Mavi TurMuğla

Kelebekler Vadisi Mavi Tur – Kelebekler Vadisi Nerede?

Kelebekler Vadisi'nde Deniz Turu

Kelebekler Vadisi mavi tur fırsatı herkesin hayatında bir kez deneyimlemesi gereken bir fırsat. Türkiye’nin cennetlerinden birine denizle yolculuk edin!

Kelebekler Vadisi Hakkında

Cennetten bir köşenin varlığı dünya üzerinde nasıl olabilir diye düşünüyorsanız Kelebekler Vadisi’ni görünce oldukça şaşıracaksınız. Türkiye’nin adeta doğal cennetlerinden bir tanesi olan Kelebekler Vadisi, Babadağ’ın eteklerinde bulunur. Muğla Fethiye içerisinde bulunan Ölüdeniz beldesine bağlı bulunan vadi, sahip olduğu endemik türler sebebiyle dünya mirası olarak korunması önerilmiş bir yerdir. 1. dereceden sit alanı ilan edilen Kelebekler Vadisi yapılaşmaya tamamen kapalı bir bölgedir. Bu sebeple Türkiye’nin tatil cennetlerinden biri olan bölge, diğer bölgelerden farklı olarak daha bakir kalmıştır. Kelebekler Vadisi mavi tur duraklarının en önemlilerinden bir tanesi aynı zamanda. Özellikle Ölüdeniz’den başlayan turlar Kelebekler Vadisi’ne uğramadan asla sonlanmıyor! Siz de bu doğal cennette eşsiz bir mavi tur fırsatı istiyorsanız rezervasyonu yaptırın ve mavi turunuz başlasın!

kelebekler vadisi mavi tur

Kelebekler Vadisi, denizinin güzelliği ve bakir toprakları yanında barındırdığı türlerden dolayı bu ismi almıştır. 350 metreye ulaşan sarp kayalıklarla çevrili olan vadide 80’den fazla kelebek türü barınmaktadır. Bu kelebek türlerinden buraya Kelebekler Vadisi denmesini özellikle sağlayan tür ise Kaplan Kelebeği’dir. Kelebekler Vadisi’nin doğal hazineleri öyledir ki inceleme ve laboratuvar çalışmalarına konu olmaktadır. Faralya mahallesinde bulunan şelale de 50 metre yükseklikten Akdeniz’e dökülür.

Tüm bu zenginliklerin yanında son zamanlarda Covid-19 pandemisi daha bireysel tatillere yönelmemizi sağladı. Doğal güzelliklerin, sakinliğin peşinde koştuğumuz bu dönemlerde, yalnızca yakın çevremizden insanların olacağı yerler araştırdık durduk. Mavi turlar, tam da bu yönde bir tatil fırsatı olduğundan işten kaçabilen bu tarz etkinlikler yapmak istiyor. Biz de size Kelebekler Vadisi mavi tur fırsatını şiddetle öneriyoruz!

Kelebekler Vadisi Mavi Tur

Bazı tur şirketleri buraya yakın lokasyonlarda tur başlatabiliyor. Ancak genellikle Kelebekler Vadisi turu için Ölüdeniz’den yola çıkmak gerekiyor. Rotayı kendiniz belirleyebiliyor ve istediğiniz tarzda bir araç seçebiliyorsunuz. Doğal yaşamın kalbinin attığı, doğa ananın en sıcak davrandığı alanlardan biri olan Kelebekler Vadisi’de mavi tura çıkanların ve mavi tur düzenleyenlerin en çok ilgisini çeken, en sevdiği rotalardan bir tanesi.

kelebekler vadisi mavi tur

Tertemiz sularda yüzebilir, doğal yaşamın tadını çıkarabilirsiniz. Kelebekler Vadisi mavi tur deneyimi sizlere çok iyi gelecek! Şimdiden iyi tatiller diliyoruz.

Buna benzer daha birçok gezi ve tatil fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalını da ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri