AntalyaKaravan Tatilleri

Karavan Tatili İçin Harika Bir Alternatif: Karavanla Kaş Kampı

Antalya - Kaş Kamp Yapılacak Yerler

Turistik yerler içerisinde ilk seçeneklerden olan Kaş’ı kamp için düşünmez misiniz? Hayır mı? Okuyun ve bir daha düşünün: İşte karavanla Kaş kampı!

Karavanla Kaş Kampı

Doğa ile iç içe, masmavi denize yakın kamp imkanlarını kim istemez? Özellikle Kaş gibi büyülü bir yeri düşünüyorsanız… Birbirinden çekici plajları, besberrak denizi, Uzun Çarşı’sı… Anlayacağınız, Kaş’a birçok farklı sebeple gidebilirsiniz. Biz sizlere bu yazımızda karavanla Kaş kampı için detaylar sunacağız. Çok fazla alternatif olmamakla birlikte var olan seçenekleriniz sizi tatmin edecek diyebiliriz.

karavanla kaş kampı

Club Kaş Camping, Kaş’ta yapacağınız karavan tatili seçeneklerinizden birisi. Bungalov, çadır, kulüp odası tercihleriniz de olabileceği gibi kurumun karavan yeri alternatifi de bulunmaktadır. Ortak mutfak ve tuvalet ile banyo alanı ile birlikte elektrik erişimi de alanda sağlanmaktadır; alanda Wi-Fi erişimi de bulunmaktadır. Yedi dönüm kadar bir bölgeyi kapsayan karavan yeri, karavan ile Kaş kampı için hoş bir alternatif olabilir çünkü denize sıfırdır. Haricinde alana evcil hayvanınız belli kurallar dahilinde kabul edilmektedir. Alanın da özel kuralları bulunmaktadır. Zeytin ağaçlarının altında kalan bu karavan yeri, sakin bir karavan tatili için sizlere güzel bir tercih olabilir.

Kaş Olympos Camping, karavanla Kaş kampı için bir diğer seçeneğiniz olabilir. Merkezden biraz uzak olan bölgenin girişi Antalya-Fethiye yolu üzerindedir. Merkeze yürüyerek 30, araçla 5 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Ortak kullanım için duş, bulaşık yıkama musluğu ve çamaşır makinesi de bulunmaktadır. Karavan seyahat serüveninizde duraklarınızdan birisi olabilecek niteliktedir.

Başka seçenekleriniz olmakla birlikte karavanla seyahat sürecinizde değerlendirebilecekleriniz yoğun değildir ancak çadır ile kamp düşünüyorsanız daha birçok tercihte bulunabilirsiniz. Yine de, özellikle karavanla Kaş kampı, sizin için farklı bir deneyim olacaktır.

İlginizi çekebilir: Kaş Gezisi Nasıl Olmalı? Antalya’da Gezilecek Yerler!

Karavan Tatili Yaparken Yapılacak Aktiviteler!

Öncelikle söyleyebiliriz ki karavanınız ile konaklamalı tatil için Kaş cennetini tercih ettiyseniz, yazın en sıcak dönemine (Temmuz-Ağustos) denk getirmemeye bakın. Haricinde çok bunaltıcı bir hava ile karşılaşmanız muhtemel. Karavan tatili için yerinizi belirledikten sonra ayırdığınız vakitlerde Kaş merkeze gidip Uzun Çarşı’yı ve Kral Mezarı’nı gezip görebilirsiniz. Bunların dışında antik kent gezisi yapabilirsiniz. “Kaş’a geldik, Kalkan’a gitmeden dönmeyiz!” diyenlerdenseniz merkeze 25 kilometre kadar uzaklıkta olan Kalkan’a da gidebilirsiniz.

karavanla kaş kampı

Bize sorarsanız, huzurla yapacağınız karavanla Kaş kampı serüveninizde gezilecek seçenekleriniz de saymakla bitmez. Diyoruz ki; gidin ve gezip görün! Genel olarak ucuz tatil imkanınızda, doyumu bizzat yaşayabilirsiniz.

Buna ek olarak daha fazla yer keşfetmek ve farklı tatil fikirleri edinmek için YouTube kanalımızdaki içeriklere de göz atabilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri