AntalyaFestivaller

Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali Ne Zaman 2021?

Alanya Turizm ve Sanat Festivali

Her sene Haziran ayında düzenlenen 3 günlük Alanya Turizm ve Sanat Festivali 2019 yılının ardından 2021 için hazırlık sürecine girdi!

Hem Sanat Hem Eğlence: Alanya Turizm ve Sanat Festivali

2019 yılında 19. defa düzenlenen Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali Alanya Belediyesi koordinatörlüğünde bir kez daha hem eğlenceye hem sanata hem de turizme damgasını vurdu. Her yıl birbirinden farklı konseptlerle hazırlanan bu eğlence dolu festivalin 2019 yılında belirlenen teması ise “Osmanlı” oldu. Tarihlerin belirlenmesinin ardından 15 – 17 Haziran tarihleri arasında gerçekleşeceği duyurulan festivalde heyecanlı bekleyiş binlerce ziyaretçi tarafından boy göstermeye başladı.

Alanya Turizm ve Sanat Festivali
Önerilen festival İstanbul Lale Festivali: Molanın Ardından Tüm Güzelliğiyle

19. yılında yine binlerce ziyaretçinin doyasıya eğlendiği, eğlenirken sanat şölenini de sonuna kadar hissettiği Alanya Turizm ve Sanat Festivali oldukça fazla ilgi ve beğeni topladı. Temanın “Osmanlı” olarak belirlenmesiyle birlikte festival bu yıl, Türkiye – Rusya Kültür ve Turizm Yılı olarak kutlandı. Her sene olduğu gibi bu sene de 3 gün süren festivalde birçok etkinlik ve aktivite yapıldı.

15 Haziran’da start verilen festivalde aynı günün akşamı Burak Yeter sahne aldı ve ardından sahneye Türk Sanat Müziği’nin ünlü isimlerinden Diva Bülent Ersoy adımlarını attı ve binlerce insan Diva’nın şarkılarına eşlik ederek keyifli vakitler geçirdi. Konser şöleni festivalin ikinci gününde de son hız devam etti. 16 Haziran akşamı sahnede Pascal Nouma ve Yalın vardı.  Tarihler 17 Haziran’a geldiğinde ise DJ Haluk Sarıtaş’ın performansından sonra Ajda Pekkan sahneyi devralarak ziyaretçilere muhteşem anlar yaşattı.

Alanya Turizm ve Sanat Festivali

Antalya Turizm ve Sanat Festivali yalnızca bu gösteri ve konserlerle de sınırlı kalmadı, festivalde her gün çini, ebru, cam ve üfleme sanatlarından yapılan ürünler sergilerde ziyaretçilere sunuldu ve “Osmanlı” temalı bir defile düzenlendi. Ayrıca festivalde Polonya ve Letonya temsilcileri de stant açarak ürünlerini sergiledi ve Temsili Yörük Göçü adı altında 5 ülke (Rusya, Letonya, Litvanya, Almanya ve Polonya) ve 7 kardeş şehirden toplam 73 delege de festivalde yerini aldı.

2020’de Bir Mola, 2021 Hazırlıklarına Başlandı!

Yaşanan pandemi sürecinden dolayı 2020 Haziran ayında düzenlenmesi planlanan Turizm ve Sanat Festivali Covid-19 önlemleri çatısında iptal edilmişti. İçinde bulunduğumuz yıl için ise yine Haziran ayı için planlamalar yapılmaya başlandı. Tahmini tarihi 5-7 Haziran olarak bilinen festival için birçok sponsor desteği sağlanmaya devam ediyor. Aralarında Dream TV, Dream Türk, Radyo D, Alanya Fotoğraf Sanatçıları Kulübü, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası gibi kuruluşların bulunduğu sponsor listesi destek çalışmalarında büyük rol oynuyor. Bakalım bu sene 3 günlük eğlence şöleninde ziyaretçileri neler bekliyor?

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri