Kamp Tatilleri

Taşucu Kamp Tatili: Mersin’de Kamp Alanları

Taşucu Nerede? Taşucu Gezilecek Yerler

Taşucu’nda kamp tatili yapmak ister misiniz? Nerede kalınır, neler yapılır, nasıl ulaşım sağlanır? Tüm sorular hakkında bilgilenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Mersin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye’nin güney kesiminde yer alan Mersin, halk tarafından Akdeniz’in cenneti olarak isimlendirilmektedir. Günümüzde Mersin olarak bildiğimiz şehrin eski adı ise İçel’dir. Mersin, nüfusunun diğer şehirlere oranla daha kalabalık olması neticesinde Türkiye’nin büyükşehir özelliği taşıyan kentleri arasında yer almaktadır. Yapılan nüfus sayım araştırmalarına göre 2020 yılının nüfus verilerine bakıldığında Mersin’in 1 milyon 868 bin 757 kişilik bir nüfusa sahip olduğu görülmektedir. Bu sonuçla birlikte Mersin Türkiye’nin 11 büyük kenti arasında bulunmaktadır. Akdeniz’in en güzel kısımlarından birinde yer alması neticesinde bu kent her yaz yerli ve yabancı tatilcilerin durak noktası olmakla birlikte herkes için tatil fırsatı anlamına gelmektedir.

taşucu kamp tatili

Mersin sınırları içerisinde yer allan 13 ilçe bulunmaktadır. Erdemli, Silifke, Bozyazı, Mut, Aydıncık, Anamur, Tarsus, Çamlıyayla, Gülnar, Yenişehir, Mezitli, Toroslar ve Akdeniz olarak sıralanan bu ilçeler birbirinden farklı özelliklere sahip olmaktadır. Genel manada ortak noktaları ise çoğunun deniz ya da kamp tatili gibi pek çok tatil opsiyonuna uygun standartlarda olmasıdır.

Mersin, özellikle yaz mevsimlerinde dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri karşılamakla birlikte ağırlıklı olarak çevre illerindeki insanlar tarafından rehavet görmektedir. Gaziantep, Adana, Niğde, Konya, Antalya ve Karaman gibi illerde yaşayan insanlar yaz aylarında tatil fırsatı yakalamak için Mersin’i tercih etmektedir.

Taşucu’nda Kamp Tatili Yapmak

Planlarınız arasında kamp tatili yapmak gibi bir aktivite varsa, Mersin tercih edebileceğiniz en uygun ve güzel şehirlerden biridir. Mersin’de pek çok tatil köyü ve kamp alanı bulunmaktadır ve bunlar arasında Taşucu kamp alanları da yer almaktadır. Gerek denizi gerek yeşili ve temiz havası gerekse işletme titizliği ile Taşucu kamp yerleri sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Güzel bir tatil fırsatı yakalayabileceğiniz Mersin’de Taşucu bölgesinde yer alan ve çok beğenilen, bilinen kamp alanı Akçakıl Camping olarak geçmektedir.

taşucu kamp tatili

Tesis kapsamında konaklama yapacak olan misafirler için pek çok opsiyon bulunmaktadır. Bunlar arasında ücretsiz Wi-Fi, restoran, mini bar ve kafeler, duş alanları ve giyinme bölümleri yer almaktadır. Kamp tatili yapmak için elverişli özelliklere sahip olan bu bölge denizi ile de oldukça fazla tercih edilmektedir. Ayrıca kamp alanında çadırlarını getirip konaklama yapabilen insanların yanında çadırsız gelen tatilciler için de aile odaları tasarlanmış ve seçenek olarak sunulmuştur. İçerisinde klima seçeneğinin de bulunduğu odalarda güzel deniz manzaraları eşliğinde konaklama yapabilmeniz de mümkündür. Fiyatların Türkiye’de bulunan pek çok kamp alanına kıyasla aşırıya kaçmadığı tesiste keyifli zamanlar geçirirken ucuz tatil yapmanın da tadını çıkarabilirsiniz.

Taşucu Kamp Alanları Ulaşım Yolları

Taşucu bölgesinde kamp tatili yapmak için öncelikle Mersin’e ulaşmanız gerekmektedir. Bu bağlamda ise ulaşım konusunda birden fazla seçeneğiniz bulunmaktadır. Hava yolu, kara yolu, deniz yolu ve hatta demir yolu ile ulaşımın sağlanabildiği Mersin’e gelirken seçeceğiniz ulaşım şeklini bulunduğunuz konuma göre seçmeniz en doğru yol olacaktır. Adana veya Konya gibi yakın illerden gelenler trenle ulaşım sağlayabilirken daha uzak bölgelerdekiler farklı seçenekleri tercih etmektedir. Yalnızca Mersin’de havaalanı bulunmadığından en yakın Adana’ya iniş yapılabilmektedir. Mersin’den kalkan servisler ve otobüslerle Taşucu bölgesine ulaşmanız mümkündür.

mersin kamp tatili
Mersin Gezilecek Yerler & Anamur Kamp Tatili

Taşucu Kamp Tatili Yapacaklara Tavsiyeler

Taşucu’nda kamp tatili yapmak gibi bir tatil fırsatı yakaladıysanız sizi güzel zamanların beklediğini söyleyebiliriz fakat dikkat etmeniz gereken konulardan biri Taşucu denizinin taşlı olmasıdır. Bunun için deniz ayakkabılarınızı yanınızda götürmeniz size fazlasıyla konfor sağlayacaktır.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri