Gastronomi Gezileriİstanbul

İBB İstanbul Kent Lokantaları Nerede? 4 Çeşit Yemek 29 TL!

İBB Kent Lokantaları Nerede?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden birini daha hayata geçirmiştir. Bu proje sayesinde ağır ekonomik koşullar altında yaşamını sürdürmeye çalışan başta öğrenciler ve dar gelirli bireyler için İstanbul’da uygun fiyatlarla sağlıklı yemeğe ulaşmak artık daha kolay olacaktır. Peki İstanbul halkına sağlıklı, kaliteli ve ucuz fiyatlarla yemeklerin sunulacağı İBB İstanbul Kent Lokantaları nerede? İşte İstanbul’daki kent lokantalarının şubeleri:

İstanbul Kent Lokantaları

İBB tarafından henüz 2022 yılının başlarında hayata geçirilen Kent Lokantaları Projesi şimdiden oldukça popüler bir hal almıştır. İlk şubesi Çapa’da açılan kent lokantalarının ikinci şubesi Bağcılar’da açılmıştır.

Çapa Kent Lokantası

İBB İstanbul Kent Lokantaları nerede?

İBB Kent Lokantalarının ilk şubesi olan Çapa Kent Lokantası 2 katlı bir mekandır. Mekan oldukça ferah bir şekilde tasarlanmıştır. Aydınlık ve sade bir ortamı vardır. Aynı anda 80 kişiyi ağırlayabilecek kapasitededir. Konum olarak oldukça uygun bir lokasyonda yer alır. Ulaşımı güç değildir. Çapa Kent Lokantası’nda çalışan personellerin tamamı kadındır. Zaman zaman işe alımlar da gerçekleşmektedir. Bu yönden İBB’nin kadınlara iş imkanı sağladığını söylemek de mümkündür.

Çapa Kent Lokantası adres: Çapa Şehremini Mahallesi, Turgut Özal Millet Caddesi, No.109/A Fatih, İstanbul. Telefon: 444 10 34

Bağcılar Kent Lokantası

bagcilar-kent-lokantasi
bagcilar-kent-lokantasi

Kent Lokantaları Projesi’nin ikinci işletmesi Bağcılar’da açılmıştır. Burası da tıpkı Çapa şubesi gibi yine düşük gelirli çalışanları, esnafları ve öğrencileri hedef kitle olarak kabul etmiştir. 80 kişilik kapasiteye sahiptir. Çapa Kent Lokantası’nda olduğu gibi 4 çeşit yemek 29 TL’ye servis edilmektedir. Tüm çalışanlar kadınlardan oluşmaktadır. Menüde bir ana yemek ve bir çorba her zaman vardır. Ana yemek ve çorbaya ilave olarak 2 çeşit daha yiyecek veya içecek sunulmaktadır. Örneğin meyve, turşu, salata, ayran, kola veya meyve suyu gibi.

Bağcılar Kent Lokantası adres: Çınar Mahallesi, Osmangazi Caddesi Bağcılar, İstanbul. Telefon: 444 10 34

Ümraniye Kent Lokantası

umraniye-kent-lokantasi
umraniye-kent-lokantasi

İBB İstanbul Kent Lokantaları kapsamında Anadolu Yakası’nda yer alan Ümraniye Kent Lokantası, yaklaşık 150 metrekarelik alanıyla aynı anda 40 kişiyi ağırlayabilecek donanıma sahiptir. Enfes menüleri, sağlıklı yemekleri ile bütçe dostu Ümraniye Kent Lokantası’na gidebilirsiniz.

Adres: Esenşehir Mahallesi, Natoyolu Caddesi, Ümraniye İstanbul.

Üsküdar Kent Lokantası

uskudar-kent-lokantasi
uskudar-kent-lokantasi

Anadolu Yakası’nda bulunan kent lokantalarından bir tanesi de Üsküdar’da yer almaktadır. İBB güvencesiyle lezzetli ve bir o kadar da sağlıklı yemeklerle buluşabileceğiniz Üsküdar Kent Lokantası, 300 metrekarelik bir alan üzerinde yer almaktadır. Aynı anda 70 kişiyi ağırlayabilecek kapasiteye sahiptir.

Adres: Mimar Sinan Mahallesi, Hakimiyetimilliye Caddesi, Üsküdar-İstanbul.

Sultanbeyli Kent Lokantası

sultanbeyli-kent-lokantasi
sultanbeyli-kent-lokantasi

İBB Kent Lokantaları’nın son şubesi ve aynı zamanda Anadolu Yakası’nın ilk kent lokantası, Sultanbeyli’de hizmete açılmıştır. 310 metrekarelik restoran alanıyla 80 kişiyi aynı anda ağırlayabilecek kapasiteye sahiptir. Menüleri oldukça çeşitli, fiyatları son derece uygun olmasının yanı sıra  Sultanbeyli Kent Lokantası, ulaşım açısından da oldukça rahat bir konumda yer almaktadır. Ayrıca hemen yanı başında yer alan metro çalışmalarının tamamlanmasıyla ulaşım daha da kolay olacaktır.

Sultanbeyli Kent Lokantası adres: Mehmet Akif Mahallesi, Fatih Bulvarı, No.195/B Sultanbeyli, İstanbul. Telefon: 444 10 34

Sultanahmet Kent Lokantası

sultanahmet-kent-lokantasi
sultanahmet-kent-lokantasi

İBB İstanbul Kent Lokantaları kapsamında Avrupa Yakası’nda Fatih ilçesinde yer alan Sultanahmet Kent Lokantası, 150 metrekarelik bir alan üzerinde konumlanmıştır. Aynı anda 60 kişiyi misafir edebilmektedir. Sağlıklı ve bir o kadar da lezzetli menüsü için Sultanahmet Kent Lokantasının adresi: Alemdar Mahallesi, Yerebatan Caddesi, Salkım Söğüt Sokak, Fatih-İstanbul.

Avcılar Kent Lokantası

avcilar-kent-lokantasi
avcilar-kent-lokantasi

Kent lokantalarının Avrupa Yakası’nda yer alan şubelerinden biri Avcılar’da bulunmaktadır. Hem lezzetli hem de ekonomik sağlıklı yemeklerle buluşturan kent lokantalarının 6. şubesi, 320 metrekarelik bir alandan oluşmaktadır. Aynı anda 80 kişiyi ağırlayabilecek potansiyele sahiptir. Ulaşım bakımından da oldukça kolay bir noktada yer alan Avcılar Kent Lokantası’nın adresi: Merkez Mahallesi, Şamlı Sokak, No:33 – 1D, Avcılar, İstanbul.

Küçükçekmece Kent Lokantası

küçükçekmece kent lokantası
küçükçekmece kent lokantası

Kent lokantalarının 8. cisi olan bu işletmede bütçe dostu menüleriyle İstanbul halkının hizmetine girdi. 240 metre kapalı alanı ile aynı anda 70 kişi yemek yiyebiliyor. Konumu itibariyle kolay ulaşım imkanı sağlayan bu şubede misafirlerine hizmet vermeye devam ediyor.

Adres: Merkez, Şamlı Sk. No:33 D:1D, 34310 Avcılar/İstanbul

Hisarüstü Kent Lokantası

hisarüstü kent lokantası
hisarüstü kent lokantası

Kent lokanlarının 9. cusu ve en son açılan Hisarüstü kent lokantası İstanbul Avrupa yakasında Sarıyer ilçesinde hizmet vermeye başladı. 150 metre karelik işletmede aynı anda 45 kişi yemek yiyebiliyor. Kent lokantaları konseptinde hizmet veren işletme kolay ulaşımı ve nefis menüleriyle dikkati çekiyor.

Adres: Etiler, Hisar Üstü Nispetiye Cd No:23, 34470 Sarıyer/İstanbul

Kent Lokantalarında Hangi Yemekler Sunuluyor?

İBB İstanbul Kent Lokantaları nerede?

İBB Kent Lokantaları nerede sorusu yanıtlandıktan sonra lokantalarda sunulan yemekler de bir diğer merak konusu olan husustur. Burada sunulan yemeklerden bazıları; avcı böreği, avcı sarması, beğendili kuzu kavurma, beğendili levrek fileto, dragos steak, fesleğen soslu levrek, Fethipaşa special, Florya kebabı, göl kebabı, gözdağı kebabı, hardal soslu levrek, hardal soslu yaprak bonfile, Kasımpaşa levrek şiş, kiremitte fesleğen soslu köfte, köfteli patlıcan söğürtme, krep, levrek sarma, rokfor peynir soslu bonfile, sahil kebabı, sebzeli somon, somon güveç, somon madalyon, sultan köftesi… Bu yemekler yalnızca menüdeki yemek çeşitlerinin yarısı kadardır.

Kent Lokantaları Hangi Günler Açık?

İBB Kent Lokantaları haftanın her günü açıktır. Dilediğiniz gün saat 12.00 ile 20.00 arasında giderek tabldot usulü 4 çeşit yemeğinizi uygun fiyatlara yiyebilirsiniz.

Bunlara ek olarak daha fazla gezi ve gastronomi içerikleri için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bu yazımıza göz atabilirsiniz: İstanbul’un En İyi Kebapçıları – İstanbul’un En Başarılı 10 Kebapçısı

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri