Kamp Tatilleri

Hazar Gölü Tabiat Parkı Kamp Tatili Çadır Sevenleri Ağırlıyor

Hazar Gölü Tabiat Parkı Gezi Rehberi

Hazar Gölü Tabiat Parkı kamp tatili yapabileceğiniz eşsiz alanlardan bir tanesi. Birçok aktivite yapabileceğiniz kamp alanı sizlerle!

Hazar Gölü ve Hazar Gölü Tabiat Parkı Hakkında

Hazar Gölü, Gölcük Gölü olarak da bilinen tektonik göldür. Türkiye’nin Elazığ ilçesinde bulunan Hazar Gölü, güneybatı-kuzeydoğu yönünde uzanmaktadır. Türkiye’nin en derin göllerinden bir tanesidir. Gideğeni olmadığı için gölün suları hafif sodalı ve tuzludur. Doğal yaşam olarak da oldukça gelişmiş olan göl, sit alanı statüsündedir. Göl tabanında, batık yapılar olduğu tespit edildiği bilinmektedir. Daha sonra yapıların taraması yapılınca bunların eski saray ve manastır kalıntıları olduğu tahmini yürütülmüştür.

Tabiat Parkı ise Elazığ ilinin Sivrice ilçesinde yer almaktadır. 230 dekar alan üzerine kurulu olan Tabiat Parkı, kamp tatili sevenlerin özellikle tercih ettiği yerler arasındadır. 2011 yılında tabiat parkı olarak ilan edilen bölge, şehrin gürültüsünden ve hengamesinden uzak kafa dinlemek isteyenlerin oldukça çekici bulduğu yerlerdendir. Hazar Gölü Tabiat Parkı içinde kamp tatili yapmak isteyenler azımsanamayacak düzeydedir. Park içinde 21 adet orman köşkü, kır lokantası, idare binası, 4 adet tuvalet, çocuk oyun alanları, spor tesisleri, piknik alanları, plaj, manzara seyir alanları ve çadırlı kamp alanları bulunmaktadır.

hazar gölü tabiat parkı kamp tatili

Doğa yürüyüşlerinden kamp tatili fırsatına kadar birçok biçimde kullanabileceğiniz Hazar Gölü, sizleri şehrin kalabalığından kurtararak huzurlu anlar geçirmenizi sağlayacak. Kamp tatili sevenlerin favori noktalarından biri sizi bekliyor!

Hazar Gölü Tabiat Parkı’na Ulaşım

Hazar Gölü Tabiat Parkı, ulaşması kolay bir noktada bulunuyor. Özel aracınızla yolculuk edecekseniz yapmanız gereken oldukça basit. Elazığ merkezinden Diyarbakır yönüne devam etmelisiniz. Böylece Hazar Gölü Tabiat Parkı’na anayoldan kolay bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Kamp tatili yapmak isteyenlerin tercihlerinden bir tanesi olan Elazığ’daki Hazar Gölü, merkezden de oldukça yakındır. Hatta demir yolu da kullanarak tabiat parkına ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bir yol takibi için navigasyon kullanabilirsiniz.

Hazar Gölü Tabiat Parkı Kamp Tatili

Çadırlı kampçılık için sıkça tercih edilen yerlerden biri olan Hazar Gölü kıyıları, kamp sevenleri ağırlıyor! Tesis içerisindeki kamp alanları, tuvalet ve daha birçok olanağa erişebilmenizi sağlıyor. Otopark ve market gibi hizmetler de tabiat parkı sınırları içerisinde bulabilecekleriniz arasında.

hazar gölü tabiat parkı kamp tatili

Her yıl daha fazla insan kamp tatili ve karavan tatili yapmak istiyor. Ancak imkanların daha iyi olduğu alanlarda kamp kurmak, insanların daha fazla tercih ettiği seçeneklerden. Hazar Gölü Tabiat Parkı girişi ücretli bir kamp alanı. Çadır kampı için tercih edecekseniz 14 TL gibi bir fiyata giriş yapabilirsiniz. Ayrıca içerden çadır kiralayabileceğinizi söyleyelim.

Bunun yanında içeride bulunan restoran, kafe gibi yerlerden yararlanabilirsiniz ve doğa yürüyüşü patikalarını, bisiklet yolunu kullanarak iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz. Göl kenarında denize girmenizi sağlayacak bir de plaj bulunuyor. Rahatça yüzmek için kullanabileceğiniz Hazar Gölü, kamp tatili ve diğer seçenekler için sizleri bekliyor. Şimdiden iyi tatiller.

Hazar Gölü Tabiat Parkı’nda Kamp Tatili Detayları

Çadır ve karavan tatili yapmak için geldiyseniz ayrıca belki bir geceliğine bungalov evlerde de kalabilirsiniz. İnanılmaz bir atmosferi olan bungalov evlerde bir gün geçirmek kamp tatilinizin havasını değiştirebilir.

Elazığ’a geldiyseniz, içerideki restoranda Elazığ’a ait yemekler deneyebilirsiniz. Ya da piknik alanlarında, barbekü ve mangal yapabileceğiniz alanlarda doğayla iç içe bir yemek fırsatı yakalayabilirsiniz. Eğer zamanınız kalırsa, Elazığ’ın gezilecek yerlerini de görebilirsiniz.

hazar gölü tabiat parkı

Doğayla iç içe bir kamp tatili Hazar Gölü Tabiat Parkı ile kamp yapmayı sevenleri ağırlıyor.

İlginizi çekebilir: Kamp Tatili Yapılacak Yerler: Edirne – Dama Kampı

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri