Mavi TurMuğla

Kargı Koyu Gezi Rehberi: Datça’da Mavi Tur

Kargı Koyu Nerededir?

Mavi tur hayallerinize cevap verebilecek Kargı Koyu gezi rehberi ile yeşil doğa, berrak deniz ve özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz! İşte sükûnet dolu kaçış yeri…

Kargı Koyu Nerede?

Kargı Koyu, Datça’nın merkezine 3 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Türkiye’de tatil için en iyi seçeneklerden birisi olan Kargı Koyu ile yeşille mavinin kaynaştığı huzurlu bir yere şahitlik edeceksiniz.

kargı koyu turu

Datça merkezden yürüyerek 30 dakikada Kargı Koyu’na ulaşabilirsiniz. Havayolu ile Datça’ya geldiyseniz, havaalanına indiğinizde önce Marmaris’e geçmeniz gerekiyor. Marmaris’e toplu taşıma araçlarıyla ulaşım mümkündür. Bunun için havaalanından saat başı kalkan Datça otobüslerini kullanabilirsiniz.

Kargı Koyu Gezi Rehberi: Doğa ve Denizin Kucaklaştığı Yer

Doğal güzelliklerden birisi olan Kargı Koyu doğa yürüyüşleri için eşsiz bir seçenektir. Bölgede bulunan plajlar da oldukça hareketlidir. En popüler plajları arasında Mandalya mevkiinde bulunan plaj yer almaktadır. Oldukça hareketli olan plaj, rüzgârın en az hissedildiği alan olması nedeniyle tercih edilmektedir. Doğa ve denizin birbirini kucakladığı bu gizli cenneti, Kargı Koyu gezi rehberi ile ziyaret etmelisiniz!

kargı koyu turu

Koya gelmeden önce tepelik alanda bulunan restoran ve sahildeki kafelerde dinlenmek ve yiyecek içecek temin etmek mümkündür. Sahilde çok sayıda soyunma kabini bulunur. Tertemiz denizi, kumu, güneşi ve yemyeşil ormanı bir arada bulmak isteyenler, Kargı Koyu’ndaki berrak suların tadını çıkarabilir.

Datça ilçesinin İskele Mahallesi sınırları içinde bulunan Kargı Koyu’na günübirlik turlar ile de ziyaret edebilirsiniz. Mavi tur tekneleri ile Kargı Koyu’nu gezi listenizin bir parçası yapmanız mümkün. Tatlı su ile tuzlu suyun buluştuğu ve birbirine karışmadığı yerde olan Kargı Koyu’nda eşi benzeri olmayan bir deneyim yaşayacaksınız.

Mavi sevenler için mavinin tüm tonlarını bir arada sunan Kargı Koyu ziyaretiniz sırasında koyun hemen her yerinde denize girmek mümkündür. İsterseniz güne mavi sulara dalarak başlayın isterseniz tüm gün sahilde rahatlamak için güneşlenin!

kargı koyu mavi turu

Datça’daki yüzülecek en güzel koy olarak bilinen Kargı Koyu denizinin dibi çakıllı olduğundan gelmeden önce deniz ayakkabılarınızı yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Etrafı dağlarla çevrili olan koy, kuzeyden gelen rüzgarlara kapalıdır. Bu nedenle denizin suyu kapalı havalarda dahi diğer koylara göre daha sıcak olmaktadır.

Sahile okaliptüs ağaçlarından yayılan kokular eşliğinde ulaşıyorsunuz. Ayrıca, mavi tur planlarınız için bölgenin yakınlarında bulunan birçok farklı koya tekne turları ile ulaşabilirsiniz. Kargı Koyu gezisi ile farklı güzelliklere tanık olabilir ve sonsuz huzuru bulabilirsiniz.

Bol oksijenli, mis kokulu bir doğa yürüyüşü yapmak isterseniz tertemiz suların tadını çıkardıktan sonra meyve ağaçları arasında tabiat manzarasının güzelliğiyle zaman geçirebilirsiniz. Doğanın kalbinde olduğunuzu tekrar hatırlatarak burada kamp yapma imkanınızın olduğunu da belirtelim.

  • Buna benzer daha birçok gezi ve tatil fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalını da ziyaret edebilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri