İzmirKaravan Tatilleri

İzmir Bergama Karavan Tatili Fırsatı Karavan Severleri Bekliyor

Bergama Karavan Kampı

İzmir ilinin kuzeyinde yer alan bir ilçe olan Bergama, karavan severlerin büyük ilgi gösterdiği Bergama karavan tatili konaklamalı tatil için ideal.

Bergama Hakkında

Bergama ilçesinin güneyinde Aliağa, doğusunda Kınık ve Manisa ili, kuzeyinde Balıkesir ili, batısında Dikili, güneybatısında Ege Denizi bulunmaktadır.

Tarımsal faaliyetler, sanayi, ticaret, tarih ve turizm bakımından Bakırçay havzasının en önemli ilçesidir. İyon, Helen, Roma, Bizans dönemlerine ait anıtsal yapılar bulunur. Selçuk İlçesi ile İzmir’de kültürel turizmin iki temsilcisinden biri sayılmaktadır.

bergama karavan tatili

İlçenin merkezinde kurulu Pergamon antik kenti, Helenistik dönemin bilim, kültür ve sanat merkezi olarak önem taşımaktadır. Bergama antik bir kent görünümü oluşturur. Roma kentinin kalıntıları üzerinde uzanır. En önemli bitki örtüsü fıstık çamı ve pamuk bitkisidir.

Doğal güzellikleri ile dikkat çeken ilçe, Bergama karavan tatili için tercih ediliyor. Yeşil doğası ve bol oksijenli havası ile ziyaretçi akınına uğruyor.

Bergama Karavan Tatili Rehberi

Bergama her açıdan güzel bir tatil yeridir. Özellikle karavan kampı seven özgür ruhlar için harika bir seçenektir.

Ege Bölgesi’nin incisi olan İzmir Bergama, karavan kamp alanları bakımından da karavan tutkunlarına çok fazla imkan sunmaktadır. Bir yandan deniz bir yandan doğa ile iç içe bir tatil için karavan tatili ön plana çıkmaktadır.

Karavan tatili için tercih edilen yerlerden birisi olan Bergama, yazları oldukça kalabalık olmaktadır. Karavanınızla Bergama’da konaklamalı tatil yapmak istiyorsanız karavandan çıkın, etrafı gezin. Bergama’da gezilecek yerler şunlardır:

Arkeoloji Müzesi, Asklepios Ören Yeri, Kızıl Avlu, Bergama Akropol Ören Yeri, Antur Beach, Dikili Plajı, Dikili Sahil Gezinti Alanı, Çandarlı Kalesi, Fame Beach Plajı, Bademli Camii’dir.

bergama karavan tatili
Dikili Plajı

Karavanla tatil yapacağınız zaman konaklayacağınız kamp alanları oldukça önem kaydeder. Bergama’da bulunan kamp yerleri oldukça çeşitlidir. Doğal ve samimi bir atmosfere sahip olan Bergama kamp yerleri karavan tutkunlarını memnun etmektedir.

Bazı karavan konaklama alanları ücretsizken bazıları da ücretlidir. Ücretli olan kamp alanlarında karavan konaklama 100 TL, karavan kiralama ise 200 TL civarındadır. Bazı kamp alanlarında ücretsiz otopark hizmeti vardır. Bazı kamp alanlarında ise havuz bulunur. Ücretsiz internet sağlayan yerler mevcuttur.

Evcil hayvan kabul edilmektedir. Pek çoğunda restoran bulunur. Çamaşırhane vardır. Piknik alanları bulunur. Duş ve tuvalet vardır. Ayrıca kamp alanlarında pek çok aktivite yapabilirsiniz.

Yüzme, barbekü keyfi, kitap okuma, hamak keyfi, kağıt ve masa oyunları, sportif faaliyetler gibi aktivitelerde bulunabilirsiniz.

bergama karavan tatili
İzmir Kestel Barajı

Kestel Çayı üzerinde bulunan Kestel Barajı’nın birçok noktasında da kamp yapabilirsiniz. Manzara nereden hoşunuza gittiyse karavanınızı oraya çekebilirsiniz. Karavan tatili yapabileceğiniz bu yerde elektrik, su ve gıda gibi ihtiyaçlarınızı önceden sağlamanız çok daha iyi olacaktır.

Bergama Karavan Tatilinde Ne Yenmelidir?

Bergama karavan tatili sizlere Bergamamutfağını tatmanız için fırsatlar sunar.Bergama’da mutfak, kültürün önemli bir parçasıdır. Hem Ege hem Akdeniz mutfağından yerel lezzetler taşır. Bergama mutfağında adını sık duyduğunuz lezzetler arasında Çığırtma gelmektedir.

Çığırtma, zeytinyağlı bir tür patlıcan kızartmadır. Özellikle yaz aylarında favoridir. Nohut Böreği oldukça meşhurdur. Mutlaka denemeniz gereken diğer lezzetler ise şöyledir: Bergama Köftesi, Karanfilli Leblebi, Balık Köftesi, Tulum Peyniri, Subye Yumurtası, Karadut Suyu, Kabak Çiçeği Dolması.

Çiğ Köfte, boza, dondurma, ev yapımı şalgam, Erenler Çorbası, Patlıcanlı Börek, Karanfilli Ekşi Mayalı Ekmek, Alt Üst böreği, Haşhaşlı Tatlı

Bergama Karavan Tatili Ulaşım

Karavanla yapacağınız yolculukta İzmir’e varmadan kuzeye doğru ilerlemeniz gerekmektedir. Daha sonra Bergama tabelalarını takip ederek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Terkos Gölü Karavan Tatili: Arnavutköy Durusu Karavan Tatili

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri