Karavan Tatilleri

Yeni Nesil Gezgin Tatillerinden: Karavanla Muğla Tatili

Muğla Karavan Kampı Yapılacak Yerler

Birçok tatil imkanı bulunan karavanla Muğla tatili yapma fikri de çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Sizler için kısa bir karavan tatili rehberi hazırladık!

Muğla Hakkında

Muğla, her ilçesiyle mavi ve yeşilin eşsiz uyumunu gösteren, Marmaris, Fethiye ve Bodrum gibi her yıl binlerce tatilcinin odak noktası olan tatil beldelerine sahip olan bir kıyı şehirdir. Kentin bir tarafı Akdeniz’e, diğer tarafı Ege’ye dayanmaktadır. Şehir sahip olduğu yaklaşık 1200 km sahili ile büyük ilgi çekmektedir. Birçok tatil imkanı bulunan Muğla’da karavan tatili yapma fikri de çok tercih edilenlerden bir tanesidir.

karavanla muğla tatili

Muğla’da kamp yapmak içinse Muğla’da En Güzel Kamp Yerleri: Kabak Kampı yazımıza bakabilirsiniz.

Karavanla Muğla tatili hemen hemen çoğu gezginin aklından geçmekte ve her sene birçok tatilci bu hayali gerçekleştirmektedir. Bu konuda Muğla’da birçok alan bulunmaktadır.

Karavanla Muğla Tatili Nerede Yapılır?

Akbük’te bir gölün kenarına, 6000 metrekarelik alana kurulmuş bir kamp alanları mevcuttur. Tesis, kamp veya karavan tatili yapmak isteyen ziyaretçiler için özenle tasarlanmıştır. Kamp alanlarının içerisinde bungalovlar, çadırlar ve karavan tatili için gelenlere özel alanlar bulunmaktadır.

Geceleri yıldızları dilediğiniz gibi izleyebileceğiniz, dalgaların sesi ve kamp ateşiyle birlikte kendinizi dinlenme moduna alabileceğiniz bir yer arıyorsanız, karavanla kamp tesisleri iyi bir adres olacaktır. Kendi yemeklerinizi yapabileceğiniz gibi kamp alanı içerisinde yer alan restoranlarda da sabah öğlen ve akşam öğünlerinizi yiyebilme imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca tesis çevresinde ortalama 150 metre mesafede bulunan marketten de faydalanabilir ve ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Karavan Tatili Yaparken Sunulan İmkanlar Nelerdir?

Normal bir otel veya pansiyonda yapılan tatillerin aksine karavan tatili sizlere bambaşka bir deneyim sunacaktır. Doğayla daha iç içe, daha sakin ve serbest bir tatil süreciniz olacaktır. Seçtiğiniz kamp alanının sunduğu fırsatlar da oldukça önemlidir. Bazı kamp tesisleri bu konuda sizlere birçok imkan sunmaktadır. Tesislerin içerisinde genellikle tuvalet, duş, Wi-Fi internet ağı ve ayrıca vakit geçirebileceğiniz bir bar ve kafeterya bulunmaktadır. Denizde vakit geçirip yorulduktan sonra bu mekanlara gidip serinleten birkaç içecek eşliğinde dinlenmek güzel olacaktır. Karavanla Muğla tatili için en doğru tercihlerden sayılan bu kamp alanında ayrıca karavan için su gideri, elektrik bağlantısı ve su-çeşme alanı bulunmaktadır. 

karavanla muğla tatili

Kamp tesislerinin sunduğu bir diğer imkan ise bünyesinde şarj istasyonu bulundurmasıdır. Bu alanda teknolojik aletlerinizi şarj edebilirsiniz. Karavan tatili, her bakımdan eğlenceli, dinlendirici ve ucuz tatil fırsatı sunmaktadır.

Karavanla Muğla Tatili İçin Ulaşım

Tesise aracınızla gelecekseniz, Muğla’dan ortalama 50 km daha giderek 1 saat yolculukla ulaşmanız mümkündür. Karavanı şehirden temin edecekseniz, Muğla’ya ulaşım için havayolu ve karayolunu kullanabilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri