Mavi Tur

Marmaris Dirsekbükü Koyu Mavi Tur Fırsatı

Marmaris Dirsekbükü Nerede?

Marmaris’te bulunan ve çizme şeklindeki görüntüsüyle, bakirliğiyle misafirlerini büyüleyen Dirsekbükü koyu mavi tur için büyük öneme sahiptir.

Dirsekbükü Koyu Hakkında

İlginizi çekebilir: Karavanla Marmaris Tatili İçin Çok Geç Değil!

Dirsekbükü koyu Hisarönü körfezinin güneybatısında yer almaktadır. Korunaklı yapısı ve bakirliğiyle misafirlerini oldukça etkileyen koy, tekneler tarafından da sıklıkla ziyaret edilen bir yerdir. Suyunun berraklığı ve dibinin tamamen kum olması, burayı ziyaret eden turistlerin en çok sevdiği özelliklerinden biridir.

Bir mavi tur planlıyorsanız, rahatlıkla yatınızı burada demirleyebilirsiniz. Çünkü Dirsekbükü koyu hava şartları nasıl olursa olsun korunaklı bir koydur. Buraya ulaşım karadan çok kolay olmasa da, tekneler kolaylıkla burada demirleyebilir ve oldukça beğenilen bir koydur.

Koyun güney kısmında, girinti şeklinde bir plaj yer almaktadır. Dilerseniz günübirlik turlar ile ya da uzun bir mavi tur ile devam eden yolculuğunuzda rotayı buraya çevirebilir ve berrak denizin tadını çıkarabilirsiniz.

dirsekbükü koyu

Marmaris ya da yakın bölgelerde günübirlik tekne turu planlıyorsanız, ya da yelkenli turlar ile yolculuğunuza devam edecekseniz; zaten çoğu teknenin buraya uğradığını göreceksiniz. Serin denizi ve kolayla demir atabileceğiniz bir rıhtımı bulunan koyu ziyaret edebilir, burada mavi tur yapmaya devam edebilirsiniz.

Dilerseniz de yine günübirlik turlarla ya da balıkçı tekneleriyle koya ulaşımınızı sağlayıp, denizin ve serinliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Dirsekbükü Koyu Nerede?

Hisarönü körfezinin güneybatısında yer alan ve hemen yakınlarında Akvaryum koyu bulunan Dirsekbükü koyu karadan ulaşım konusunda pek rahat değildir. Çünkü bu koy oldukça el değmemiş bir koydur.

Marmaris’e ulaştıktan sonra dilerseniz günübirlik turlar ile, dilerseniz de bu koya sıklıkla giden balıkçı teknelerinden birini kiralayarak koya ulaşımı sağlayabilirsiniz. Eğer bir mavi tur planlıyorsanız da rotanıza burayı ekleyebilirsiniz. Zaten bahsettiğimiz gibi, burası çoğu teknenin uğrak noktalarından biridir.

Dirsekbükü Koyu’nda Neler Yapılır?

Bir mavi yolculuk esnasında teknenizle Dirsekbükü koyu yakınlarında demirlediyseniz, buradaki restoranda yemek yiyebilir ya da plajda vakit geçirebilirsiniz. Eğer günübirlik turlar ile koyu ziyaret ediyorsanız, yine tesisin imkanlarından faydalanabilir, berrak denizin tadını çıkarabilirsiniz.

dirsekbükü koyu

Buradaki Dirsekbükü Restoran oldukça beğeniliyor. Genellikle deniz mahsulleri ve mezeler üzerine kurulu menüsü ile ziyaretçilerini memnun bırakıyor. Restoranın manzarası da oldukça güzel. Restoranın önünde bulunan rıhtıma teknenizi demirlemek kayalardan dolayı problem olabilir, ancak balıkçı tekneleriyle ya da botlarla restorana ulaşımı sağlamak oldukça kolay.

Burası bakir bir koy olduğundan, çok fazla işletme yok. Yakınlardaki konaklama seçeneklerine birçok internet sitesi üzerinden göz atabilir ve buradaki restoranda manzaranın ve deniz ürünlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri