Gastronomi Gezileriİstanbul

İBB İstanbul Kent Lokantaları Nerede? 4 Çeşit Yemek 29 TL!

İBB Kent Lokantaları Nerede?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden birini daha hayata geçirmiştir. Bu proje sayesinde ağır ekonomik koşullar altında yaşamını sürdürmeye çalışan başta öğrenciler ve dar gelirli bireyler için İstanbul’da uygun fiyatlarla sağlıklı yemeğe ulaşmak artık daha kolay olacaktır. Peki İstanbul halkına sağlıklı, kaliteli ve ucuz fiyatlarla yemeklerin sunulacağı İBB İstanbul Kent Lokantaları nerede? İşte İstanbul’daki kent lokantalarının şubeleri:

İstanbul Kent Lokantaları

İBB tarafından henüz 2022 yılının başlarında hayata geçirilen Kent Lokantaları Projesi şimdiden oldukça popüler bir hal almıştır. İlk şubesi Çapa’da açılan kent lokantalarının ikinci şubesi Bağcılar’da açılmıştır.

Çapa Kent Lokantası

İBB İstanbul Kent Lokantaları nerede?

İBB Kent Lokantalarının ilk şubesi olan Çapa Kent Lokantası 2 katlı bir mekandır. Mekan oldukça ferah bir şekilde tasarlanmıştır. Aydınlık ve sade bir ortamı vardır. Aynı anda 80 kişiyi ağırlayabilecek kapasitededir. Konum olarak oldukça uygun bir lokasyonda yer alır. Ulaşımı güç değildir. Çapa Kent Lokantası’nda çalışan personellerin tamamı kadındır. Zaman zaman işe alımlar da gerçekleşmektedir. Bu yönden İBB’nin kadınlara iş imkanı sağladığını söylemek de mümkündür.

Çapa Kent Lokantası adres: Çapa Şehremini Mahallesi, Turgut Özal Millet Caddesi, No.109/A Fatih, İstanbul. Telefon: 444 10 34

Bağcılar Kent Lokantası

Kent Lokantaları Projesi’nin ikinci işletmesi Bağcılar’da açılmıştır. Burası da tıpkı Çapa şubesi gibi yine düşük gelirli çalışanları, esnafları ve öğrencileri hedef kitle olarak kabul etmiştir. 80 kişilik kapasiteye sahiptir. Çapa Kent Lokantası’nda olduğu gibi 4 çeşit yemek 29 TL’ye servis edilmektedir. Tüm çalışanlar kadınlardan oluşmaktadır. Menüde bir ana yemek ve bir çorba her zaman vardır. Ana yemek ve çorbaya ilave olarak 2 çeşit daha yiyecek veya içecek sunulmaktadır. Örneğin meyve, turşu, salata, ayran, kola veya meyve suyu gibi.

Bağcılar Kent Lokantası adres: Çınar Mahallesi, Osmangazi Caddesi Bağcılar, İstanbul. Telefon: 444 10 34

Kent Lokantalarında Hangi Yemekler Sunuluyor?

İBB İstanbul Kent Lokantaları nerede?

İBB Kent Lokantaları nerede sorusu yanıtlandıktan sonra lokantalarda sunulan yemekler de bir diğer merak konusu olan husustur. Burada sunulan yemeklerden bazıları; avcı böreği, avcı sarması, beğendili kuzu kavurma, beğendili levrek fileto, dragos steak, fesleğen soslu levrek, Fethipaşa special, Florya kebabı, göl kebabı, gözdağı kebabı, hardal soslu levrek, hardal soslu yaprak bonfile, Kasımpaşa levrek şiş, kiremitte fesleğen soslu köfte, köfteli patlıcan söğürtme, krep, levrek sarma, rokfor peynir soslu bonfile, sahil kebabı, sebzeli somon, somon güveç, somon madalyon, sultan köftesi… Bu yemekler yalnızca menüdeki yemek çeşitlerinin yarısı kadardır.

Kent Lokantaları Hangi Günler Açık?

İBB Kent Lokantaları haftanın her günü açıktır. Dilediğiniz gün saat 12.00 ile 20.00 arasında giderek tabldot usulü 4 çeşit yemeğinizi uygun fiyatlara yiyebilirsiniz.

Bunlara ek olarak daha fazla gezi ve gastronomi içerikleri için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bu yazımıza göz atabilirsiniz: İstanbul’un En İyi Kebapçıları – İstanbul’un En Başarılı 10 Kebapçısı

Başa dön tuşu