Daha Fazla TatilKamp TatilleriKaravan Tatilleri

İlk Defa Kamp Yapacaklara Tavsiyeler Rehberi Sizi Bekliyor!

Kamp Tatilleri Hakkında

Hayatınızda ilk defa kamp yapmaya karar verdiniz ama hiçbir tecrübeniz yoksa ilk defa kamp yapacaklara tavsiyeler yazısını okuyarak merakınızı giderebilirsiniz.

İlk Defa Kamp Yapacaklara Tavsiyeler

Kamp yapmak hemen herkesin en az bir kere olsun hayal ettiği bir şeydir. Özellikle de havaların düzelmesi ve yazın yaklaşması ile birlikte bir yerlere kaçıp kamp yapmak oldukça dinlendirici ve eğlenceli bir seçenek gibi geliyor. Kamp yaşantınızın güzel geçmesi ve daha iyi vakit geçirmeniz için size birkaç tavsiyemiz olacak. Bunlara da kulak verirseniz çok daha iyi bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kampa Giderken Deneyimli Bir Arkadaş

Kampa gitmek için seçeceğiniz arkadaşlardan bir veya birkaç tanesi daha önce kamp yapmışsa daha şanslı olursunuz. Gideceğiniz grup ne kadar kalabalık olursa olsun içlerinden bir tanesi bile daha önce kamp yapmışsa çok daha iyi bir kamp süreci yaşarsınız. İlk defa kamp yapacaklara tavsiyeler verebilecek tecrübeli birisi ateş yakmak, çadır kurmak ya da doğayla baş başayken yapılması gereken şeyler konusunda size yardımcı olabilir.

ilk defa kamp yapacaklara tavsiyeler

Kampa Gitmeden Önce Araba ve Hava Durumu Kontrolü

Arabanızın arkasına çadır ve ihtiyacınız olan kamp malzemelerini koymadan önce gerekli bakım ve kontrollerini yaptırmanız iyi olacaktır. Böylece yolda başınıza gelecek olan sorunların bir kısmından kurtulabilirsiniz. Ayrıca kamp tarihini belirlerken mutlaka hava durumunu da kontrol edin. Kamp boyunca yağmurlu ya da kapalı bir havada kalmayın.  

Kampta İhtiyacınız Olacak Alışveriş Listesi

Kampa gitmeden önce alışverişinizi tamamlarsanız sürpriz masraflardan kurtulur ve sıkıntıya düşmezsiniz. Kampa giderken ya da kamp sürecince bir şeyler satın almak size daha pahalıya patlar. Bu yüzden önce alışverişinizi tamamlayın sonra yola çıkın. İlk defa kamp yapacaklara tavsiyeler listesinin en önemli maddelerinden birisi budur.

ilk defa kamp yapacaklara tavsiyeler

İlk Defa Kamp Yapacaklara Olmazsa Olmazlar Listesi

Kamp esnasında en önemli konulardan biri uyku tulumudur. O olmadan kampa gidilmez. Eğer yerde battaniye ile yatarım diye düşünürseniz yanlış yaparsınız. Çünkü hem üşür hem de rahatsız olursunuz. Ayrıca sakın kafa feneriniz olmadan kampa gitmeyin. Bu size her yerde yardımcı olacak bir gereçtir. Plaj ya da banyo havlusu dışında bir el havlusu da size çok gerekecek. Ateş yakmak için gereken kömür, kap kacak ve bardak gibi malzemelerinizi de tamamlayın. Keyfinizin yarım kalmaması için bunlar da gerekli. Sinek kovucu olmadan da yola çıkmayın.

Kampta Tuvalet Problemi

Bazı kamp yerlerinde tuvalet olabilir ama yoksa ve siz de her yerde tuvaletini yapabilenlerden değilseniz portatif bir tuvalet ya da tabure almadan kamp yapmayın. İlk defa kamp yapacaklara tavsiyeler verirken tuvalet konusunda önlem almak ihmal edilemez.  

Kampta Nelere Dikkat Edilir?

Diyelim ki her şeyinizi tamamlayıp kamp kurdunuz. Çadırınızın fermuarı siz içindeyken de dışındayken de kapalı tutulmalıdır. Çünkü her türlü böcek ya da farklı hayvan çadırınızı ziyaret edebilir. Bundan kaçınmak için kapalı tutmak en iyisidir. Yemek konusunda da özenli davranmak en iyisidir. Yüksek ve açık hava bir yerde iseniz daha çok acıkabilirsiniz. Bu yüzden size enerji verecek sağlıklı atıştırmalıkları da yanınıza alın.

ilk defa kamp yapacaklara tavsiyeler

Kampta giyinmek ilk probleminiz değildir. Kıyafetleriniz çok kirleneceği ve yıpranacağı için mümkün olduğunca eski kıyafetlerinizle gidin. Ama yanınıza da polar ya da sıcak tutacak bir şeyler almayı da unutmayın. Tabi bizim ilk defa kamp yapacaklara tavsiyeler listemize bakmayı da unutmayın.

İlginizi çekebilir: Karavan Hayatı: Yolları Eviniz Yapmanın Özgürlüğü

Size keyifli kamp zamanları dileriz.     

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri