Kamp Tatilleri

Kaz Dağları Kampı Tatili İçin Detaylı Bir Rehber!

Kaz Dağları Kamp Yapılacak Yerler

Kaz Dağları Hakkında

Çanakkale ve Balıkesir illeri arasında yer alan Kaz Dağları Türkiye’nin en mühim doğal güzellikleri arasında bulunuyor. Kaz Dağları kampı kamp severlerin vazgeçilmez yerlerindendir. Bu dağların en önemli özelliği, Alplerden sonra oksijenin en fazla bulunduğu yerler arasında yerini almasıdır. Burada endemik bitki türü de oldukça fazladır. Kaz Dağları kamp tatili için hazırladığımız kamp tatil rehberi hazır!

Kaz Dağları Kampı İçin Yerler

kaz dağları kampı

Kaz Dağları’nda bildiğimiz üzere orman alanları oldukça yoğunudur ve sadece burada yetişen Kazdağı Göknar ve yine burada bulunan bir sürü ağaç türü oksijene katkı sağlar. Kazdağı Kamp alanı da bu özelliklerin hepsinden yararlanabilmek için güzel bir tercih olacaktır. 10.000 metrekare olduğunu söyleyebileceğimiz bu alan Kaz Dağları kampı için yeterli büyüklüktedir. Aynı zamanda alanın içinde bungalov evler de bulunur. Bu alanda kamp yapıyorken, alana yakın yerlere geziler düzenleyebilir, seyir alanlarından Kaz Dağları’nın eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz. Aynı zamanda doğa yürüyüşü yapma fırsatınız da bulunuyor. Bir diğer kamp yeri için Farklı Bir Tatil İsteyenlere: Gökçetepe Kampı yazımıza bakabilirsiniz.

Kaz Dağları’na doğru yola çıkıp kamp yapmaya karar verdiyseniz, Akaleos Kamp Alanında kamp yapmayı düşünebilirsiniz. Bu alanın sahibi emekli iki öğretmen, tesisi bir derenin kenarına kurulmuş ve isterseniz çadır kurabilir isterseniz de çadır da kalabilirsiniz. Kaz Dağları kamp tatili sırasında bu dere üzerinde kano ile gezebilirsiniz, bu güzel bir deneyim olacaktır. Derenin gölet oluşturulmuş kısmında yüzebilirsiniz. Tuvalet ve duş imkânı var. Kahvaltı veya yiyecek servisi de mevcut ki isterseniz dışarıdan da yemek getirtebilir veya kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun yanında kamp alanında kalabileceğiniz ağaç evler de mevcut. Kaz Dağları Kampı için tercih edebileceğiniz bir başka alan da Akyar Kamp. Bu alan diğer kamp alanlarından daha sakin. Eğer kalabalığı çok sevmiyorsanız, burayı tercih edebilirsiniz.

kaz dağları kamp tatilleri
Young woman laying in hammock near a lake in the forest, Antalya, Turkey

Kaz Dağları Kamp Tatili Yapacaklara Tavsiyeler

Kamp alanlarını seçmek istemediniz, ben doğayla iç içe yaşarım dediniz. O zaman derenin kenarı veya ormanın içini kamp yapmak için tercih edebilirsiniz fakat bu bölgelerde birçok yabani hayvan var bunlara çok dikkatli etmeniz gerekir. Ayrıca kamp alanları bayram günlerinde ve hafta sonu çok kalabalık oluyor. Kaz Dağları kamp tatili için daha sakin zamanları tercih etmelisiniz.

Kaz Dağları Kampı ve Sosyal İmkanlar

Kaz Dağları’nda tercih edeceğiniz her alanın kendine ait tuvaleti ve duşu var. Yemek servisi de alıyorsunuz. Zaten merkezden çok uzakta olmadığınız için dışarıdan da yemek getirebiliyorsunuz. Burada birçok temel ihtiyacınız karşılanıyor ama yol üzerinde birçok köy var isterseniz gelirken alışverişinizi de yapabilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri