Mavi TurMuğla

İnbükü Mavi Tur: Emel Sayın Koyu’nda Tatil Fırsatı

İnbükü Gezi Rehberi

Doğası ve denizi ile çoğu misafirini kendine hayran bırakan İnbükü mavi tur hakkında merak edebileceklerinize değindik. Göz atmayı unutmayın!

İnbükü Mavi Tur Hakkında

İlginizi çekebilir: Marmaris Dirsekbükü Koyu Mavi Tur Fırsatı

Eğer bir İnbükü mavi tur planlıyorsanız, buradaki mavi turlar ve buranın doğası hakkında merak edebileceklerinizi sizler için derledik. İnbükü, Marmaris ile Datça arasında kalan alanda bulunuyor. Her yıl yerli ve yabancı birçok turistin ziyaret ettiği bu bakir koy, Marmaris merkezine yaklaşık 28 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

İnbükü koyu genel olarak kamp alanlarının çoğunlukta olduğu bir alan diyebiliriz. Hatta buraya “Emel Sayın koyu” da deniyor. Marmaris merkezinde ya da koya yakın restoranlarda en çok tercih edilen yemekler ise genellikle deniz ürünleri. Pek çok restoranın menüsü zengin mezelere ve deniz ürünlerine ev sahipliği yapıyor. İnbükü mavi tur sırasında birçok yeni lezzet deneyebilirsiniz.

Emel Sayın Koyu

Buraya geldiğinizde mutlaka yapmanızı tavsiye ettiğimiz bir diğer şey ise tekne turları. Dilerseniz uzun süren ve yatılı mavi turları tercih edebilir; dilerseniz de günübirlik turlar için bir tekneye rezervasyon yaptırabilirsiniz. İnbükü koyu yakınlarında ya da Marmaris’te online olarak ya da yüz yüze yer ayırtabileceğiniz onlarca tekne bulunuyor.

İnbükü koyunda karavanınız ile de tatil yapabilirsiniz. Karavanlar ve çadırlar için geniş bir alan bulunmakta. Mavi tur ile burayı ziyaret eden ya da kamp alanında konaklayan turistler, burada doğa yürüyüşleri yapmayı da çokça tercih ediyor.

İnbükü Nerede?

İnbükü koyu, Marmaris’te en çok ziyaret edilen ve beğenilen koylardan biridir. Marmaris merkeze yaklaşık 28 kilometre uzaklıkta bulunur. Kendi aracınızla kolaylıkla ulaşımı sağlayabileceğiniz gibi, toplu taşıma ile de koya rahatça gidebilirsiniz. Marmaris merkezden belirli aralıklarla kalkan dolmuşlar ile buraya ulaşımı sağlamanız mümkün. İnbükü turu sizleri bekliyor!

İnbükü Mavi Tur Sırasında Neler Yapılır?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, İnbükü koyunda birçok kamp alanı bulunmakta. Sizler de eğer kamp yapmayı seviyorsanız, İnbükü mavi tur yaparken yakınlarında bulunan birçok kamp alanından birini tercih edebilirsiniz. Ancak buraya ulaşım rahat olduğundan, merkezde konaklayıp günübirlik turlar ile de buraya gelebilir ya da dilediğiniz zaman burayı ziyaret edebilirsiniz.

Emel Sayın Koyu

Kamp alanlarında duş, kabinler, çamaşırhane gibi birçok farklı ihtiyaç kolaylıkla giderilebiliyor. Ayrıca Marmaris merkezden ya da Muğla’nın herhangi bir noktasından çıktığınız bir mavi turdaysanız da; bu bakir koyu ziyaret edebilirsiniz.

Günübirlik turlar, yelkenli turlar gibi seçeneklerle bir mavi turdaysanız burayı ziyaret edebileceğiniz gibi, yakınlarında ya da burada konaklıyorsanız da yapabileceğiniz aktiviteler mevcut. Kano kiralayabilir, bireysel olarak su sporları yapabilir ya da bir mavi turdaysanız teknenizi buraya demirleyerek güzel havanın ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalınımızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: Ankara Gazipark İkilem Konseri Ücretsiz – İkilem Konseri Ne Zaman? Nerede?

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu