Gezi Turlarıİstanbul

İstanbul Gezileri Başlıyor! Zeytinburnu Belediyesi Ücretsiz Gezi Turları 2022-2023

Zeytinburnu Belediyesi Öğrencilere Ücretsiz Gezi Turları

Zeytinburnu Belediyesi Ücretsiz Gezi; İstanbul‘un Yüzyıllardır hayatta olan köklü tarihine kültür hazinesi niteliğinde olan özel mekânlarını her iki haftada bir gerçekleştirilen İstanbul Gezileri ile rehber eşliğinde tanımanız mümkün. Rehberle gezme imkânı bularak gezmiş olduğunuz mekânın tarihini, hikâyesini, nasıl ve ne için yapıldığını ve bunun gibi birçok soruya yanıt bulabilirsiniz.  Gezdiğiniz mekânların bilgilerine en ince ayrıntısına kadar bilgi sahibi olan kişilerden dinlediğiniz için gezdiğiniz yerleri daha iyi tanıma imkânı oluşturarak İstanbul’un tarihi mekânlarını, turistik yerlerini, kültürünü daha güzel ve bilinçli bir şekilde öğrenme şansı yakalayabilirsiniz.

Bu sayede gezdiğiniz mekânları daha anlamlı bir şekilde gezme imkânı da yakalamış olursunuz. Ayrıca tur firmasıyla işinin ehli kişilerle gezildiği için kısa sürede daha çok bilgi edinebilme fırsatı yakalamış olursunuz ve bu sayede zamandan tasarruf edersiniz.

Başvuru Şartları

Zeytinburnu’nda okumak ya da ikamet etmek, öğrenci olmak, 14-25 yaşları arasında olmak. Başvurular sadece bir gezi için geçerlidir.  Gezilerin tamamı ile ücretsizdir.

Yapılacak olan her gezi için 25 asil ve 10 yedek başvuru oluşturulacaktır (asillerin gelememesi durumunda yedeklere öncesinden haber verilecektir).

18 yaşından küçük olan katılımcıların veli izin belgesini velilerine doldurtup imzalatarak getirmesi mecburidir.

Geziye çıkacak olan araç gezi günü sabah 9.30’da Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi önünde hazır bulunacaktır. Zeytinburnu’nda ikamet etmeyen öğrencilerin Zeytinburnu’nda okuduğuna dair okulundan alınmış öğrenci belgesi getirmeleri gerekmektedir.

Gezi Programı 8 Bölge Olarak Organize Edilmiştir

Eyüp Sultan Gezisi  (erkek öğrenciler için düzenlenmiştir), Ayvansaray, Balat ve Fener Gezisi (kız öğrenciler için düzenlenmiştir),

  • 12 Kasım cumartesi Karaköy ve Galata Gezisi (erkek öğrenciler için düzenlenmiştir)
  • 26 Kasım cumartesi Taksim Gezisi ( kız öğrenciler için düzenlenmiştir)
  • 10 Aralık Cumartesi Mimar Sinan Eserleri Gezisi (erkek öğrenciler için düzenlenmiştir)
  • 24 Aralık Cumartesi Zeyrek ve Fatih Gezisi (kız öğrenciler için düzenlenmiştir)
  • 14 Ocak Cumartesi Harbiye, Nişantaşı ve Maçka Gezisi (erkek öğrenciler için düzenlenmiştir)
  • 28 Ocak Cumartesi Beykoz Gezisi (kız öğrenciler için düzenlenmiştir

Başvuru için Tıklayın.

 

Bu içeriğimizde İstanbul gezileri başlıyor! Zeytinburnu belediyesinin düzenlediği ücretsiz gezi tuları yazmızı sizlerle paylaştık. Daha fazla gezi önerisi için GeziLinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: İstanbul’un En İyi Midyecileri: İstanbul’da Midye Dolma Yenecek Yerler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri