AntalyaMavi Tur

Demre Çayağzı Mavi Tur Fırsatı Sizleri Bekliyor!

Demre Çayağzı Tekne Turu

Demre Çayağzı mavi tur fırsatı Antalya’da sizleri bekliyor! Bu sular cennetinde Demre Çayağzı-Fethiye arası yolculuğunuz başlasın. 

Demre Çayağzı Hakkında

Demre, eski adıyla Kale, Antalya’nın en turistik yerlerinden bir tanesidir. Çayağzı’da Demre’ye bağlı olmasının yanında plajıyla oldukça ünlü bir noktadır. Kaş üzerinden Demre’ye ulaştığınızda Çayağzı, Demre’nin girişindedir. Demre, tarihi olarak da oldukça köklüdür. Eski adı Myra’dır. Likya’nın en önemli şehirlerindendir. Myra’nın liman kenti olarak bilinen Andriake ise Myra’ya beş dakika uzaklıkta olan Çayağzı’ndadır. İşte hem bu bakımdan hem de güzellikleri bakımından Çayağzı oldukça önemli bir konumdadır.

demre çayağzı mavi tur

Son zamanlarda mavi turlar yükselişe geçmiş durumda. Çayağzı plajı da hem denize girebileceğiniz hem de mavi tur fırsatını yaşayabileceğiniz yerlerden biri. Demre Çayağzı mavi tur fırsatı sizleri bekliyor. Şimdiden iyi eğlenceler dileriz!

Demre Çayağzı Mavi Tur

Demre mavi tur fırsatı çift taraflı olarak karşımıza çıkıyor. En popüler rota olarak Çayağzı-Fethiye rotasını gösterebiliriz. Güzergâh boyunca Kekova koyları ve adası gözlerinizin önünde olacak. Simena kalıntılarının bulunduğu Kaleköy, Çayağzı-Fethiye arasındaki yol boyunca görebileceğiniz yerlerden bir tanesi. Yolculuk oldukça uzun sürüyor ancak dayanabilirseniz birçok irili ufaklı koyda yüzme şansı yakalayabileceksiniz.

Bu irili ufaklı koylarda yüzmek oldukça kolay, yüzerken yapısal anlamda zorluk çıkarabilecek çok az koy bulunuyor. Yüzme molalarına ilave olarak Kalkan ve Kaş’ı ziyaret edebilirsiniz. Çayağzı mavi tur fırsatı sırasında illa yalnızca yüzmek zorunda değilsiniz. Yüzmenin yanında karaya çıkıp gezintiler de yapabilirsiniz elbette.

demre çayağzı mavi tur

Mavi turlar, insanı dinlendirme ve rahatlatma özelliği olan tatil tipleri. Özellikle Antalya, mavi turlar için bir cennet kıvamında. Demre Çayağzı ve Fethiye de mavi turların yapıldığı en önemli yerlerden. Ayrıca bu ikisi arasındaki yolda da inanılmaz güzel yerler göreceksiniz. Çayağzı mavi tur sırasında yolculuğun sonu olan Fethiye’ye varmadan önce Ölüdeniz’i geçtikten sonra Gemiler adası isimli yer oldukça ilgi çekici. Bu küçük adada Bizans kilise kalıntıları bulunuyor ve mavi turunuz sırasında karaya çıkarak bu kilise kalıntılarını görebilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz sizlere!

Çayağzı mavi tur fırsatı, Demre ve Çayağzı arasındaki rotada muntazam bir deneyim olacak! Mavi turlar sayesinde farklı bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca edebiyatçıların ortaya attığı bu tatil fikrini gerçekleştirip denizlerin romantikliğini görebilirsiniz.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Kız Kumu Plajı Efsanesi ve Mavi Tur Fırsatı

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri