Kamp Tatilleri

Mersin Gezilecek Yerler & Anamur Kamp Tatili

Mersin - Anamur Gezi Rehberi

Anamur kamp tatili nasıl yapılır? Nerde kalınır? Neler yapılır? Tüm soruların cevabı için yazımızı inceleyebilir ve konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Anamur Kamp Alanları ve Mersin Hakkında

Eski ismi İçel olan Mersin, Türkiye’nin Akdeniz’inde yer almaktadır. Güneyde bulunan bir Akdeniz kenti Mersin, nüfus kalabalıklığı bakımından büyük şehir olma özelliği göstermektedir. Yapılan nüfus sayımları sonucunda 2020 yılı verilerine göre 1 milyon 868 bin 757 nüfusa sahip olan Mersin Türkiye’nin 11. en büyük kenti olma özelliğine sahip olmaktadır. Coğrafi konumu ile bu kent yaz aylarının vazgeçilmez tatil yerleri arasında sayılmaktadır. Pek çok tatil seçeneğinin bir arada bulunduğu Mersin’de tatil fırsatı yakalayarak ucuz tatil yapmanın keyfini çıkarmak hiç zor değildir.

Mersin’inde toplamda 13 tane ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler; Çamlıyayla, Erdemli, Silifke, Tarsus, Bozyazı, Aydıncık, Gülnar, Mut, Mezitli, Toroslar, Yenişehir, Akdeniz ve Anamur olarak sıralanmaktadır. Var olan bu ilçelerin bazıları deniz ve kamp tatili için oldukça elverişli imkanlara ve fırsatlara sahip konumdadır.

Anamur kamp tatili

Ayrıca Mersin yalnızca bir turizm şehri değil aynı zamanda bir liman şehri olarak Türkiye’nin ekonomik kollarından biri olmaktadır. Çevresinde bulunan Antalya, Gaziantep, Karaman, Niğde ve Konya gibi iller bulunan Mersin, bu kentler için adeta bir tatil merkezi olarak geçmektedir. Ayrıca bu iller dışında Mersin Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından turist ve tatilci için keyifli bir tatil fırsatı olarak değerlendirilmektedir.

Mersin’in Güzide İlçesi: Anamur Kamp Tatili

Anamur tatil için tercih edilebilecek en güzel yerlerden biridir. Sahip olduğu deniz, ağaçlarla çevrili ormanlık alanları ve misafirlerine sunduğu konaklama imkanları ile Anamur’da tatil yapmak oldukça keyifli olmaktadır. Pek çok tatil seçeneğinin bulunduğu Anamur kamp tatili yapmak da çok tercih edilen tatil türleri arasındadır.

Anamur ilçesinde kamp yapmak için tercih edebileceğiniz birden fazla kamp alanı bulunmaktadır. Her biri berrak denizi, sakin yerleşkesi, temiz ve güvenli tesisi, ayrıca eğlenceli atmosferi ile kamp tatili sevdalılarının tercih edebileceği yerler arasında bulunmaktadır.

anamur gezilecek yerler

Ayrıca kamp tesisi içerisinde de misafirler için pek çok olanak vardır. Ücretsiz otopark, ücretsiz Wi-Fi, bar ve oturma alanları, restoran ve kafeler, ücretsiz kahvaltı gibi opsiyonların yanında evcil hayvanların da kabul edildiği bu tatil merkezlerinde tatil fırsatı yakalamak için elinizi çabuk tutmanız gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında oldukça fazla rağbet gören bu kamp alanlarında boşluk bulabilmek fazlasıyla zor olmaktadır.

Anamur Kamp Alanları Ulaşımı Nasıl?

Ulaşım için farklı seçeneklerinizin bulunması ile bulunduğunuz konum ile Mersin arasındaki mesafeye bağlı olarak bir ulaşım tercih etmeniz doğru olacaktır. Mersin ili içerisinde bir havaalanı olmadığından hava yolu ile ulaşım gerçekleştirecek olanlar öncelikle Adana’ya inip, oradan servisler ile Mersin’e geçebilmektedir. Bunun dışında kara yolu da çok tercih edilmektedir. Mersin’e ulaştıktan sonra ister özel araçla isterseniz şehir içinden kalkan servisler ile Anamur’a ulaşım sağlamanız mümkün olacaktır.

Anamur kamp tatili
İlginizi Çekebilir: Mamure Kalesi Gezisi & Mersin’de Gezilecek Yerler

Anamur’da Tatil Yapacaklar İçin Tavsiyeler

Tesisler içerisinde kendi kamp çadırınızda kalabileceğiniz gibi ikinci bir seçenek olarak bungalov evler de bulunmaktadır. Klasik kamp tatili konsepti dışında olsa da yine de tercih edilebilecek bir deneyim olarak görülen bungalov evler misafirler için dizayn edilmiştir. Bunun dışında denize girmek, kamp yapmak ve tesis özelliklerinden faydalanmak dışında kamp alanınızın yanında bulunan tarihi mekanları da gezerek tatilinizi iki katı eğlenceli ve dolu bir serüvene çevirebilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri