AntalyaMavi Tur

Kemer Mavi Tur: Doğal Güzellikleriyle Kemer Sizleri Bekliyor

Kemer Tekne Turu

Antalya’nın en güzel bölgelerinden biri olan Kemer’in mavi sularında bir gezi fırsatı sizi bekliyor. Kemer mavi tur tatilinizi güzelleştirecek!

Kemer Hakkında

Batı Toros Dağları eteklerinde kurulmuş olan Kemer, ülkenin en turistik yerlerinden bir tanesidir. Antalya ili sınırları içerisinde olan Kemer; şahane doğası, mavi bayrak almaya hak kazanmış plajı, gece hayatı ve aktiviteleriyle birçok şeyi yapabileceğiniz bir yer. Bölge sınırları içerisinde birçok turist ve yerli iyi bir tatil fırsatı yakalıyor!

Kemer’de denize girmenin yanında mavi tur fırsatı da yakalayabilirsiniz. Bölgenin birçok yerinde Kemer mavi tur sevenlerini bekliyor!

Tam sekiz ay boyunca Kemer’de denize girilebiliyor. Akdeniz ikliminin hâkim olduğu Antalya’da, Kemer bölgesine kışlar yumuşak şekilde uğruyor. Yılın yalnızca çok küçük bir kısmında güneş görmeyen Kemer, tatilciler için bir cennet!

kemer mavi tur

Kemer Mavi Tur

Kemer’de mavi tur fırsatı sayesinde tekne ve yatlar kiralayarak sahil şeridi üzerinde izlediğiniz rota ile sakin ve güzel bir tatil yapabilirsiniz. 5 veya 6 gün, hatta bazen 8 gün boyunca süren bu mavi turlar sırasında, Kemer’in doğasını daha yakından görebileceksiniz.

Özellikle Kemer mavi tur, Kemer’den başlayıp Kekova’ya uzanan bir rotaya sahiptir. Genellikle en popüler rota Kemer-Kekova’dır ancak başka yerleri de görmek mümkün. Sevdiklerinizle, ailenizle mavi tur yaparak, normalden daha farklı ve daha sakin bir tatile çıkabilirsiniz.

Kemer’de mavi tur fırsatı için yatlar ve tekneler genellikle ilçe merkezinden ya da Kemer’in marinasından kalkmakta. Özellikle günübirlik mavi turların oldukça popüler olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Bu tarz turları yapan firmalar sayesinde internet üzerinden yaptığınız rezervasyonla tatilinizi planlayabilirsiniz. İsterseniz günübirlik isterseniz de birkaç gün şeklinde ayarlayabileceğiniz mavi tur, denizde süzülmeyi sevenleri bekliyor!

Kemer’de Neler Yapılır?

Kemer’de mavi turdan sonra yapabileceğiniz birçok aktivite var ancak biz mavi bayraklı plajları denemenizi öneririz. Birçok kriteri eksiksiz sağlayarak mavi bayrak alan Kemer plajları, deniz severleri kendine çekiyor. Mavi tur sonrasında daha farklı bir şeyler yapmak isterseniz gezebileceğiniz birçok antik kent Kemer içerisinde yer alıyor. Yalnızca doğal güzelliği değil, tarihi anlamda da oldukça ilgi çekici bir yerleşim merkezi olan Kemer’de İdyros Antik Kenti,

Phaselis Antik Kenti, Olimpos Antik Kenti gibi gezebileceğiniz antik kentler var.

Kemer’in merkezinde ise sizleri yine gezebileceğiniz çokça alan beklemekte. Ayrıca gece eğlencelerini seviyorsanız Kemer’in gece hayatı oldukça renkli. Merkezdeki Saat Kulesi, Atatürk Heykeli, Liman Caddesi, Ayışığı Parkı gibi yerler, görülmeye değerdir.

kemer mavi tur

Daha fazla mavi tur önerisi için GeziLinki’ni takipte kalabilirsiniz. Kemer mavi tur ve daha fazla tatil fırsatı sizlerle!

İlginizi çekebilir: İnbükü Mavi Tur: Emel Sayın Koyu’nda Tatil Fırsatı

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri