Karavan Tatilleri

Karavan Hayatı: Yolları Eviniz Yapmanın Özgürlüğü

Karavan Tatili Yapmak

Karavan hayatı yaşayarak siz de özgürlüğün tadabilir ve her gün farklı bir yer gezme fırsatıyla daha kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

Karavan Hayatı

Karavan hayatı herkesin merak ettiği bir deneyimdir. Hiç yaşamadıysanız mutlaka tavsiye ederiz. Ülkemizde ve bütün dünyada yaygın bir karavan kültürü oluşması herkes için iyi olur. Böylece yüksek fiyatlı tatil merkezlerine ihtiyacınız kalmaz ve dilediğiniz bir tatil yerinde istediğiniz kadar kalabilirsiniz. Siz de bu deneyimi yaşamak isterseniz karavanlarla ilgili öğrenmeniz gereken bazı şeyler olabilir.

Karavan Hayatı İçerisinde Elektrik ve Su Kullanımı

Karavan hayatı için en önemli konulardan birisi elektrik ve su tüketimidir. Çünkü karavanların sınırlı bir su deposu ve elektrik akımı vardır. Karavan kamp yerlerini ziyaret etmeniz ve zaman zaman deponuzu doldurmanız gerekir. Dikkatli olursanız bu konuda çok sıkıntı yaşamazsınız. Her kamp yerinde karavanınızı kontrol eder ve ihtiyaçlarını dikkate alırsanız yol boyunca rahat edebilirsiniz.

karavan hayatı

Bir karavan ne kadar büyük olursa olsun size sunacağı alan sınırlıdır. Özellikle de kalabalık bir grup bir karavanda yaşayacak ve belli bir süre geçirecekse öncelikle herkes temizliğe ve elektrik-su tüketimine özen göstermelidir. Karavanda kullanılan alanlar vakit kaybetmeden toplanmalı, başın hizasında bulunan dolap kapakları da çarpma tehlikesine karşı kapalı tutulmalıdır. Karavana ayakkabı ile girmemek de genel temizlik için iyi olacaktır. Arkadaşlarınız ya da ailenizle karavan hayatı yaşamayı seçerken ve yolcuğu planlarken bu durumlara karşı hazırlıklı olmalısınız.

Karavan Hayatı İçin Hazırlıklar

Karavan hayatı için hazırlanmak demek tıpkı bir kamp tatili için hazırlanmaya benzer. Kamp kurabileceğiniz yerlerde rahat etmek için yanınızda bir çadır ve gerekli aletleri de almalısınız. Kamp sandalyesi, kafa feneri, kamp masası gibi gereçler de size çok yardımcı olur.

karavan hayatı

Karavanın elektrik ihtiyacı için uzatma kablosu olması şarttır. Bununla beraber karavanda uzun bir ip ve gerekli olan alet edevat çantası olması da gereklidir. Çamaşır ipi, el feneri, sinek ve haşere kovucu da gereklidir. Karavandakilerin sağlığı için içerisinde ağrı kesici ve böcek sokması gibi durumlarda kullanılabilecek ilaç ve merhemlerin bulunduğu bir ilaç çantası bulundurulmalıdır.

Karavan Gezisi

Karavanla nereleri görmek istediğinize karar verirken yolda durup ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz kamp yerlerini bir gözden geçirin. Daha fazla yer görmek ve daha fazla seçenek için çadır ve bisiklet gibi şeyleri de yanınıza alın. Karavanda yaşarken ilk başta sarsıntıdan rahatsız olabilirsiniz ama zamanla geçecektir. Kalabalık bir grup için en az iki tane şoförün olması iyidir. Yolculuk sırasında acele etmeyin ve gezdiğiniz her anın tadını çıkarın. Gelip geçerken size selam verecek olan diğer karavancılara selam vermeyi de unutmayın.

Karavan Hayatı Küçük Mekânlarda Yaşamı Gerektirir.

Yolculuk sırasında acele etmeyin ve gezdiğiniz her anın tadını çıkarın. Gelip geçerken size selam verecek olan diğer karavancılara selam vermeyi de unutmayın.

Karavan Kültürü

İlginizi çekebilir: Amasya’da Kuş Cenneti: Yedi Kuğular Karavan Tatili

karavan hayatı

Ülkemizde de yeni yeni yerleşen karavan kültürüne göre yolda birbirini gören her karavancı selam vermek için sinyal gönderir. Ayrıca kamp yerlerinde de çok sayıda arkadaş edinebilirsiniz. Karavanda yaşamak sandığınız gibi kısıtlayıcı değil özgürleştiricidir. Çünkü bu sayede çok daha fazla yer gezebilir ve istediğiniz yerde durup konaklayabilirsiniz.    

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri