Kamp Tatilleri

Muğla’da Kamp Yapılacak Yerlerden Biri: Akyaka Kampı

Akyaka Kamp Yapılacak Yerler

Şehrin gürültüsünden bıktın usandın mı? Hafta sonu küçük bir tatile ne dersin? Muğla’da Akyaka Kampı yaparak tüm stresinden kurtulabilirsin!

Akyaka Hakkında

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı olan Akyaka, ülkemizin önemli turizm yerlerinden biridir. Bu turistik bölgede bir kampı kulağa çok cezbedici geliyor. Akyaka’nın çok eski zamanlardan beri bir yerleşim yeri olduğu düşün Akyaka ülür. Çınar plajı Akyaka’nın en gözde sahillerindendir. Bu plajın Kadın Azmağı da alternatif güzergahınız arasına alınabilir.

Akyaka kampı

Akyaka Kampı Yapabileceğiniz Yerler

Akyaka’ya gelip de kamp yapmak istediğiniz zaman bu turistik bölge size hem deniz hem de ormanda kamp yapabileceğiniz bir sürü alternatif kalıyor. Sizin tek yapmanız gereken bu seçimler arasında tercih yapmak. Akyaka kampı sessiz, huzurlu ve sakin bir alanda olmalı diyenlerdenseniz, Karya Beach Camping tercih etmeniz için uygun. Bu kamp alanında çadırınızı ister denize ister ormana karşı kurabilirsiniz. Bu kamp alanında temel her türlü ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Bunun yanında Akyaka Orman Kampı da tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek. Bu alan biraz daha kalabalık fakat oldukça büyük olduğu için Akyaka kampı sırasında bu kalabalıktan etkilenmeyeceksiniz. Kamp alanı, 300 çadır kapasiteli ve çam ağaçları ile kaplı.

Ayrıca bu kamp alanında denize girme konusunda sıkıntı yaşamaz ve istediğiniz yerde denize girebilirsiniz. Sadece kaçak çadır olmasın diye, numaralandırma sistemi bulunuyor. Çadırınızı kurduktan sonra size verilen numarayı çadırınızın üzerine asıyorsunuz. Çınar koyu da kamp yapmak için başka bir alternatif. Yerli yabancı birçok turist bu koya gelerek denize giriyor ve sonrasında kendini doğaya bırakmak için birkaç gün burada kamp yapıyor. Bu alan piknik yapmaya da oldukça uygundur. Akbük koyu. Akyaka kampı için bir başka seçenek. Burası sit alanı olarak belirlendiği için herhangi beton bir yapı bulmak mümkün değildir. Doğayı kirletmemek şartıyla istediğiniz yere çadır kurarak kamp yapabilirsiniz. Son olarak Akyaka Kamp Alanı da seçenekleriniz arasında bulunuyor. Burası özel bir tesis. Çadırlar mevcut olduğu gibi taş evler de mevcut. Eğer sizin çadırınız yoksa, tesisten de çadır kiralayabilirsiniz.

Akyaka’da Kamp Yapacaklara Tavsiyeler ve Ulaşım

Akyaka kampı
Akyaka’ya gelmişken gezi yapmayı da ihmal etmeyin, işte gezi rehberimiz: Huzur Arayanların Adresi Muğla’da Bir Akyaka Gezisi

Bahsettiğimiz kamp alanlarından sadece Akbük Koyu Muğla iline 48 kilometre uzaklıktadır. Bunun haricinde diğer kamp alanları Akyaka’ ya yakın konumda bulunur ve ulaşım oldukça basittir. İster kendi aracınızla ister toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilirsiniz. Tercihinizi Akbük Koyu’ndan yana kullanırsanız deniz kestaneleri olduğunu göz önünde bulundurarak yanınıza bir deniz ayakkabısı almanızı tavsiye ederiz. Artık Akyaka kampı için yapmanız gereken tek şey bu seçenekleri değerlendirerek tercih yapmak.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri