Karavan Tatilleri

Karavanla Marmaris Tatili İçin Çok Geç Değil!

Marmaris'te Karavan Kampı

Normallerin üzerine çıkarak karavanla Marmaris tatili yapmaya ne dersiniz? Gündüz deniz ve güneşin tadı, akşam ise kamp ateşi. Kulağa hoş geliyorsa, bize katılın!

Marmaris Hakkında

Marmaris, tarih boyunca birçok uygarlık ve medeniyete ev sahipliği yapmış, içerisinde pek çok liman barındıran bir yarımadadır. Yüzyıllara dayanan tarihi ve eşsiz antik kentleri, uzun uzadıya sahili ve doğal manzaraları ile Marmaris her yıl tatilcilerin göz bebeği olmaya devam etmektedir. Marmaris’te tatil fırsatı yakalamak sizin için muhteşem bir deneyim olacaktır.

Marmaris’te mavi turlar da epey rağbet görmektedir. İlgili yazımız için Marmaris Mavi Turu Nasıl Olmalı? Nereler Gezilmelidir?

karavanla marmaris tatili

Karavanla Marmaris Tatili Yapmak

Marmaris genel hatlarıyla her sene binlerce turistin tatil noktası olmaktadır. Oteller ve yazlıklarda tatil yapmanın yanında karavanla Marmaris tatili yapmak, kulağa çok çekici gelmektedir. Bölgede bulunan kamp merkezlerinden birini tercih edebilirsiniz. Çeşitli Kamp alanları arasından çoğunun tercih edilme sebeplerinin en başında, tesisin temizlik alanında çok özenli olması ve yine denizinin kampçılar tarafından temiz şekilde kullanılması gelmektedir. Bazı tesislerde karavan tatili yapanların sayısı kampçılara göre daha fazla olmaktadır. Çadır ve karavan olarak ikiye ayrılan alanların olmamasından kaynaklı bazı sorunlar çıksa da rahatsız edici düzeyde değildir.

Karavanla Marmaris Tatili Yapmanın Avantajları

Kamp alanında size sunulan birçok imkan bulunmaktadır. Örneğin bulaşıklarınızı yıkamanız için bir bulaşık yıkama noktası ve meyve sebze vb. ürünleri yıkamanız için bir çeşme bulunmaktadır ve bu çeşme içme suyu çeşmesi olarak kullanılmaktadır. Ayrıca çamaşırlarınız için de bir çamaşır yıkama noktası vardır fakat bunun için belli bir ücret alınmaktadır. Bunun dışında kamp alanının yaklaşık 100 – 150 metre uzaklığında bulunan bir market de 7/24 hizmet vermektedir. Ucuz tatil için burası oldukça ideal bir tercih olacaktır.

Karavanla Marmaris tatili için sahip olacağınız avantajlardan biri de içeride yer alan kafe olacaktır. Burada çay, kahve (Türk kahvesi dahil), kahvaltı, tost, poğaça tarzı ürünlere ulaşmanız mümkündür. Fiyatlar makul seviyededir. Karavan su gideri, elektrik ve su bağlantısı ile burası karavanla tatil için en doğru adreslerden biridir.

karavanla marmaris tatili

Ayrıca kamp alanları bünyesinde yapabilececeğiniz aktiviteler arasında olta ile balık tutmak ve serbest dalış yapmak da yer almaktadır.

Karavanla Marmaris Tatili İçin Ulaşım Nasıldır?

Karavanınızla Marmaris’e ulaştıktan sonra, yaklaşık 32 dakikalık bir yolculuk daha yaparak kamp alanına ulaşabilirsiniz. Eğer karavanı Marmaris’ten kiralayacaksanız, yarımadaya ulaşım için otobüs ve uçak tercihleriniz arasındadır fakat yaygın olarak uçakla ulaşım kullanılmaktadır. Kamp alanıyla arası ortalama 23 km’dir.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri