Karavan TatilleriMuğla

Günlüklü Koyu Karavan Tatili: Fethiye Karavan Tatili

Günlüklü Koyu Gezi Rehberi

Günlüklü Koyu Hakkında

Muğla’nın turistik bir ilçesi olan Fethiye sınırları içerisinde bulunan Günlüklü Koyu, özellikle yaz tatillerinde yoğun ilgi gören bir yer. Günlüklü Koyu aynı zamanda kamp ve karavan için tercih edilen yerlerden. Karavan tatili yapmak için deniz kenarını tercih edenlerdenseniz bu fırsat tam size göre!

Bölgede yer alan, endemik bir tür bitki olan Sığla ağaçlarının diğer adı Günlük’tür. Günlüklü Koyu bölgesinde de bu ağaçlardan olduğu için burası Günlüklü Koyu adını almıştır.  Sığla ağaçları 300 yıla kadar uzayan bir ömre sahiptir ve ülkemiz içinde Muğla sınırları içerisinde orman halinde yetişmektedir. Sığla ağaçları, parfüm ve kozmetik sanayi içerisinde kullanılır.

günlüklü koyu karavan tatili

350 metre uzunluğunda ince kumlu bir denize sahip olan Günlüklü Koyu genelde denize girmek için kullanılsa da bunun yanında karavan tatili için de sıkça tercih edilen alanlardan. Siz de karavan tatili yapmak istiyorsanız ve bol yeşillikle denizin buluştuğu eşsiz manzaraları beğeniyorsanız Günlüklü Koyu karavan tatili fırsatı sizi bekliyor!

Günlüklü Koyu’na Ulaşım

Günlüklü Koyu karavan tatili serüvenini başlatmak için koya ulaşım sağlayacaksanız bu koy Muğla-Fethiye karayolu üzerinde bulunmakta. Fethiye ilçe merkezine 17 kilometre mesafede bulunan Günlüklü Koyu, ulaşım bakımından oldukça kolay bulunur bir yerde. Fethiye’den yola çıktığınızda direkt koyun adının olduğu ve yerinin gösterildiği tabelalarla karşılaşacaksınız. Bu tabelaları takip ederek Günlüklü Koyu’na ulaşabilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar diliyoruz.

Günlüklü Koyu Karavan Tatili Rehberi

Günlüklü Koyu karavan tatili rehberi içinde belirtmemiz gereken ilk şey burada Günlüklü Camping adında bir kamp alanının olduğu. Bu kamp alanı içerisinde restoran ve bar, ücretsiz plaj, Wi-Fi gibi hizmetler bulunuyor. Aynı zamanda bu alan piknik ve plajı kullanmak isteyenler için de açık. Çadır ve karavan tatili için tercih edebileceğiniz yerlerden. Fakat şunu söyleyelim, bu kamp alanını kullananların yorumlarına göre kamp alanındaki yer konusunda sıkıntı yaşanıyor. Bunun dışında, karavan tatiliniz sırasında başka yerlerde de durup konaklayabilirsiniz.

Yine de kamp alanında kalmak daha mantıklı geliyorsa günlük girişler oldukça uygun. Belli bir ücret karşılığında Günlüklü Camping’de kalabilirsiniz. Zaten Günlüklü Koyu karavan tatili için kullanabileceğiniz tek kamp alanı burasıdır.

günlüklü koyu karavan tatili

Karavan tatili sırasında gezebileceğiniz birçok da yer vardır. Özellikle Günlüklü Koyu, Fethiye’ye bağlı olduğu için ilçedeki birçok yer ilginizi çekebilir. Denize girmek isterseniz zaten Günlüklü Koyu size yetecektir ancak bunun yanında Gemile Koyu’da Fethiye içerisinde denize girebileceğiniz yerlerden. Aynı zamanda Gemile Koyu karşısında bulunan Gemile Adası’nın tarihi değeri de çok yüksektir. 1. derece doğal sit alanı ilan edilen bu yerde tarihleri 5. yüzyıla dayanan dinsel içerikli alanlar vardır. Burada uzun zamandır yapılan kazılar sonrasında 11 adet kilise tespit edilmiştir. Özellikle Hristiyan turistler ve yerliler bu adayı önemli görmektedir.

Karavan tatiliniz sırasında Kelebekler Vadisi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bölgenin en temiz sularına sahip Kelebekler Vadisi güzelliğiyle, soğuk ve derin sularıyla herkesi büyülüyor. Ayrıca alanda, kamp yapabileceğiniz yer de bulunuyor. Belki de sıradaki karavan tatili alanınız burası olabilir!

günlüklü koyu karavan tatili

Fethiye’de gezinecekseniz, karavan tatili yapacaksanız Tlos Ören Yeri’ni de görebilirsiniz. Tlos’ta bulunan kayalara oyulmuş tapınak mezarlar çoğu kişinin ilgisini çekiyor. Bellerephontes’e ait anıt mezar, buranın en popüler simgeleri arasında. Bu mezar üzerine resmedilmiş Pegasus’un Chimera ile olan savaşı mezarı oldukça ilgi çekici kılıyor.

Karavan tatili fırsatı ile doğayla iç içe bir tatil yapabilirsiniz. Günlüklü Koyu karavan tatili sizi bekliyor!

Ayrıca ilginizi çekebilir: Fethiye’nin En İyi 7 Plajı: Dünyadaki Cennetin Keşfi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri