Kamp Tatilleri

Kamp Tatili Yapılacak Yerler: Edirne – Dama Kampı

Edirne - Dama Gezi Rehberi

Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı Edirne, Meriç Nehri boyunca doğa harikalarına ve eşsiz kamp alanlarına ev sahipliği yapıyor. Dama kampı da onlardan birisi. İşte Edirne’nin mükemmel kamp alanlarından Dama Kamp Alanı!

Edirne’de Kamp Tatili Yapılacak Yerler: Dama Kampı

Özellikle İstanbul’a yakın olması sebebi ile hafta sonu için konaklamalı tatil planı olanların sıkça tercih ettiği bir şehir. Dama kampı da bu tatili gerçekleştirebileceğiniz alanlar arasında yer alıyor. Edirne’de Erikli sahili ve Saroz Körfezi boyunca kamp yapabileceğiniz birçok alan bulunuyor. Kamp severlerin hem çadır hem de karavan ile kamp yapabilecekleri alanlar ücretli ve ücretsiz olmak üzere farklılık gösterebiliyor. Trakya bölgesinde yer alan aynı zamanda da Bulgaristan ve Yunanistan’a sınırı olan Edirne bugüne kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmasının yanı sıra denizi ve ormanlık alanları ile de insanların dikkatini çekmeyi başarıyor.

edirne kamp alanları, dama kampı

Edirne’de Kamp Tatili Yapılacak Yerler

Kampçılar tarafından tercih edilen şehirlerin başında gelen Edirne’de ücretli ve ücretsiz olmak üzere birçok kamp alanı bulunuyor. Dama kampı da bu alanlarına örnek gösterilebilecek alanlardan. İbrice Limanı Kamp Alanı sahip olduğu manzarası ve düzlük alanları ile birlikte çadır kurmaya oldukça uygun. Ayrıca İbrice Limanı Edirne’nin en iyi dalış noktası kabul ediliyor. Enez kamp alanı ise oldukça temiz bir havaya ve doğal bir ortama sahip. Huzurlu bir kamp tatili için tercih edilebilecek bir alan. Bunun yanında Saroz körfezi kamp alanı, Edirne’nin kamp yapmak için en çok tercih edilen noktaları arasında yer alıyor ve oldukça büyük bir alan. Bu alan boyunca kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz noktalar var.

Edirne’nin ücretli kamp alanlarına bakacak olursak, Uzunkum Plajı kamp alanını listeye ekleyebiliriz. Bu kamp alanı İbrice limanına 2 kilometre uzaklıkta yer alıyor. İsterseniz kumsalda isterseniz de kumsalın arakasındaki ağaçlık alanda çadır kurabilirsiniz. Dama kamp alanı, şehir gürültüsünden uzaklaşıp inzivaya çekilebileceğiniz noktalardan bir tanesi. Dama kampı kafa dinlemek için oldukça uygun bir alan. Alana geldiğiniz zaman isterseniz çadır kiralayabilirsiniz. Bunun yanında çadırınızı yanınızda götürerek kendi kamp hayatınızı da kurabilirsiniz. Dama kamp alanı özellikle hafta sonu küçük bir tatil kaçamağı yapılabilecek ve sevdiklerinizle keyifli zaman geçirmenize olanak verecek alanların başında yer alıyor.

dama kampı

Edirne’de Dama Kampı Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler

Dama kamp alanı için düzenli olarak turlar düzenleniyor ve turların içerisinde çeşitli aktiviteler yer alıyor. Kamp alanınıza bu turlar ile giderek kamp deneyiminizi daha da unutulmaz hale getirebilirsiniz. Bunun yanında Dama kampı sayesinde ateş başında sevdiklerinizle keyifli zaman geçirebilir ve tavla turnuvaları, takım tavlası gibi aktivitelerle zamanınızı daha da eğlenceli geçirebilirsiniz. Ayrıca okey, tabu ve benzeri oyunlar ile ateş başında keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir Erikli Plajı: Edirne’nin Keşan’ında Tatil Fırsatı

Dama Kampı İçin Ulaşım

Kendi özel aracınız ile ulaşım sağlayacaksanız Tekirdağ yolu üzerinden Keşan’a gelerek oradan Enez istikametine sapmalısınız. Yaklaşık 40 kilometre sonra karşınıza çıkacak Türkiye Petrollerini gördükten sonra 30 metre daha ilerleyerek Karaincirli Köyü girişine geleceksiniz. Bu köyden sonra Dama kamp alanı tabelalarını takip edebilirsiniz. Dama kampı için otobüs tercih edecekseniz Keşan’a geldikten sonra Enez otobüslerine binmeniz yeterli olacaktır.

Edirne’de Kamp Tatili ve Sosyal İmkânlar

Kamp alanında ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz bir market mevcut. Bunun yanında kiralayabileceğiniz baraklar ve kullanabileceğiniz mutfak ve tuvaletler de var. Tesiste bir de kafe mevcut. Aynı zamanda Dama kampı boyunca sıcak su ile duş alma imkanına da sahipsiniz. Bunun yanı sıra aydınlatma ve şarj ihtiyacınızı karşılayabilmeniz için elektrik de var. Eğer isterseniz masa ve sandalyelerinizi de tesisten temin edebilirsiniz. Gitmeden önce ayrıntılı bilgi alarak nelerin fiyata dahil olduğunu öğrenebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri