ÇanakkaleKamp Tatilleri

Saros Körfezi Kamp Yapılacak Yerler – Saros Körfezi Kamp Alanları – Danişment Tabiat Parkı

Saros Körfezi’nde Kamp

Saros Körfezi kamp alanları bakımından birçok güzel alternatifi içerisinde barındıran bir bölgedir. Ege Denizi’nin kuzeydoğusunda yer alır. En önemli ve belirleyici özelliği kendi kendini temizleyebilmesidir.

Saros Körfezi’nde kamp denince akla ilk gelen yerlerden biri Danişment Tabiat Parkı’dır. Parkın büyük bir kısmı meşe geri kalanı ise akasya ve iğde ağaçları ile örtülmüş haldedir. Ormanlık bir alan olması nedeniyle kamp için oldukça elverişli bir ortamı vardır. Doğayla iç içe, huzurlu ve sessiz bir kamp deneyimlemek isteyenlerin vazgeçilmez kaçış noktalarından biri olacaktır.

Kamp alanının birçok yeri, çadır kampı için idealdir. Denize sıfır bir nokta olmasa da oldukça yakındır. Kamp alanı da biraz orman içerisinde yer almaktadır. Özellikle sessiz ve kalabalıktan uzak bir kamp isteyenler için iç kısımlar daha iyi olacaktır.

Danişment Tabiat Parkı Kamp Olanakları

danişment tabiat parkı

Saros Körfezi kamp alanları içerisinde Danişment Tabiat Parkı belki de en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Bunun nedeni kamp alanının hem ormanlık bir alandan oluşması hem de denize yakın bir konumda yer almasıdır. Denize girilecek alanlar, kamp noktasına yakındır. Denizi de oldukça temiz ve berraktır ancak yine de deniz ayakkabısı ile denize girmekte yarar vardır. Çünkü özellikle kıyılarda çok sayıda deniz kestanesine rastlamak mümkündür.

Kamp alanı içerisinde elektrik mevcut durumdadır. Elektrik istasyonlarından çadırınıza ya da karavanınıza bir ara kablo yardımıyla elektrik çekebilirsiniz. Özellikle de orman içerisinde biraz daha gözlerden uzak bir kamp isterseniz elektrik çekmeniz gerekecektir.

Saros-Korfezi-Kamp-Alanlari-3

Kamp alanında çok sayıda masa ve sandalye de bulunmaktadır. Eğer alan çok kalabalık değilse masa ve sandalyeleri çadırınızın yanına kadar çekebilirsiniz. Kamp alanı çevresinde restoran ve kafeler bulunmaktadır. Ayrıca yemeğinizi kendiniz hazırlamak isterseniz alanda market ve büfe tarzı yerler de mevcuttur.

Yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz, sebzelerinizi buzdolabında muhafaza edebileceğiniz ve bulaşıklarınızı yıkayabileceğiniz küçük bir mutfak vardır. Su her zaman akıyor durumda olup alanda WC, duş gibi olanaklar da yer almaktadır. Kamp alanı içerisinde; piknik yapabilir, dalış yapabilir, doğa fotoğrafları çekebilir, trekking yürüyüşlerine çıkabilirsiniz.

Danişment Tabiat Parkı Giriş ve Konaklama Ücretleri

Saros-Korfezi-Kamp-Alanlari-2

Saros Körfezi kamp alanları genellikle girişlerin ücretli olduğu alanlardır. Danişment Tabiat Parkı’na girişler de konaklama olmasa dahi ücretlidir. Parka giriş ücreti kişi başı 12,5 TL’dir. Otomobillerin giriş ücreti ise yaklaşık 40 TL’dir. Ancak fiyatlar sezona göre değişiklik gösterebileceğinden gidilmeden önce bilgi alınmasında yarar vardır.

Danişment Tabiat Parkı’nda konaklamak istiyorsanız bir çadır yeri kiralamanız gerekmektedir. Çadırınızı getirdiyseniz günlük 60 TL bedel karşılığında konaklama yapabilirsiniz. Karavanınızda konaklamak isterseniz de yaklaşık olarak 80 TL kadar bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Tesisin çadır olanaklarından da yararlanabilirsiniz. Fiyatlar hakkında güncel ve kesin bilgiler için tesis ile iletişim kurulmalıdır.

Danişment Tabiat Parkı Ulaşım

Saros-Korfezi-Kamp-Alanlari-5-1

Danişment Tabiat Parkı, Edirne’nin Keşan ilçesinde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 150, ilçe merkezine ise yaklaşık 40 km mesafede yer almaktadır. Edirne şehir merkezinden yapacağınız bir yolculuk 2 saat kadar sürecektir.

Şehir merkezinden yola çıktığınızda Keşan güzergahından devam etmeli ve Erikli yoluna girmelisiniz. Erikli’yi geçtikten sonra sapmadan Danişment Parkı’na ulaşmak mümkündür. Eğer özel aracınız yoksa buraya toplu taşımalar ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. İlçe merkezinden ya da şehir merkezinden Keşan’a giden araçlara binerseniz kamp alanı yakınlarında inebilirsiniz. Siz de Saros Körfezi kamp alanları için araştırma yapıyorsanız tercihinizi bu tabiat parkından yana kullanabilirsiniz.

Daha birçok gezi ve kamp tatili fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri