Karavan TatilleriMersin

Karavan Kampı İçin En İyi Yerler: Pullu Tabiat Parkı

Pullu Tabiat Parkı’nda Karavan Kampı

Ülkemizin en güzel tatil noktalarından biri olan Anamur gerek doğası gerekse de tarihi miraslarıyla her yıl yerli ve yabancı turistlerin Akdeniz’deki ilk duraklarından biri olmaktadır. Mersin’in en güzel ilçelerinden biri olan Anamur’da karavan kampı yapacaklar için çok fazla alternatif vardır. Şehrin gürültüsünden soyutlanmış bir şekilde, denize sıfır bir konumda ve ormanla iç içe karavan kampı için en iyi yerler arasında Pullu Tabiat Parkı hakkında her şey bu içeriğimizde:

Pullu Tabiat Parkı’nda Karavan Kampı

Karavan Kampı İçin En İyi Yerler: Pullu Tabiat Parkı

Yaklaşık 10 hektarlık bir lan üzerinde yer alan Pullu Tabiat Parkı, Anamur’un en güzel kamp alanları arasında yer almaktadır. Burada ailenizle, sevdiklerinizle ya da yalnız başınıza oldukça huzurlu vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. Hem karavan hem de çadır kampı için uygun alanları bulunmaktadır. Anamur ilçesinden yaklaşık 10 km uzaklıkta, ormanlık bir alan üzerinde ve denize sıfır bir noktada yer almaktadır. Şehrin karmaşasından soyutlanmış, huzur dolu bir kamp tatili için oldukça ideal olanaklara sahiptir. Kamp alanı içerisinde kızılçam, defne ve yaban mersini gibi ağaçlardan fazlasıyla vardır.

Pullu Tabiat Parkı’nda Kamp Olanakları

Tabiat parkı kamp için oldukça ideal olanaklar sunmaktadır. Öncelikle buraya gelmeden önce yanınızda pek fazla eşya getirmenize gerek yoktur. Çünkü hem tabiat parkı içerisinde hem de çevrede alışveriş yapabileceğiniz, basit düzeyde temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. İlçe merkezine araçla 5 dakikada gidebilir ve ihtiyaçlarınız için alışveriş yapabilirsiniz.

Karavan Kampı İçin En İyi Yerler: Pullu Tabiat Parkı

Karavan kampı için en iyi yerler arasında Pullu Tabiat Parkı, Akdeniz’de ilk tercih etmeniz gereken alanlardan biri olmalıdır. Çünkü birçok kamp sever kamp esnasında hem denize hem de ormanlık alana yakın bir konumda olmak ister. Bu sebeple de Pullu Tabiat Parkı kamp severlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri olmaktadır.

Tabiat parkı içerisinde trekking yapabileceğiniz çok harika rotalar bulunmaktadır. Sabahın erken saatlerinde kalkıp güne sporla başlamayı sevenler için muhteşem bir olanak olacaktır. Kamp alanı içerisinde yemek yiyebileceğiniz kafe – restoran tarzı mekanlar da bulunmaktadır. Dilerseniz kendi yemeğinizi mesire alanında kendiniz pişirebilir, dilerseniz de restoranları tercih edebilirsiniz.

Karavan Kampı İçin En İyi Yerler: Pullu Tabiat Parkı

Kamp alanı içerisinde tuvalet ve duş olanağı da bulunmaktadır. Ayrıca kamp alanı 24 saat güvenlik kameralarıyla izlenmektedir. Bu yönüyle de oldukça güvenilir bir alandır. Sandalye, masa, sedir gibi ürünleri kiralayarak karavanınızın önüne kurabilirsiniz. Elektrik mevcuttur. Elektriği bir ara kablo ile karavanınıza kadar çekebilirsiniz. Günlük sabit bir ücreti bulunmaktadır.

Karavan kampı için en iyi yerler arasında bulunsa da kimileri buraya bungalov evlerde kalmak için de gelmektedir. Dilerseniz bungalov evlerde de konaklayabilirsiniz.

Pullu Tabiat Parkı Giriş Ücretleri

Karavan Kampı İçin En İyi Yerler: Pullu Tabiat Parkı

Tabiat parkına girişler ücretlidir. Şahıs ücreti 7 TL, indirimli giriş 3,5 TL, bisiklet girişi 7 TL, motosiklet girişi 14 TL, otomobil/karavan girişi 21 TL’dir. Kamp alanının kiralık ücreti ise günlük 35 TL’dir. Ücretler değişkenlik gösterebileceğinden tesis ile iletişime geçmenizde fayda vardır.

Pullu Tabiat Parkı Nerede? Pullu Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

Tabiat parkı Anamur ilçe merkezinden 10 km, Karaman’dan 205 km, Antalya’dan 262 km ve Mersin şehir merkezinden ise 232 km uzaklıkta yer almaktadır. Mersin’den özel araçlarla gelecek olanlar yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk yapacaktır.

Bu içeriğimizde karavan kampı için en iyi yerler içerisinde Pullu Tabiat Parkı hakkında bilgiler verilmiştir. Buna benzer daha birçok gezi ve tatil fikirleri için YouTube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri