Bungalov EvlerKeşfetSakarya

Hobbit Evleri: Sapanca Hobbit Evleri’nde Konaklama

Sapanca'da Nerede Kalınır?

Yaratılan en iyi alternatif evrenler içerisinde olduğu artık kanıksanmış bir gerçek olan Yüzüklerin Efendisi’nin Orta Dünya’sından kopup gelmiş Hobbit Evi, Sapanca’da konaklama imkânlarından biri olarak sevenleriyle buluşuyor. Kısa boylu ve küçük olarak tasvir edilen Hobbit halkının evleri de kendilerine uygun olacak şekilde küçücük. Bir bungalov konsepti olarak Hobbitlerin evlerinden esinlenilerek yapılmış olan Sapanca’daki oteller ise oldukça ilgi çekici. Bugün sizlerle Sapanca’daki Hobbit Evleri otellerini ve fiyatlarını paylaşacağız.

hobbit evleri

Hobbit Evleri, Darıca’da ve Ormanya’da bulunuyor. Ancak buradaki evler, konaklama amacıyla yapılmamış. Üstelik içine girip içeriyi görmek bile yasak. Yalnızca dekoratif amaçla yapılmış olan Darıca ve Ormanya Hobbit Evlerini yine de ziyaret edebilir ve sosyal medya için güzel fotoğraflar çekilebilirsiniz. Bunun yanında Sakarya’ya bağlı olan Sapanca’daki Hobbit Evleri, konaklama amacıyla kullanılabiliyor, bu amaç için inşa edilmiş. Küçük bungalov evler olan Hobbit otelleri, konsepti gereği oldukça küçük odalara sahip. İlginç bir deneyim olacağını düşündüğümüz Hobbit evi konsepti ile birlikte J.R.R. Tolkien’ın yarattığı eşsiz dünyanın esintilerini hissedebilirsiniz. Bunun yanında çocuklar da bu rengârenk bungalov evlere bayılıyor!

Hobbit Evleri ile Sapanca’da Konsept Bungalov Tatili

Sapanca Hobbit oteli, maksimum 2 kişilik olarak yapılmış olsa da duruma göre ek bir tane daha yatak eklenebiliyor. Böylece eğer arzu ederseniz 3 kişilik bir konaklama imkânına sahip olabiliyorsunuz. Ancak daha fazlası için yer yok. Kahvaltı servisi de var ama kahvaltı fiyatları ekstra olarak ödeniyor.

Hobbit Evleri Gecelik Konaklama ücretleri

Hobbit Evleri’nde güzel bir tatil fırsatı yakalamak isterseniz oda başı fiyat ödemelisiniz. Bir bungalov evi kiralamak için hafta içi 400 TL ödemeniz, hafta sonu için ise 500 TL ödemeniz gerekiyor. Yatak eklettirip 3 kişi konaklama yapacaksanız 75 TL ekstra ücret ödemeniz gerekiyor. Ayrıca ek kahvaltı fiyatı da yine 75 TL.

Türkiye’nin farklı yerlerinde de konaklanabilir Hobbit Evleri bulunuyor. Bungalov evlerde konaklama artık eskisinden daha popüler. Pandemi sebebiyle insanlar daha özel ve izole bir tatil istiyor. Ancak klasik bungalov evler de artık gelişiyor ve değişiyor. İşte Sapanca’daki Hobbit Evleri, bu değişen konseptin en ilginç çeşitlerinden bir tanesi.

hobbit evleri

Şimdiden iyi tatiller diliyor ve rezervasyonunuzu yaptırıp Sapanca’nın doğal güzellikleri eşliğinde güzel bir bungalov sefası sürmenizi tavsiye ediyoruz!

Ayrıca ilginizi çekebilir: Bungalov Ev Deneyimi: İstanbul’a Yakın Bungalov Evler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri