Keşfet

Mutlaka Görülecek Yerler: Pandemi Sonrası Yazın Keyfi!

Görülmesi Gereken Rotalar

Salgın sonrası size her şeyi unutturacak, sizleri oksijene doyuracak havası ile mutlaka görülecek yerler listenize eklemeniz gereken 5 yer!

Pandemi Sonrasında Mutlaka Görülecek Yerler

Daha fazla seyahat haberi, gezi önerileri almak isterseniz GeziLinki sizi bekliyor! İyi tatiller.

İlginizi çekebilir: Akdeniz’de Gezilecek Beş Yer: Ilık Sularda Tatil Fırsatı

1- Yedigöller
Baharı keyifle karşılayan yerlerden bir tanesi de Yedigöller. Bolu ilinin yeşilin bin bir tonunu barındıran doğasından nasibini fazlaca bu mekân dört mevsim birbirinden güzel olması ile bilense de özellikle bahar ayında mutlaka görülecek yerler listenizin başına eklemeniz gereken yerlerden biri. Ayrıca İstanbul gibi bir metropole yakın olması sebebi ile şehrin boğucu havasından ve kalabalıktan uzaklaşmak isteyen herkesin pandemi sonrasında nefes almak için tercih edebileceği bir doğa harikası.

mutlaka görülecek yerler

Milli Park statüsünde bulunan Yedigöller’e yılın her mevsimi dilediğiniz gibi gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer rotanız üzerinde ise mutlaka yaz ve ilkbahar ayında da Yedigöller’in havasını almalısınız.

2-Belgrad Ormanı
Geçtiğimiz bu zorlu dönemde özellikle doğaya hasret kalan doğaseverlerin pandemi biter bitmez mutlaka görülecek yerler listelerine Belgrad Ormanını eklemeleri gerekmektedir. Özellikle İstanbul’da yaşayan insanların pandemi sonrası nefes almak için kendilerini doğaya bırakabilmeleri için güzel bir mekân.

mutlaka görülecek yerler

Belgrad Ormanını özellikle hafta sonlarınızı daha güzel değerlendirmek için tercih edebilirsiniz. Burada uzun bir doğa yürüyüşü yapabileceğiniz gibi, piknik de yapabilirsiniz. Pikniğinizi yaparken güzel bir manzara eşliğinde bisiklet sürmek hiç de fena bir fikir olmaz. Doğaya ve temiz havaya hasret kaldığımız bu dönem biter bitmez rotanızı Sarıyer’e yani Belgrad Ormanı’na çevirerek yemyeşil bir doğa ile baş başa kalabilirsiniz.

3- Likya Yolu
Ülkemiz açısından en uzun yürüyüş yolu niteliğine sahip olan ve Fethiye’den başlayıp Antalya’da son bulan Likya Yolu mutlaka görülecek yerler listenizde yerini almalı. Özellikle pandemi sonrası size güzel bir deneyim yaşatacak güzel bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Üstelik sadece yerli turistlere ev sahipliği yapmayan Likya Yolu dünyanın dört bir yanından turistleri ağırlıyor.

Likya Yolu’nu pandemi sonrasında gidilecek yerler listenize eklerseniz yol boyunca Fethiye ve Antalya güzergahı üzerinde yol boyunca farklı yerlerde tatil yaparak yaşayacağınız deneyimi güzelleştirebileceğiniz gibi bir nokta belirleyerek kendinizi Likya Yolu’nun güzel manzarasına bırakarak güzel bir tatil yapabilirsiniz. Ayrıca Likya Yolu üzerinde konaklayabileceğiniz birbirinden güzel evleri tercih ederek pandemi sonrası uzun bir tatil gerçekleştirebilirsiniz.

mutlaka görülecek yerler

4- Yörük Köyü
Karabük Safranbolu’da bulunan Yörük Köyü içinde barındırdığı tarihi evleri ile bağlı olduğu ilçe merkezinin adeta minyatürü gibi. Mutlaka görülecek yerler listenize Yörük köyünü eklemeniz halinde bu sokaklarda dolaşırken kendinizi bambaşka bir zaman diliminden fırlamış gibi hissediyorsunuz.

Köy bu zamanlara kadar güzelliğini koruyabilsin diye Kültür ve Turizm Bakanlığınca da koruma altına alınmış. Bu koruma gerçekten işe yaramış. Çünkü bugün köyün daracık sokaklarında çıktığınız bir yolculuk size kendinizi çok eski bir zamandaymışsınız gibi hissettiriyor. Yani pandemi sonrasında kendinizi çok başka bir zamandaymış gibi hissetmek isterseniz veya tercihiniz tarih dolu bir tatil yapmak ise mutlaka Yörük Köyü rotanız olmalı.

yörük köyü

5- Ordu
İçerisinde çok fazla doğal güzellik ve kültürel miras barındıran Ordu ili, sahip olduğu bunca şey ile gelen ziyaretçilerini şakına çevirmeyi başarıyor. Pandemi sonrası hem doğal güzellikler ile buluşmak hem de tarihin esintilerini size hissettirecek bir tatil yapmak isterseniz mutlaka görülecek yerler listenizin başına Ordu’yu eklemelisiniz.

mutlaka görülecek yerler

Yaylalarından şelalelerine, kalelerinden meşhur lezzetlerine kadar her bir detayı ile size unutulmaz anlar yaşatacak bu şehirde birbirinden farklı yüzlerce aktivite yapabilirsiniz. Yani Ordu hem gurme tatilcilerin hem doğaseverlerin hem de tarih tutkunlarının tercih ettiği bir şehir diyebiliriz. Her kesimden insanı ortak bir noktada buluşturmayı başaran bu şehri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Daha fazla gezi rotası için GeziLinki Youtube kanalını ziyaret edin..

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri