AntalyaKamp Tatilleri

Antalya Kamp Alanları: Geyikbayırı Kamp Tatili

Geyikbayırı’nda Kamp

Planlarınız arasında bir kamp tatili yapmak mı var? Cevabınız evet ise bu konuda bilgilenmek adına Geyikbayırı kamp tatili serüvenimizde bizlere katılın!

Antalya Hakkında & Geyikbayırı Kamp Tatili

Türkiye’nin güneyinde yer alan Antalya, Akdeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük altıncı şehri olma özelliği gösteren Antalya, nüfus yoğunluğu ile de Akdeniz’in en büyük, Türkiye’nin ise en büyük beşinci şehri olarak kayıtlara geçmiştir. Son yapılan nüfus sayımlarına göre 2 milyon 548 bin 308 kişilik nüfusa sahip olan Antalya, oldukça kalabalık bir şehirdir. Mevcut nüfusunun kalabalık olmasının yanında yaz aylarında da aldığı geçici göçlerle daha da kalabalık bir şehir haline gelmektedir. Yaz sezonunda yazlıkçıların ve tatilcilerin ilk tercihleri arasında yer almasıyla birlikte şehir tam bir tatil fırsatı niteliğine sahip olmaktadır.

antalya kamp alanları

Tarihi özellikleri incelendiğinde, Antalya’nın Paleolitik dönem gibi çok eski devirlere dayanan bir tarihe sahip olduğu görülmektedir. Tarih sahnesinde yer buluşunun bu kadar eski dönemlere dayanmasının sonucunda bu şehir, Türkiye sınırları içerisinde en fazla tarihi kente sahip olan yer özelliği göstermektedir. Tarihi yapılarının yanı sıra doğal güzellikleri ile de ünlenen Antalya herkes için kaçınılmaz bir tatil fırsatı doğurmaktadır. Turunçgilin başkenti olarak bilinen şehirde en önemli ekonomik faktör turunçgil tarımı ve turizm olarak bilinmektedir.

Antalya’da Kamp Tatili Yapmak

Antalya, pek çok tatil çeşidine elverişli olduğu gibi, özellikle doğaseverlerin tercihi olan kamp tatili için de oldukça uygun bir yapıya sahiptir. Yeşilin ve mavinin buluştuğu kentte birden fazla alanda kamp yapma şansınız bulunmaktadır. Antalya ili sınırları içerisinde bulunan ve kamp tatili yapabileceğiniz bölgelerden birisi de Geyikbayırı kamp alanlarıdır. Bu alanlar ağaçların arasında, kayalıkların içinde ve denizin sakinliğiyle oluşturulmuş, kafa dinlemek isteyenler için oldukça avantajlı bir tatil fırsatı yaratır nitelikte alanlardır.

antalya kamp alanları

Geyikbayırı bölgesinde bulunan kamptesisleri dahilinde, ziyaretçilerin faydalanması için hazırlanmış pek çok alan bulunmaktadır. Bu opsiyonlar arasında; temizliği günün her saati sağlanan duş ve tuvaletler, ücretsiz Wi-Fi, bar, ihtiyaçlarınızı karşılamanız için market, ücretsiz kilitli dolaplar, ortak kullanıma açık oturma alanları, özel park alanı, yeme-içme alanları ve yine ortak kullanıma açık olan buzdolabı, ocak, tüp gibi imkanlar yer almaktadır. Bu özellikler sayesinde burada kamp tatili yapmak herkes için büyük bir tatil fırsatı anlamına gelmektedir.

İlginizi Çekebilir Antalya Kamp Yapacak Yerler: Olympos Kamp Tatili

Ayrıca bu tesislerde kamp tatili dahilinde, rutin aktiviteler dışında yapabileceğiniz farklı aktiviteler de bulunmaktadır. Doğanın göbeğinde bulunması sebebiyle özellikle maceraseverlerin çok hoşuna gidebilecek bir etkinlik olan tırmanış sporunu burada yapabilmeniz mümkündür. Makul fiyatlar dahilinde burada tatilinizi yaparken hem tırmanış yapabilir hem de eğitim alma şansı bulabilirsiniz.

Geyikbayırı Kamp Alanlarına Ulaşım Nasıl Olmaktadır?

Antalya’nın Geyikbayırı bölgesinde yer alan kamp alanlarına ulaşım için pek çok seçenek bulunmaktadır. Hava yolu ve kara yolu en çok tercih edilen ulaşım şekilleri arasında yer almaktadır. Bulunduğunuz konuma göre ulaşım türünü seçmeniz en doğru yol olacaktır. Genel hatlarıyla bakıldığında kamp tatili yapacağınız Geyikbayırı bölgesi Antalya’ya yaklaşık 28 km mesafede bulunmaktadır. Yani Antalya’ya ulaşım sağladıktan sonra kısa bir yolculuk daha yaparak kamp alanına ulaşmanız mümkündür. Özel araçla hareket etmeyecekseniz, şehir içinden kalkan servisler ile de bölgeye ulaşım sağlama şansınız bulunmaktadır.

Geyikbayırı Kampı Yapacaklara Tavsiyeler

geyikbayırı kamp tatili

Geyikbayırı kamp alanları doğayla bu kadar iç içe olması sayesinde harika bir tatil fırsatı yaratmakla birlikte sivrisinek sorununu da beraberinde getirmektedir. Çok fazla rahatsız etmese de sineklerden kendinizi korumak adına yanınızda sineksavar spreyler bulundurmanız faydalı olacaktır. Ayrıca geceleri ışıklandırma yapmak için güneş enerjisi ile çalışan ışıkları yanınızda bulundurarak tatil akşamlarınızı daha hoş hale getirebilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri