Mavi Tur

Kız Kumu Plajı Efsanesi ve Mavi Tur Fırsatı

Kız Kumu Plajı Nerede

Efsanevi hikayesi ve berrak deniziyle misafirlerine adeta bir göz şöleni sunan Kız Kumu Plajı mavi tur planlayanlar için sizlerle!

Kız Kumu Plajı Hakkında

İlginizi çekebilir: Kocaeli Kefken Plajı Yaz Tatili İçin Sizi Bekliyor

Orhaniye ilçesine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Kız Kumu, çam ormanlarıyla çevrili olmasının yanında hikayesiyle de ziyaretçilerini etkiliyor. Her yıl ülkemizden ve birçok farklı ülkeden yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği plaj, ortasındaki yaklaşık 600 metrelik bir alanda size denizin içinde yürüyormuş hissini veriyor.

Kız kumu plajının ortasında bulunan ve yürünebilen alan birçok güzel fotoğraf karesine de ev sahipliği yapıyor. Manzarası ve berrak sularının dışında, Kız Kumu efsanevi bir hikayeye de dayanıyor. Hikayeye göre kral, fakir bir balıkçıya aşık olan kızının balıkçıyla evlenmesine izin vermez.

Bir gün krala kızının balıkçıyla buluştuğu, balıkçının denizden geldiği ve kızının onu kumsalda bekledikten sonra ışıkla yerini belli ettiği söylenir. Bunu duyan kral sinirlenir ve bir gece kızını kumsalda yakaladıktan sonra, askerlerine ışıkla yerlerini belli etmelerini emreder.

kız kumu plajı

Balıkçı ışığı gördükten sonra kumsala doğru kürek çekmeye başlar. Bu sırada kız, askerlerin elinden kurtulur ve sevgilisini kurtarmak için denize doğru koşar. Kendini sulara attıktan sonra bir mucize gerçekleşir. Kızın adım attığı her yer, denizin içinde kuma dönüşür ancak arkasından koşan askerler sulara gömülür.

Ancak balıkçıyı hedef alan bir nişancı, okunu gönderir ve ok, sevgilisine sarılan kızı vurur. Kızın bastığı kumlar, kız vurulduktan sonra kırmızı renge bürünür. Delikanlı sevgilisini alır ve kayıplara karışırlar. İşte Kız Kumu hikayesi, bu efsaneye dayanır.

Kız Kumu Plajı Nerede? Kız Kumu Plajı Mavi Tur

Kız Kumu, Orhaniye’ye yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunur. Ayrıca bu bölge, mavi tur yolculuklarına çıkan turistlerin de sıklıkla ziyaret ettikleri bir bölgedir. Zaten Marmaris, Orhaniye ve civarlarında günübirlik turlar ile gezintiye çıktığınızda da buraya uğramanız muhtemeldir.

Marmaris üzerinden Datça yoluna girdikten sonra, Bozburun yol ayrımından ilerlemeniz ve Orhaniye, Bozburun istikametinde devam etmeniz gerekir. Yaklaşık 13 kilometre sonra Kız Kumu plajı sizi karşılıyor olacak.

Kız Kumu’nda Neler Yapılır?

Burası Hisarönü Körfezi’nin en çok ziyaret edilen ve demirlenen yat demirleme alanlarından biridir. Yani eğer kara ile ulaşımı sağlamayacaksanız, bir mavi tur planlıyorsanız; burada teknenizi demirleyebilir ve berrak denizin, çam ormanlarının manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

kız kumu plajı

Körfezdeki kale kalıntısını ziyaret edebilir, mavi turlar ile birçok koyu ziyaret edebilir ya da denizin ortasındaki yolda yürüyüp, eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Ayrıca küçük kayıklar kiralayarak körfez içinde gezintiye çıkmanız da mümkün.

Mavi tur sevenler için Kız Kumu Plajı biçilmiş kaftan. Eğer denizin maviliklerinde olmak istiyorsanız Kız Kumu Plajı mavi turu tam size göre.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri