Mavi Tur

Datça’nın Mavi Bayraklı Kovanlık Plajı ile Tatil Fırsatı

Datça Plajları

Datça’da bulunan ve mavi bayrağa sahip Kovanlık plajı hakkında merak ettiklerinizi sizler için hazırladığımız yazıda bulabilirsiniz.

Kovanlık Plajı Hakkında

İlginizi çekebilir: Çatı Koyu Mavi Tur Datça’da Sizi Bekliyor

Etrafındaki çam ormanları ve denizinin berraklığıyla burayı ziyaret eden misafirlerine görsel şölenler yaşatan Kovanlık plajı, Datça’da bulunuyor. Kovanlık mesire alanının da hemen yanında bulunan plaj, birçok farklı su sporunu da yapabilme imkanını ziyaretçilerine tanıyor.

Buradaki mesire ve kamp alanında konaklayabileceğiniz ve imkanlarından faydalanabileceğiniz gibi, bir mavi tur planlıyorsanız da turunuz esnasında koyda demirleyerek koyun tadını çıkarabilirsiniz.

Yelkenli turlar, günübirlik tekne turları ile de ziyaret edebileceğiniz Kovanlık plajı ayrıca konaklama için de tercih edebileceğiniz bir alan. Karavanla burada konaklayan da birçok yerli ve yabancı turist oluyor.

kovanlık plajı

Kovanlık plajı yakınındaki mesire ve kamp alanı, İl Özel İdaresi tarafından işletilmekte. Hemen yanında bulunan Aktur sitesinin imkanlarından da faydalanmanız mümkün. Mavi bayraklı koyda denize girmek istiyor ve günübirlik turlarla burayı ziyaret ediyorsanız, öğrenci girişi 2.5 lira gibi küçük bir rakam, tam bilet için ise 4 lira gibi bir fiyata giriş yapabiliyorsunuz.

Kovanlık Plajı Nerede?

Kovanlık plajı, Muğla il merkezine yaklaşık 95 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Datça-Marmaris yolu üzerinde bulunan koya Marmaris’ten ise yaklaşık 40 kilometre kadar uzaklıkta olacaksınız.

Yelkenli turlar ile bir tatil planlıyorsanız, buraya demirleyip mavi bayraklı koyun tadını çıkarabilirsiniz. Günübirlik turlar için de Marmaris ya da Datça’da günlük tekne turları yapan firmalar ile görüşebilirsiniz.

Ancak kara yolu ile buraya ulaşım sağlayacaksanız ve toplu taşıma kullanıyorsanız, Marmaris ya da Datça’ya ulaştıktan sonra dolmuşlarla buraya yine ulaşım sağlamanız mümkün.

Kovanlık Plajında Neler Yapılır?

Datça-Marmaris yolu üzerinde bulunan ve mavi bayrağa sahip Kovanlık koyu yakınlarında yapabileceğiniz birçok aktivite mevcut. Örneğin bir mavi turdayken buraya demirlediğinizde ya da hemen yakındaki kamp alanlarından birinde konakladığınızda, plajdaki su sporu seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Sürat tekneleri ile yapılan su sporları burada oldukça tercih ediliyor. Ayrıca bireysel olarak da free diving yapabilir ya da kanonuzla gezintiye çıkabilirsiniz. Burada alışveriş yapabileceğiniz marketler ve yemek yiyebileceğiniz restoranlar da mevcut.

kovanlık plajı

Örneğin bir mavi turdaysanız, ihtiyaçlarınızı karşılamak ve Kovanlık plajı sularında serinlemek için burada durabilir ve hem mavi bayraklı plajda serinleyip hem de eksiklerinizi yakınlardaki marketlerden giderebilirsiniz.

Ayrıca Datça ya da Marmaris’e uğrama imkanınız varsa, Datça’daki eski sokakları gezebilir; meşhur bademli kurabiyeden satın alabilirsiniz. Yemek yemek içinse koya yakın bölgelerdeki restoranları tercih edebilirsiniz. Zengin deniz ürünleri ve meze seçenekleri çoğu restoranda bulunuyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri