İstanbulKamp Tatilleri

Ağva Kilimli Kamp Alanı: Doğayla Buluşmanın İdeal Noktası

Saklı Cennet: Ağva Kilimli Kamp Alanının Özellikleri ve Sunduğu Deneyimler

İstanbul çevresinde ufak bir kaçamak dersek herkesin aklına ilk olarak Şile gelir. Şiledeki en güzel sahillerden birine sahip olan Kilimli Koyu’nda eşsiz bir karadeniz manzarası sizleri bekliyor. Kamp ücretlidir ancak ücretsiz kamp yapmak isterseniz sol tarafta bulunan patika yoldan ilerlediğinizde arka kısımlarda ücretsiz kamp yapma imkanı vardır. Bölge ormanlık arazidir ve açık alanlar bulunmaktadır. Çadırınızı rüzgardan etkilenmeyecek şekilde sığ bölgelere kurmanızı öneriyoruz. Yüksek bölgelere yoğun rüzgar sebebiyle çadır kurmamanız yalnızca fotoğraf çekmek için çıkmanız düz bölgeleri kamp için tercih etmeniz daha güvenli olacaktır. Tesisin ve bölgenin bakımsızlığı yoğun şikayet alıyor ancak doğası için ziyaret edilebilir. Ayrıca kalabalık olmasını istemiyorsanız hafta içi gitmeniz size daha sakin bir deneyim sunacaktır. 

Ağva kilimli koyu kamp alanı

İstanbul-şile kilimli köyünde bulunmaktadır. Kilimli koyuna gitmek için önce ağvaya ulaşmanız gerekiyor. Ağvaya ulaştıktan sonra kilimli koyu 4,7 km uzaklıktadır. Yürüyerek 35-40 dakika, aracınızla ise 10 dakika da ulaşabilirsiniz. Ayrıca taksi ile de ulaşım sağlamanız mümkün.

kilimli koyu kamp alanı
kilimli koyu kamp alanı

 

Ücretsiz kısımda kamp yapacaksanız yabani hayvanlara karşı dikkatli olmanız gerekir. Bölgede yabani hayvanlar olduğundan, gece çadırınızın yanına kadar yaklaşan bu hayvanları sizlerden uzak tutmak için ateşinizin sönmemesine dikkat ediniz. Ayrıca rüzgar yoğunluğu olduğu için ateşinizi bir çukur kazarak yakmanız daha güvenli olur. Yemeklerinizi hava kararmadan pişirip uygun şekilde saklamalısınız. Arta kalan yemekleriniz mutlaka kamp alanınızın uzağına dökünüz. Aksi takdirde gece çakal, domuz vb. Hayvanlar misafiriniz olacaktır. 

kilimli koyu kamp alanı
kilimli koyu kamp alanı

Ağva Kilimli Kamp Alanı Sosyal İmkanlar

 • Kilimli körfez kamp alanında restoran, kafe, market ve çocuklar için oyun alanı bulunmaktadır. 
 • Kamp alanı yakınındaki ormanlık alanda doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.  
 • Kilimli koyunun yakındaki derede balık tutma imkanı bulunmaktadır. Bunun için kamp alanı görevlileri balık tutma malzemeleri konusunda yardımcı olurlar. 
 • Göksu nehri de kilimli koyu kamp alanı yakınında bulunuyor. Buradaki nehirde yüzebilir veya tekne kiralayarak nehir turu yapabilirsiniz. Tur teknelerinde kayaların arasında insanların yüzdükleri noktaları rota olarak kullanılması güvenlik açısından eleştiri alan önemli bir konu. 
 • Bölgede elektrik imkanının olmaması dezavantaj oluyor. 
 • Kamp alanında ateş yakabilmek için özel alanlar da bulunuyor. Ancak rüzgara dikkat etmek ve bunun için önlem almanız faydalı olacaktır. 
 • Kamp alanındaki tesiste çadır kiralama imkanı da mevcut. 
 • Sahilde yüzme deneyimi yaşamak isterseniz de can kurtaran hizmeti mevcut olması güvenilir bir şekilde keyfinize bakmanızı sağlar. 
 • Kamp alanında duş, wc ve yiyecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir restoran bulunmakta. Bu restoranda kamp alanının ücreti dışında duş ve wc ihtiyaçlarınız için ekstra ücret ödemeniz gerekebilir. 
 • Ücretsiz olan kısımda kamp yaparken eğer oduna ihtiyacınız olursa odunu gündüz toplamalı veya yanınızda getirmelisiniz. Gece odun toplamanız yabani hayvanlar için tehlikeli olabilir. 
 • Ağva kilimli koyunda telefon sorunsuz bir şekilde çekmektedir. İnternete de aynı şekilde sorunsuz girebilirsiniz. Ancak arkadaşlarınız ile birlikte kampa gidiyorsanız lütfen telefonlarınızı ceplerinizde saklı tutup sohbet etmeyi unutmayınız. 
 • Ağva’nın muhteşem doğasını keşfederken ailenizle huzurlu bir tatile adım atmak için kilimli bungalow’u da tercih edebilirsiniz.
kilimli koyu kamp alanı
kilimli koyu kamp alanı 

 

Ağva Kilimli Kamp Alanı Daha fazla gezi ve tatil fikri için GeziLinki Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda ilginizi çekebilir: Tan Taşçı İzmir Fuarı Konseri Ücretsiz – İzmir Fuarı Çim Konserleri 

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri