Karavan Tatilleri

Doğal Güzellikleriyle Karavanla Ayvalık Kampı

Ayvalık Kamp Yapılacak Yerler

Tertemiz bir doğanın örneklerini barındıran Ayvalık’ta kamp yapmak müthiş bir huzur. Siz doğa gezginleri için karavanla Ayvalık kampı detaylarını derledik.

Karavanla Ayvalık Kampı Yapmak!

karavanla ayvalık kampı

Müthiş güzellikleri ile tertemiz bir doğa örneği: Ayvalık. Mavi bayrak almış temiz deniziniz barındıran sahilleri, yeşil bir cenneti anımsatan ormanlarıyla; taştan yapılan evleriyle mest eden bu güzide yerde kamp yapmak insanı adeta gevşetiyor. Balıkesir’e yaklaşık olarak 1 saat 50 dakika uzaklıkta olan bu minik ilçe sizi aldatmasın; o kadar hoş ve keşfedilesi detaylara sahip ki ilçeyi gezmek için en az iki gününüzü ayırsanız yine doyamazsınız. Buna karşın, biz size enfes bir deneyim olabilecek karavanla Ayvalık kampı ile ilgili aktarımda bulunacağız. Yanıltmış olmayalım, bütün bu güzellikler yerine kamp yapma tercihi daha az tercih edilir değil; aksine bu güzellikleri düşündükçe insan şevklenmeden edemiyor.

Karavanla Ayvalık kampı için alternatifleriniz olmasıyla birlikte size öncelikle Cunda Ada’sından bahsedeceğiz. Önceleri Rumların yaşadığı bu güzide adamız, taştan evleriyle ve yine tarihi dokusuyla insanın gönlünü doldurur nitelikte. Böyle bir yerde karavanla tatil yapmak ise yine siz tatil severleri heyecanlandırıyor eminiz ki. Ayvalık açıklarında bulunan arnavut kaldırımlı sokaklarıyla Cunda (Alibey) Ada’sında kamp yapabileceğiniz birçok alternatif bulunmakta.

Karavanla Ayvalık Kampı İçin Nerede Konaklayabilirsiniz?

Ücretsiz kamp yerlerinden Ortunç Koyu kamp alanı, Patriçya Burnu kamp alanı ve Cunda Halk Plajı kamp alanı, ücretsiz olmasıyla sizi yanıltmasın. Karavanla Ayvalık kampı tatili seçeneğiniz için ormanın içerisinde bir yer olabilecek Ortunç Koyu alanı, denize de yakın. Haricinde adanın en ıssız bölgesi sayılabilecek Patriçya Burnu alanı ise sessiz ve sahil kenarında ancak yolu biraz bozuk desek doğru olacaktır. Halk plajı alanı ise yine denize yakın. Bu üç yerin dezavantajı şudur ki ortak kullanım alanları imkanını sunmuyorlar ve yiyecek ve içecek temininizi alana gelmeden önce sağlamanız gerekiyor.

karavanla ayvalık kampı

Diğer ücretli seçeneklerde ise çadır kiralama, bungalovlar, şezlong vb. taleplerinizi belirli bir ücret karşılığında yerine getirebiliyorsunuz. Kendi çadırınızla gittiğinizde de belirli bir ücretle konaklayabiliyorsunuz ancak karavan tatili için bir alan bulunmamakta. Ayvalık seyahatinizde ücretsiz pek çok noktada konaklayabilirsiniz. Karavanla Seyahat

Karavan Tatili Yaparken Faydalanabileceğiniz Diğer Fırsatlar

Karavan seyahat serüveninizde ada içerisinde kamp tesisleri harici çok bir alternatifiniz bulunmuyor ancak ada yemeklerini tatmanızı öneririz. Deniz ürünlerinin tadına bakmadan dönmeyin deriz. Ayrıca bir diğer karavan kampı ise Karavanla Marmaris Tatili İçin Çok Geç Değil!

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri