İstanbulMavi Tur

İstanbul Mavi Tur: Tekneyle Boğaz Turu ve Daha Fazlası

İstanbul Deniz Turları

İstanbul Mavi Tur

İstanbul mavi turu sizlere ilaç gibi gelecek. Şehrin yoğunluğu bizler hiçbir şey yapmasak bile psikolojimizi yoran etkenlerden. Bunları engellemek için başka yerlere gitmek, şehirden çıkmak her zaman iyidir. Bunu, kimi zaman hafta sonu kaçamakları ile kimi zaman günübirlik kaçamaklar ile yapıyoruz. Ancak daha büyük bir değişiklik yapmak istersek ne olacak? Örneğin denizle, doğayla baş başa kalmak; doyasıya eğlenip farklı bir tür tatil deneyimlemek istedik. İşte, burada devreye İstanbul mavi tur fırsatı giriyor! Şehirden çıkamıyor, mavi tur yapmak istiyor ama Muğla’ya, Antalya’ya veya mavi turların daha sık yapıldığı başka bir yere gidemiyor musunuz, hiç önemli değil. 2008 yılından beri İstanbul’da da oldukça güzel mavi tur fırsatları mevcut.

istanbul mavi tur

Bu mavi turlar, diğerlerinden biraz daha farklı olarak günübirlik oluyor. İstanbul mavi turlarını düzenleyen birçok firma var, bu firmaların çok farklı araçları var. Bu noktada seçim sizlere kalıyor. Günübirlik İstanbul mavi tur erken başlayan bir etkinlik. Genellikle saat 09.00’da başlıyor. Arnavutköy, Kabataş gibi merkezi noktalardan tekneye biniyorsunuz ve genellikle İstanbul mavi turları 2.5-3 saat civarı sürüyor. Daha uzun sürenleri de olduğuna eminiz, yalnızca danıştığınız, anlaştığınız firmayla görüşmeniz gerekiyor.

Sizi merkezi noktalardan alan tekneler, genellikle Avrupa yakası kıyılarında dolanıyor. Bebek, Anadolu ve Rumeli Hisarı, saraylar, yalılar, tarihi binalar hepsi bu mavi tur fırsatı ile gözlerinizin önünde olacak! Tekneye bindiğinizde genellikle açık büfe kahvaltı oluyor. Karnınızı doyurup tekne güvertesinde bu eşsiz İstanbul manzarasını seyrederken müzik açıp eğlenebilir, kuş seslerinin ve şehirden uzak olmanın tadını çıkarabilir ve dahası yüzebilirsiniz. Boğaz’dan Karadeniz’e doğru hareket etmeye devam eden tekneler genellikle eğlence için tercih ediliyor. Bu da bir seçenek elbette. Sakin bir tur yapabilir ya da kalabalığın etkisini üzerinizden atıp kafa dağıtmak için eğlenebilir, denize girebilirsiniz.

istanbul mavi tur

İstanbul mavi tur deneyimi sırasında başka yolcular da oluyor. Poyrazköy’e yaklaşıldığında öğlen saatleri bulunmuş oluyor. Öğlen saatlerinde serinlemek için Poyrazköy’ün suları gibisi yok. Poyrazköy, suyu en güzel yerlerden bir tanesi, burada denize girebilirsiniz. Bunun yanında öğle yemeği de genellikle tur şirketleri tarafından karşılanıyor. Akşam beşe doğru Anadolu yakası kıyısından bir yolculuktur başlıyor ve ağır ağır eve dönüyorsunuz.

İstanbul mavi tur fırsatı sizleri bekliyor!

Ayrıca ilginizi çekebilir: İstanbul’da Gezilecek Yerler: İstanbul’da Doğal Bir Hafta Sonu

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri