Mavi TurMuğla

Karaada Gezi Rehberi: Karaada’da Mavi Tur

Karaada Gezilecek Yerler

Doğanın yeniden canlandığı dönemde siz de coşkulu hissetmek ister misiniz? Yeniden doğmuş gibi hissedeceğiniz Karaada gezi rehberi için işte tüm detaylar!

Karaada Nerede?

Bodrum’a bağlı olan Karaada, bölgenin en büyük adaları arasındadır. Karaada’da ile berrak suların ve manzaranın büyüleyici görüntüsüne şahit olacaksınız.

Bodrum ilçe merkezinin tam karşısında yer alan Karaada, kıyıdan yaklaşık 4 mil uzaklıkta bulunmaktadır.

karaada turu

Karaada, sahip olduğu coğrafi özellikleri sebebiyle yalnızca tekne ve yat gibi deniz araçlarıyla ulaşıma uygundur. Bodrum’da her zaman düzenlenen tekne turları ile Karaada’ya ulaşabilirsiniz. Bu turlar genellikle sabah saatlerinde düzenlenmektedir.

Akdeniz bölgesinden özel yat ile Karaada kıyılarına ulaşmak isterseniz Datça Yarımadası’nı geçtikten sonra Bodrum- Datça feribot yolunu takip ederek kolaylıkla adaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Karaada Hakkında

Trafik, hava kirliliği, kalabalık veya gürültüden sıkıldınız mı? Dinginlik ve huzur arıyorsanız Karaada gezi rehberi tam size göre! İflah olmaz şehir insanları dahi isminin Karaada olmasına rağmen yemyeşil çam ağaçlarıyla kaplı orman ile donanmış bu adaya doğru yol alıyor.

Karaada, mavi tur teknelerinin uğrak noktalarından birisidir. Yaz sezonu boyunca yerli ve yabancı turistlerin en gözde tatil yerlerindendir. Adanın çevresinde denize girilebilecek birbirinden güzel koy ve plajlar bulunmaktadır. Denize girmek için temiz ve doğal plaj arayanlardansanız Karaada’nın berrak ve turkuaz plajları tam size göre!

Yat turları için bilinen bir durak olan Karaada, popüler bir turizm bölgesidir. Günübirlik turlar ile adayı ziyaret etmek isterseniz Karaada’nın en büyük plajı olan Poyraz Plajı’na mutlaka uğramalısınız. Akvaryumu andıran görüntüsü ile tüm ziyaretçilerini büyülemektedir.

Antik ismi Arkenessos olan ada, şifalı suları ile oldukça ünlüdür. Karaada’nın Bodrum’a bakan tarafındaki bölümde bir mağara bulunuyor. Bu doğal mağara içerisinde şifalı olduğu bilinen çamur ve sıcak su kaynağının çeşitli cilt hastalıkları üzerinde etkili olduğu söylenmektedir. Karaada turu sırasında Bodrum’un en önemli ılıcasının keyfini çıkarabilirsiniz. Adanın kuzey kesiminde ve kayalar arasında olan ılıcanın su sıcaklığı ise 32 derecedir.

karaada turu

Tatilini mavi turlar ile değerlendirmek isteyen ve dalış sporu yapmak isteyen sporcular için de oldukça ideal bir merkezdir. Dalış sporu için bölgeye binlerce kişi gelmektedir.

Bodrum Yarımadası’nın en büyük adası konumunda olan Karaada’nın çevresinde Kos, Kalimnos, Farmakonissi ve Pserimos gibi Yunan adaları da bulunmaktadır.

karaada turu

Ege’nin bir cennet olduğu belirtelim. Karaada gezi rehberi ile kalbinizi tekrar Ege’de bırakacak bu müthiş adaya gidin, gezin ve keyif dolu anlar biriktirin.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri