Keşfet

TC Kimlik Numarası 0-2-4 Olanlar Dikkat! Duyuru Yapıldı

Tarımsal Destek - Çitçiye Destek

Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Kimlik numarasının son hanesi 0, 2, 4 olan çiftçilere yönelik destek ödemelerini duyurdu. Toplam 41 milyon 946 bin TL tutarında olan bu destek ödemesi altı farklı alt başlıkta yapıldı ve ülke genelindeki çiftçilere ulaştırıldı. Bu alt başlıklar ve ödeme miktarları şu şekildedir.

  • Sertifikalı Tohum Üretim desteği kapsamında 15 milyon 540 bin 371 TL
  • Hastalıktan Ari İşletme desteği kapsamında 13 milyon 693 bin 325 TL
  • Hayvan Gen Kaynakları desteği kapsamında 7 milyon 879 bin 200 TL
  • Ar-GE desteği kapsamında 1 milyon 872 bin 104 TL
  • Büyükbaş Besi desteği kapsamında 1 milyon 810 bin TL
  • Sertifikalı Tohum Kullanım desteği kapsamında 1 milyon 151 bin TL

Bu destek ödemeleri, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yayınlanan bilgilendirme metni ile duyuruldu.

İlk Tarımsal Destek Ödemesi

Önceki haftalarda verilen temmuz ayının ilk tarımsal destek ödemesinin ardından, ikinci tarımsal destek ödemesi de çiftçilere iletildi. İlerleyen günlerde farklı ödemelerin verilmesi durumunda da açıklama yapılması bekleniyor.

Tarımsal destek ödemelerinin içeriğinde mazot ve gübre desteğinin yer alıp almadığı da merak ediliyor. Ancak, temmuz ayında verilen tarımsal desteklerin alt başlıkları arasında mazot ve gübre desteğinin henüz yer almadığı belirtiliyor. Bununla birlikte, önümüzdeki haftalarda çiftçilere iletilecek olan tarımsal destek ödemelerinin içeriğinde mazot ve gübre desteği de yer alabilir.

Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: Veda Mektubu Dizisinden Haber Var! Bu Yaz Başka Olacak

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri