AntalyaKamp Tatilleri

Alanya İncekum Orman Kampı Kamp Sevenleri Ağırlıyor

İncekum Orman Kampı

Akdeniz’in en çok tercih edilen tatil yerlerinden olan Alanya, kamp yapmayı sevenleri de bekliyor. İncekum Orman Kampı sayesinde doğayla iç içe olacaksınız.

Alanya Hakkında

İlginizi çekebilir: Türkiye’nin Tatil Cenneti: Alanya Gezisi Rehberi

Alanya, Toros Dağları ile Antalya Körfezi arasında kalan birçok doğal tabiat alanına ev sahipliği yapan bir tatil beldesi ve turistik açıdan da oldukça popüler.

incekum orman kampı

Bunların yanı sıra kamp severlere de serin dağ havası eşliğinde kamp yapma imkânı sunan Alanya’da İncekum Orman kampı bu kamp alanları içinde en çok tercih edilenlerden. Üstelik Alanya’da tatil yapmak isteyen herkesin bütçesine göre bir tatil olanağı var. Hem otelleri hem de kamp alanlarının yanı sıra pek çok aktivite ve gece eğlencelerini beldede bulabilmeniz mümkün. Yaz mevsiminde adeta bir tatil cennetine dönüşen Alanya’da deniz ve doğa ile iç içe konaklamalı bir tatil planı yapabilir ve bunun için birbirinden güzel kamp alanlarına göz atabilirsiniz.

Alanya’da Kamp Tatili Yapılacak Yerler

Alanya’da dağ havası eşliğinde huzurlu bir kamp tatilinin yanı sıra doğa ve denizle buluşabileceğiniz bütçenizi de çok zorlamayacak kamp alanları da bulabilirsiniz. İncekum Orman kampı bu alanlara örnek olarak gösterilebilir. Ayrıca Aytap Antik Kenti kamp alanı göz alıcı manzarasının yanında sizi derinden etkileyecek tarihi kalıntıları da bünyesinde barındırıyor. Hem tarih severler hem de kamp meraklıları için eşsiz bir kamp tatili olabilir. Dim Çayı kamp alanı da Alanya’ya 16 kilometre uzaklıkta olan ve tatil için tercih edebileceğiniz ulaşım açısından da oldukça rahat bir konumda bulunan kamp alanlarından bir tanesi. Kleopatra Plajı kamp alanı ise hem Alanya’nın en güzel plajlarından biri olan Kleopatra Plajında zaman geçirebilmek hem de ücretsiz bir şekilde kamp kurma imkanını sunuyor.

incekum orman kampı

Alanya’nın ücretli kamp alanlarına bakacak olursak, Sapadere Kanyonu kamp alanını listeye ekleyebiliriz. Buraya giden herkes Sapadere Kanyonunun cennetten bir köşe olabileceğini söylüyor. Bir başka kamp alanı ise İncekum Orman kampı. Alana giriş için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Yanınızda çadır getirdiyseniz sadece çadır alanı için ücret öderken çadırınız yoksa hem çadır alanı hem de çadır için belli bir ücret talep ediliyor. Dilerseniz bungalovlarda da kalabilirsiniz. Bunun yanında çadır ve karavan alanları da alanda mevcut. Özellikle denize yakınlığı sebebiyle kamp severlerin yazın oldukça tercih ettiği bir kamp alanı. Hemen bitişiğinde ormanlık alanda bulunduğu için kamp tatiliniz boyunca doğa yürüyüşleri de yapabilirsiniz.

İncekum Orman Kampı İçin Tavsiyeler

Güneş, kum, deniz ve ormanlık alanın birleşerek bir renk cümbüşü oluşturduğu bu kamp alanında gününüzü daha da güzelleştirmek için planlamalısınız. Yani İncekum Orman kampı daha da unutulmaz hale gelsin istiyorsanız, sabah erken kalkarak ormanlık alanda güzel bir doğa yürüyüşü yapmalı, gün ortasında kum ve güneşim tadını çıkarmalı, akşam saatlerinde ise ateş yakılabilecek alanlarda ateşinizi yakarak sevdiklerinizle güzel zaman geçirmelisiniz. Ateş yakarken doğaya zarar vermemeye özen göstermelisiniz.

İncekum Orman Kampı Ulaşım

Kamp alanına Antalya’nın her noktasından ulaşabilmek mümkün. Özel aracınızla gelecekseniz Belek ve Side’yi geçtikten sonra Alanya’ya gelmeden Okuracar’ı geçerek 2.5 kilometre sonra alana ulaşabilirsiniz. İncekum Orman kampı ulaşımı için Antalya şehirlerarası otogarından her gün kalkan Alanya minibüsüne binebilirsiniz.

incekum orman kampı

Alanya’da Kamp Tatili ve Sosyal İmkân

Kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler mevcut. Ayrıca ücretsiz elektrik imkânı da sunuluyor. Restoran, market gibi işletmeler sayesinde alandan ayrılmak zorunda kalmıyorsunuz ve İncekum Orman kampı sırasında sosyal aktivite için farklı bölgelerde yürüyüş parkurları var. Her sabah bu parkurlardan birini seçerek güzel bir doğa yürüyüşü gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kamp alanında 18 lira gibi bir ücretle kahvaltı servisi de yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri