İstanbulKeşfet

İstanbul’daki Sosyete Pazarları – İstanbul’un En İyi Sosyete Pazarları

İstanbul Sosyete Pazarları Nerede?

İstanbul’da yer alan sosyete pazarları ziyaretçilerine her çeşit ürünün en ucuzunu, en fazla seçeneğini sunmayı vadeden pazarlardır. Sosyete pazarlarına girdiğinizde yüzlerce tezgahta, binlerce çeşit ürünle karşılaşabilirsiniz. Bu pazarlarda ayakkabıdan perdeye, halıdan sebze meyveye kadar oldukça farklı ürünler satışa çıkarılmaktadır. Peki İstanbul’daki sosyete pazarları nerededir? İşte bu içeriğimizde İstanbul’un en iyi sosyete pazarları sıralanmıştır.

İstanbul’da Bulunan Sosyete Pazarları

Kadıköy Salı Pazarı

 İstanbul’daki Sosyete Pazarları

Burası İstanbul’da kurulan en eski pazarlardan biridir. Öyle ki Kadıköy Salı Pazarı, “Tarihi Salı Pazarı” olarak da bilinmektedir. Fikirtepe’de, kapalı bir alanda kurulan bu pazarın adı her ne kadar “Salı Pazarı” olsa da salı gününe ek olarak cuma günü de kurulmaktadır. Haftada 2 gün açık olan sosyete pazarında sebze – meyve, kıyafet, halı, perde, çanta, ayakkabı, kumaş malzemeleri satışı yapan tezgahlar bulabilirsiniz. Bu pazara gitmek için Kadıköy’den Fikirtepe yönüne doğru hareket eden araçları kullanabilirsiniz. Eğer Anadolu Yakası’ndan buraya gelecekseniz Uzunçayır metrobüs durağında inip kısa bir yürüyüş sonrasında buraya varabilirsiniz.

Beşiktaş Cumartesi Pazarı

Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nin hemen karşısında yer alan Cumartesi Pazarı, 2 katlı yarı kapalı bir alanda yer almaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi cumartesi günlerinde hizmet vermektedir. 2 katlı bu yapının ilk katında daha çok sebze ve meyve tezgahları bulunmaktadır. İkinci katta ise ev gereçleri, kıyafet, parfüm, aksesuar gibi çeşitli ürünlerin tezgahları yer almaktadır. Pazarda ayrıca birçok ünlü markanın replika ürünleri de satılmaktadır. Bu yönüyle de İstanbul’un en meşhur sosyete pazarları arasında gösterilmektedir. Pazara Beşiktaş merkezden kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz gibi çevre semtlerden hareket eden servis araçlarıyla da ücretsiz ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bahçeşehir Pazartürk

 İstanbul’daki Sosyete Pazarları

İstanbul’daki sosyete pazarları listemizin üçüncü sırasında Bahçeşehir semtinde yer alan Pazartürk yer almaktadır. Burası da tıpkı Beşiktaş Cumartesi Pazarı gibi 2 katlı bir yapıdan oluşmaktadır. Ancak ondan farklı olarak tamamen kapalı bir alana sahiptir. Bu sosyete pazarındaki tüm tezgahlar yalnızca salı ve cumartesi günlerinde açık olup hizmet vermektedir. Alanın giriş katında daha çok hediyelik eşyalar, parfümler, pedeler, ev eşyaları, kıyafetler satılırken üst katta ise sebze ve meyve gibi gıda ürünleri satılmaktadır. Pazar alanın ilk katında aradığınız birçok ürünleri oldukça uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Pazara ulaşmak için Bahçeşehir merkezden kalkan ücretsiz servisleri kullanabilirsiniz.

Kozyatağı Cuma Pazarı

Kozyatağı metro durağına yürüme mesafesinde yer alan Kozyatağı Cuma Pazarı, sokak arasında kurulan bir sosyete pazarıdır. Bu pazarda daha çok kıyafet, bijuteri ürünleri, ev eşyaları ve hediyelik eşyalar satışa sunulmaktadır. Fiyatları oldukça uygun olduğu için de her zaman kalabalık ve canlı bir ortama sahip olduğu söylenebilir. Pazar, yalnızca cuma günleri kurulmaktadır.

Erenköy Sosyete Pazarı

 İstanbul’daki Sosyete Pazarları

Suadiye ile Erenköy arasındaki minibüs yollarının ara sokaklarında kurulan bu sosyete pazarı, İstanbul’un en bilindik sosyete pazarlarından biridir. Birçok farklı semtten yüzlerce insanın alışveriş yapmak için geldiği bu pazar yalnızca perşembe günleri hizmet vermektedir. Pazarda kurulan tezgahların birçoğu ünlü markaların ihraç fazlası ürünlerinden ya da replikalarından oluşmaktadır. Bu pazarda dünyaca ünlü markaların birebir, tamamen orijinal ürünlerini normal fiyatından kat kat ucuza satın alabilirsiniz. Özellikle de parfüm, çanta, tekstil ürünleri gibi eşyaları buradan satın alabilirsiniz. Pazarı gezerken yorulup acıktığınızı hissederseniz pazar içerisinde yer alan dönercide lezzetli bir döner yiyebilirsiniz.

Beylikdüzü Sosyete Pazarı

İstanbul’daki sosyete pazarları listemizin bir sonraki durağı Beylikdüzü’nde yer almaktadır. Yalnızca perşembe günleri hizmete açık olan bu pazarda genellikle tekstil ürünleri, kozmetik ürünleri ve ev eşyaları satılmaktadır. Ünlü markalarında birebir orijinallerinin satıldığı pazarda çok uygun fiyatlara oldukça kaliteli ürünler satın alabilirsiniz. Pazara Beylikdüzü ilçesinden gidecek olanlar için ulaşım oldukça kolay olacaktır. Öncelikle Beylikdüzü Belediyesi’nin ücretsiz olarak temin ettiği ve de birçok güzergah alternatifi sunmuş olduğu Beylik Pazarı servislerini tercih edebilirsiniz. Ancak pazara Beylikdüzü haricinde başka bir semtten ulaşım sağlayacaksanız Avcılar’dan hareket eden minibüsleri kullanabilirsiniz. Metrobüsle ulaşım sağlayacaklar, Avcılar Torium AVM durağında inmelidir.

Yeşilköy Sosyete Pazarı

 İstanbul’daki Sosyete Pazarları

Çarşamba günleri hizmet veren Yeşilköy Sosyete Pazarı, Florya – Yeşilköy arasında Çiroz mevkii üzerinde yer almaktadır. Yeşilköy Pazarı içerisinde birçok dünyaca ünlü markanın kozmetik ürünleri, tekstil ürünleri satışa sunulmaktadır. İstanbul’un en meşhur sosyete pazarlarından biri olan bu pazar genellikle sabah saatlerinde oldukça kalabalık olmaktadır. Pazarın açık olduğu saatler sabah 8 ile akşam 8 arası olduğundan buraya akşamüzeri gitmeniz daha doğru olabilir. Aradığınız her şeyi daha rahat şekilde bulmak, daha az yorulmak için sabah saatlerinde gitmemeye çalışabilirsiniz. Pazara metrobüsle gidecek olanlar İncirli durağında inmeli ve buradan Bakırköy Meydana geçmelidir. Daha sonra da Yeşilköy minibüsleri kullanılarak alana ulaşılmalıdır.

Bu içeriğimizde İstanbul’daki sosyete pazarları listelenmiştir. Siz de İstanbul’da alışveriş yapabileceğiniz yeni yerler arayışındaysanız bu içeriğimiz tam size göre olabilir. Buna benzer daha birçok gezi ve tatil içerikleri için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri