Kamp Tatilleri

Şile Sahil Kampı İstanbulluları Çadırlara Davet Ediyor!

Şile Sahilinde Kamp

Şehrin kalabalığından yorulduysanız ve stresini üzerinizden atmak istiyorsanız, Şile Sahil kampı size deniz ve orman eşliğinde sessiz sakin bir tatil fırsatı sunuyor.

Şile Sahil Kampı Hakkında

İlginizi çekebilir: Kampçılık Okulu Bolu Aladağlar’da Açıldı!

Şile Sahil Kamp İstanbul ilinin Şile ilçesinde bulunuyor ve 35 hektar orman arazisi üzerine kurulmuş bir kamp alanı. İstanbul onca kalabalığına ve gürültüsüne rağmen kafa dinleyebileceğiniz ve huzurla kamp tatili yapabileceğiniz doğa harikası kamp alanlarına sahip. Şile Sahil Kampı bunlardan sadece bir tanesi. Hem sakin bir tatil yapmak istiyorum hem de şehirden uzaklaşmaya çok zamanım yok diyorsanız. Doğayla ve denizle iç içe size kendinizi bir tatil köyündeymişsiniz gibi hissettirecek pek çok mekân içerisinden istediğinizi tercih ederek İstanbul yakınlarında kısa bir tatil yapabilirsiniz.

İstanbul’da Kamp Yapılacak Yerler ve Şile Sahil Kampı

İstanbul’dan çok uzaklaşmadan doğa ile iç içe ve yeşilin bin bir tonu eşliğinde tatil yapabileceğiniz pek çok kamp alanı var. Eğer bir kamp tatili planı yapıyorsanız, bu kamp alanlarından bir tanesini seçerek işe koyulabilirsiniz. İstanbul’un içinde ve çevresinde ekonomik ve huzurlu bir kamp deneyimi yaşamanız mümkün. Bu kamp alanlarına bakacak olursak direkt İstanbul’un içinde Ağva ilçesinde yer alan Seferoğlu Kamping size geniş olanakları ile güzel bir tatil imkânı sunuyor. Yine Ağva’da yer alan başka bir kamp alanı ise, Kilimli Koyu. Burada gerçek anlamda doğa ile baş başasınız. Hatta koya gitmeden önce bütün ihtiyaçlarınızı yol üzerinde tedarik etmelisiniz. Polonezköy Tabiat Parkı ise Beykoz’da bulunan ve oldukça popüler bir alan. İçerisinde pek çok işletme bulunan bu alanda keyifli zaman geçirebilirsiniz.

şile sahil kampı

Ballıkayalar Tabiat Parkı İstanbul’a yakın kamp alanlarının içerisinde bulunuyor. İstanbul’da kalmak istemiyorum diyenlerdenseniz bu kamp tatili sizi İstanbul dışına çıkaracak. Bu kamp alanının özellikle trekking yapmaktan hoşlanan kişiler tercih ediyor. Şile Sahil Kampı, doğa ile baş başa olmanızın yanı sıra çeşitli doğa sporları ile tanışacağınız ve bu sporları deneyimleyebileceğiniz bir alan. Kamp yapmak için de bize güzel sebepler sunuyor. Kamp alanında çadır kurabilir, karavan veya bungalovlarda konaklayabilirsiniz. Şile Sahil Kampta yapabileceğiniz pek çok aktivite mevcut.

Şile Sahil Kampına Gideceklere Tavsiyeler

Buraya geldiğiniz zaman yapmadan dönmemeniz gereken bir aktivite var. Doğa ile iç içe vakit geçirirken ülkemizde en çok izlenen televizyon programlarından olan Survivor deneyimini yaşayabileceğinizi biliyor muydunuz? Siz doğanın tadını çıkarırken özel olarak hazırlanmış olan Survivor parkurunda zamanı karşı yarışabilirsiniz. Parkurda atlayıp zıplarken bütün stresinizi ve derdinizi bir kenara bırakabilir ve Şile Sahil Kampı deneyiminizi daha da güzelleştirebilirsiniz.

Şile Sahil Kampına Ulaşım

Şile Sahil Kampı, İstanbul’un içinde ve Şile’ye 15 kilometre uzaklıkta bulunan Sahilköy içerisinde yer alan bir kamp alanıdır. İstanbul’dan Şile istikametine doğru giderken Şile Otobanınsa Şile’ye 15 kilometre kala Sofular tabelasını görünce sola dönün ve karşınıza çıkacak Sahilköy tabelalarını takip ederek ilerlerseniz sonunda Şile Sahil kampı için alana ulaşmış olacaksınız. Ayrıca özel aracınız ile gitmeyecekseniz toplu taşıma araçları ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

şile sahil kampı

İstanbul’da Kamp Tatili ve Sosyal İmkân

İstanbul içerisinde kamp yapmak şehrin içindeyken şehirden uzaklaşmanızı sağlayacak ve çok fazla uzaklaşmadan huzurla buluşacaksınız. Şile Sahil kampı da yeme, içme, tuvalet ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir kamp alanı ve bu nedenle rahat bir kamp deneyimi yaşamanızı sağlıyor. İçerisinde doğa yürüyüşü yapabileceğiniz rotlar bulunurken, Survivor aktivitesi gibi özel imkanlar da sunuluyor. Yani sadece çadırınızı alarak alana gidebilir ve diğer her şeyi kamp alanından karşılayabilirsiniz. Böyle bir kamp tatilini deneyimlemek için hafta sonu doğru bir tercih olur.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri