Mavi Tur

Bozukkale Koyu Turu Nasıl Olmalı? Mavi Tur Rehberi

Bozukkale Koyu turu için sırt çantanızı hazırlayın, mayonuzu koymayı unutmayın! Antik çağlardan kalan yerin ve güneşin tadını unutulmaz tatille çıkaracaksınız.

Bozukkale Koyu Nerede? Bozukkale Koyu Turu Nasıl Yapılır?

Bozukkale Koyu, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlıdır. Marmaris’in Taşlıca Mahallesi’nde bulunan Bozukkale Koyu, tarih için de önemli bir yerdir. Bozukkale Koyu turu deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyen tüm gezginleri beklemektedir!

Bozukkale Koyu turu

Ziyaretçiler ulaşım konusunda zorluk yaşamamaktadır. Marmaris’in güneybatısında yer alan koya isteyen ziyaretçiler tekne ile ulaşabilirler. Bir diğer seçenek ise Söğüt’ten Marmaris Taşlıca Köyü, Serçe Limanı’na araçla gelmektir. Buradan biraz yürüdükten sonra kolaylıkla Bozukkale Koyu’na ulaşabilirsiniz.

Bir Doğa Harikası Bozukkale Koyu

Doğal güzellikleri ile mükemmel bir koy yolculuğuna çıkacağınız Bozukkale Koyu turu için uzun soluklu tatil planları yapabileceğiniz gibi düzenlenen günübirlik turlar ile de ziyaret edebilirsiniz.

Bozukkale Koyu ziyaretçilerine doğa ve tarih rotaları imkânı sunmaktadır. Geçmişte önemli olaylara tanıklık eden pozisyonda bulunan Bozukkale Koyu doğa harikası olduğu kadar tarihi de oldukça eskidir.

Bozukkale, eski adı olan Loryma olarak da bilinmektedir. Mavi turlar için günümüzde oldukça sık tercih edilen Bozukkale Koyu’nda Rodoslular tarafından inşa edilen Loryma Kalesi günümüzde bölgenin en önemli mirasları arasında yer almaktadır. Bozukkale ismi ise bölgedeki kalenin tamamlanmamış ve eksik olmasından kaynaklanmaktadır.

Masmavi deniz ve bol oksijenli havası ile ekonomik olarak her cebe hitap edebilmektedir. Ayrıca, mavi tur yatlarının gezintilerine de ev sahipliği yaparak yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Bozukkale Plajı, yat turizmi için de oldukça uygun olan bir bölgedir.

Çarşaf gibi denizi ile ziyaretçilerini karşılayan koy, inanılmaz bir manzaraya da sahiptir. Manzaranın güzel, havanın temiz, denizin çarşaf gibi olduğu koy, tatilciler için en ideal yerlerden birisidir. Tatilciler için birçok yeme, içme ve konaklama yeri hizmet vermektedir. Ancak koyun ziyaretçileri bir hayli fazla olduğundan burayı ziyaret etmek isteyenler gelmeden önce rezervasyon yaptırmalılar.

Bozukkale Koyu turu

Bozukkale Koyu turu unutulmayacak bir tatil için en doğru adrestir. Mavi turlar için ilgi çekici olmasının yanı sıra huzurlu bir deniz tatilinden heyecanlı bir tarihsel tanıklığa kadar birçok farklı beklentiyi karşılamaktadırlar.

İlginizi çekebilir Marmaris Mavi Turu Nasıl Olmalı? Nereler Gezilmelidir?

Kıran Gölü ziyareti Bozukkale Koyu turu sırasında görebileceğiniz diğer bir doğal güzelliktir. Bu göl fazla kullanılmamaktadır ve çevresinde bulunan ağaç yeşillikler ile bölgenin en özel doğal güzelliği olmayı başarmıştır.

Seyahat rotanızı Bozukkale Koyu’na çevirdiğinizde tarihi yerler ve doğal güzellikleri bir arada bularak unutulmaz bir yaz tatili deneyimi yaşayabilirsiniz!

serkan sayoğlu

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu