odası, dijital grafiti odası gibi çeşitli konseptler yer almaktadır.

Müzede tramvaya binip kendinizi bir hayal odasında bulabilir ya da zaman tüneline girerek çocukluğunuzun unutulmaz hatıralarına yolculuk yapabilirsiniz. Gökdelenler arasında 100 metre yukarıda, bir sanal gerçeklik dünyasında yürürken cesaretinizi toplayabilir ya da 350 bin adet toptan oluşan ve renk değiştiren top havuzunda yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayabilirsiniz. Müzede toplam 70 dakika süren etkinliklere katılabilir ve haftanın tüm yorgunluğunu, stresini üzerinizden atabilirsiniz.

Motivasyon Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?

İstanbul Motivasyon Müzesi

Museum of Motivation, Batı Ataşehir’de yer alan Watergarden Alışveriş Merkezi’nde bulunmaktadır. Üsküdar ya da Kadıköy’den hareket eden Batı Ataşehir minibüslerine binerek alışveriş merkezi önünde inebilirsiniz. Bununla birlikte Taksim’den hareket eden 256 numaralı otobüsle, Beşiktaş’tan hareket eden 112 numaralı otobüsle, Kadıköy’den kalkan 8A numaralı otobüsle, Mecidiyeköy’den hareket eden 256 numaralı otobüsle ve Söğütlüçeşme – Uzunçayır’dan kalkan 8A numaralı otobüsle de buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adres: Watergarden AVM, Barbaros Mahallesi, Kızılbegonya Sok 10/1, 34746 Ataşehir/İstanbul. Telefon: 0 552 716 7675.

Motivasyon Müzesi Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

İstanbul Motivasyon Müzesi

Museum of Motivation, pazartesi 13:00 – 21:00 saatleri arasında, kalan günlerde 12:00 – 21:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Son ziyaretçi girişi 20:00’da yapılmaktadır.

Müzeye girişler ücretlidir. Hafta içi ve hafta sonu ayrı ücret tarifeleri vardır. Hafta içi genel giriş fiyatı 69 TL, öğrenci bileti 49 TL, çocuk bileti 49 TL, 65 yaş üstü 49 TL, aile bileti (en fazla 4 kişilik olabilir) 179 TL’dir. Hafta sonlarında genel giriş 79 TL, öğrenci bileti 59 TL, çocuk bileti 59 TL, 65 yaş ve üzeri için 59 TL ve aile bileti ise 199 TL’dir. Etkinlik alanında ortalama ziyaretçi süresi 60 ile 75 dakika arasında değişmektedir.

  • Buna benzer daha birçok tatil ve gezi önerileri için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri