Karavan Tatilleri

Amasya’da Karavan Kampı: Borabay Gölü Karavan Tatili

Borabay Gölü Nerede?

Amasya, konaklamalı tatil yapılabilecek birçok alan barındırıyor. Borabay Gölü karavan tatili, bu tatil listesinin en başında yer alanlardan.

Amasya’da Karavan Tatili Yapılacak Yerler

Borabay Gölü, bizlere harika manzaralar eşliğinde güzel bir doğa yürüyüşü, piknik ve kamp yapma imkânı sunuyor. Gölün kıyısında bulunan yüksek ağaçların gölgesi su ile buluştuğu zaman ortaya güzel bir manzara çıkmaktadır ve bu nedenle buraya “Aynalı Göl” de denilmektedir. Amasya’da karavan tatili esnasında kayık turu yapabilmeniz de mümkündür. Borabay göl kamp alanı dışında, buraya oldukça yakın olan Gındıra Gölü Kamp Alanı, Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Akdağ Yaylası Kamp Yeri, Destek Barajı Kamp Yeri, Dereli Havuzbaşı Mesire Alanı, Belevi Akpınar Mesire Alanı, Baraklı Şelalesi Kamp alanı gibi alanlara da karavan seyahati yapabilir ve güzel bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Karavan Tatili İçin Harika Bir Alternatif: Karavanla Kaş Kampı

Borabay Gölü Karavan Tatili Yapacaklara Tavsiyeler

Bu tatile başlamadan önce yanınıza almanız gereken şeylerden bir tanesi kesinlikle fotoğraf makinesi. Çünkü Borabay Gölü karavan tatili boyunca hem birbirinden eşsiz doğa manzaraları yakalayabilir hem de sosyal mecralarda paylaşmak için bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Burada bir restoran var yemek için buraya kullanabilirsiniz fakat karavan tatili yapmaya gittiyseniz, kendi yemeğinizi yapmanızı öneririz. Milli park içerisinde ateş yakmak yasak fakat güvenli bir alan belirleyebilir ve sadece yemek pişirebileceğiniz bir alan kadar ateş yakabilirsiniz.

Borabay Gölü Karavanla Konaklama Nasıl Olur?

Borabay Gölüne ulaştıktan sonra yapmanız gereken ilk şey gölgeleri göle yansıyan ağaçların arasına karavanınızı park etmek olmalıdır. Borabay Gölü karavan tatili bu sayede çok daha fazla keyifli hale gelecektir. Çünkü her sabah göl manzarasıyla uyanmak çok daha dinç ve çok daha huzurlu uyanmanızı sağlayacaktır.

Borabay Gölü Karavan Tatili Yapılacak Alana Ulaşım Nasıl Olur?

 Bu bölgeye ulaşım için kullanabileceğiniz herhangi bir toplu taşıma aracı olmadığını belirtmek de yarar var. Bu nedenle ya karavanla seyahat edeceksiniz ya da özel aracınızla gelip bölgeye kamp kuracaksınız. Amasya- Taşova istikametine doğru ilerleyip Samsun yoluna döndükten yaklaşık 10 kilometre sonra Borabay köyü içerisinden geçerek göle ulaşabilirsiniz.

Amasya’da Karavan Tatili Yapmak ve Sosyal İmkânlar

Bölgeye gelmeden önce market alışverişinizi mutlaka yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Borabay Gölü karavan tatili sırasında içme suyunu bölgede bulunan temiz kaynaklardan karşılamanız mümkün. Bunun dışında bölgede tuvalet ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir alandan başka herhangi bir şey bulunmuyor.

Tabii ki bu kamp alanları ve bungalov evler de ormanlık alanda doğa ile baş başa zaman geçirmeniz için güzel tercihler olacaktır fakat Borabay Gölü karavan tatili için en uygun olan göl kenarında ve gölün muhteşem manzarası ile baş başa olmaktır. Bunun yanında gün içerisinde dilediğiniz gibi ormanlık alanı keşfedebilir ve bunun için yürüyüş yollarını kullanabilirsiniz. Ayrıca göl- deniz bisikleti ile gölde bir tura çıkabilir ve hatırlayınca sizi gülümsetecek güzel anılar biriktirebilirsiniz. Bu alanda yapabileceğiniz başka bir şey ise yaban hayatı gözlemidir. Borabay Gölü çevresi böyle bir gözlem yapmak için elverişlidir. Bu faaliyetler ile birlikte karavan tatiliniz çok daha eşsiz bir hale gelecektir.

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri