BoluKaravan Tatilleri

Bolu Gezi Rehberi: Pürenli Yaylası’nda Karavan Tatili

Bolu - Pürenli Yaylası Kamp

Bolu ilinin dört bir yanı gizli kalmış göletlerle ve doğal manzaralarla çevrili. Örneğin Pürenli Yaylası karavan tatili sayesinde doğal manzaralardan birini görmenizi sağlayacak.

Pürenli Yaylası Karavan Tatili

Özellikle İstanbul ve Ankara’ya olan yakınlığı sayesinde yaz kış fark etmeksizin yerli yabancı birçok Turist ağırlayan Bolu, ziyaretçilerine özellikle de şehirde karavanla tatil yapmak isteyenlere sessiz ve huzurlu bir ortam sunuyor. İş yoğunluğundan iki gün de olsa uzaklaşmak adına hafta sonu Bolu yaylalarına karavanla seyahat etme fikri kulağa oldukça cazip geliyor. Pürenli Yaylası tercih edebileceğiniz yaylaların başında yer alıyor.  Birkaç tane de tabiat parkına da sahip olan Bolu ihtiyaçlarınızı rahatça karşılayabilmeniz adına da tercih edebileceğiniz en doğru adres.

pürenli yaylası karavan tatili

Bolu’da Karavanla Tatil Yapılacak Yerler

Dört bir yanı doğa güzellikleriyle çevrili Bolu’nun karavan tatili için uygun alanlarından biri At Yaylası Kampı. Bu yaylanın yanında Aladağ Göleti Kamp Alanı, Sarıalan Yaylaları Kamp Alanı Yaylası Kamp Alanı gibi alanlarda doğa ile baş başa bir tatil yapmanız mümkün. Bu alanlar ücretsiz kamp alanları. Karagöl Tabiat Parkı, Göksu Tabiat Parkı, Gölcük Tabiat Parkı kamp alanı gibi alanlar da ücretli kamp alanları. Doğu Karadeniz’in eşsiz güzelliklerinden bir tanesi de Pürenli Yaylası. Bu yaylaya geldiğiniz zaman ilk yapmanız gereken karavanınızı güzel bir yere çekerek Pürenli Yaylası karavan tatili için ilk adımı atmak. Daha sonra Güzeldere Şelalesini kesinlikle görmelisiniz. Ayrıca yaylada güzel bir rota belirleyerek yürüyüş yapabilir veya isterseniz tırmanış da yapabilirsiniz.

Pürenli Yaylası Karavan Tatili Yapacaklara Tavsiyeler

Yayla son dönemde fazlaca yaygınlaştı bu nedenle hafta sonları oldukça kalabalık oluyor. Sakin bir karavan tatili için hafta içi tercih edilmesi en doğru zaman. Bunun yanında Pürenli Yaylası karavan tatili için temmuz ve haziran aylarını tercih etmelisiniz. Çünkü kışın yollar tamamen kapalıyken ve bahar aylarında da yollar çamurlu.

pürenli yaylası

Pürenli Yaylasında Karavanla Konaklama Nasıl Olur?

Pürenli Yaylasına varmadan hemen önce geniş düzlüklerle karşılaşıyorsunuz. Karavanınızı bu düzlüklerde durdurmalısınız. Böylelikle Bolu karavan tatili boyunca hem yayla sakinlerine rahatsızlık vermemiş olacaksınız hem de sessiz ve sakin bir ortamda huzurlu tatilinizi tamamlayacaksınız.

Pürenli Yaylası Karavan Tatili Yapılacak Alana Ulaşım Nasıl Olur?

Bu konaklamalı tatil için ilk önce Düzce’nin Gölyaka ilçesine ulaşmalısınız. Gölyaka il Pürenli Yaylasının uzaklığı 24 kilometre. Karşınıza çıkan Orman İşletme Müdürlüğünden sola dönerek yaylaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bolu’da Karavan Tatili Yapmak ve Sosyal İmkanlar

Pürenli Yaylası karavan tatili sırasında tuvalet, duş ve elektrik mevcut değil. Bunun yanında alışveriş yapabileceğiniz herhangi bir tesis de yok. Yaylaya gelmeden önce alışveriş ihtiyacınızı karşılamanızda yarar var fakat alışveriş esnasında yanınıza çok fazla su almanıza gerek yok bölgede su ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz çok fazla kaynak var.  Pürenli Yaylası Düzce’nin çok bilinmeyen yerlerinden biri olsa da burada dilerseniz yapabileceğiniz pek çok şey var. Buraya karavan tatili için geldiğiniz zaman kesinlikle yaylada bulunan ve farklı mimarisiyle merak uyandıran evleri yakından görmelisiniz.

pürenli yaylası ulaşım
İlginizi çekebilir Amasya’da Karavan Kampı: Borabay Gölü Karavan Tatili

 Ayrıca evlerin hemen önünde yer alan ufak gölet muazzam güzelliği ile sizi kendine hayran bırakacak. Bu manzaraları gördükten sonra yaylanın hemen yakınındaki Güzeldere Şelalesine de gitmelisiniz. Pürenli Yaylasından yürümeye başlayarak Balıklı Yaylası’nda yürüyüşünüzü sonlandırabilirsiniz.  Bunların yanı sıra bol bol fotoğraf çekmelisiniz, ortaya oldukça güzel fotoğraflar çıkıyor. Buraya kadar gelmişken Kardüz ve Derebalık Yaylalarını da ziyaret etmelisiniz. Bu tatil esnasında birbirinden güzel pek çok yer göreceksiniz.

Buna benzer daha birçok gezi ve tatil fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalını da ziyaret edebilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri