İzmirKaravan Tatilleri

Karavan Kampı İçin En İyi Yerler: İzmir Karagöl Tabiat Parkı

Karagöl Tabiat Parkı’nda Karavan Kampı

İzmir’de yer alan Karagöl Tabiat Parkı, Ege’de karavan kampı denildiğinde genellikle ilk akla gelen yerlerden biri olmaktadır. Burası hem İzmir’den hem de çevre şehirlerden binlerce kamp severin kamp için ilk tercihlerinden biridir. Karavan kampı için en iyi yerler arasında Karagöl Tabiat Parkı önemli bir yere sahiptir. Ancak Karagöl denildiğinde akıllara Artvin’in Borçka ilçesinde yer alan Karagöl de gelebilmektedir.

  • Borçka – Karagöl de karavan tatili için uygun yerlerden biridir. Borçka’da karavan tatili içeriğimiz için ayrıca tıklayabilirsiniz.

İzmir Karagöl Tabiat Parkı’nda karavan kampı için yararlı olabilecek tüm bilgiler GeziLinki okurlarıyla…

Karagöl Tabiat Parkı’nda Karavan Kampı

İzmir’in en güzel tabiat parklarından biri olan Karagöl Tabiat Parkı deniz seviyesinden yaklaşık 850 metre yükseklikte yer alır. İçerisinde büyük bir göl bulunmaktadır ve bu göl jeolojik hareketler sonucuna oluşmuş bir heyelan set gölüdür. Göl ise 35 dekarlık bir su yüzeyine sahiptir. Burası her mevsimde kamp yapabileceğiniz bir alandır. İçerisinde başta karaçam ve kızılçam olmak üzere onlarca çeşit ağaç bulunmaktadır. Burada duyup duyabileceğiniz tek ses örnek ve kuş sesleri olacaktır. Sessiz ve serin bir yerde kamp yapmak isteyenler için Karagöl Tabiat Parkı kamp listelerinde ilk sıralarda yer almalıdır.

Karagöl Tabiat Parkı’nda Kamp Olanakları

Karavan kampı için en iyi yerler

Karavan kampı için en yerler arasında bulunan Karagöl Tabiat Parkı kamp olanakları açısından gelişmiştir. Doğayla iç içe bir alan olsa da tesisleşme de vardır. Karavan ve çadır kampı için ayrı bölümler bulunmaktadır. Bu da kamp severler için esasen bir artıdır. Çünkü buraya günübirlikçiler, piknikçiler sıklıkla gelmektedir. Kampçılar daha sessiz bir ortamda kamp yapma olanağına sahiptir.

Kamp alanlarında aranan en önemli unsurlardan biri çeşmenin olmasıdır. Burada birçok noktada çeşme yer alır. Bu çeşmelerde hem su içebilir hem de sebze ve bulaşıklarınızı yıkayabilirsiniz. Kamp alanına gelirken yanınızda pek bir eşya getirmenize gerek yoktur. Çünkü içeride restoran ve büfeler bulunmaktadır. Buradan basit düzeydeki temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Karavan kampı için en iyi yerler

Karagöl Tabiat Parkı’nda yeme içme olanakları da çeşitlidir. Burada kendi yemeğinizi kendiniz pişirebileceğiniz gibi alanda yer alan kır gazinosunda da yemek yiyebilirsiniz. Karavan kampı için en önemli hususlardan birisi de elektriğin olup olmamasıdır. Tabiat parkında elektrik bulunmaktadır. Günlük sabit bir ücret karşılığında karavanınıza elektrik çekebilirsiniz.

Tabiat parkı içerisinde tuvaletler ve lavabolar bulunmaktadır. Ancak duş mevcut değildir. Otopark bulunmamaktadır. Ancak kamp alanlarına diğer araçların geçişini engellemeyecek şekilde park edebilirsiniz. Son olarak tabiat parkı içerisinde çocukların vakit geçirebileceği oyun alanları mevcuttur.

Karagöl Tabiat Parkı Giriş Ücretleri

Karavan kampı için en iyi yerler

Tabiat parkına girişler ücretlidir. Kişi başı giriş ücreti 10 TL, indirimli girişler 5 TL, bisiklet girişleri 10 TL, motosiklet ve ATV giriş ücreti 20 TL, otomobil giriş ücreti 20 TL’dir. Karavanlar için ayrılmış alanda günlük konaklama ücreti 50 TL’dir. Elektrik ve su kullanım ücreti ise 20 TL’dir. Ücretler değişiklik gösterebileceğinden teyit edilmesinde fayda vardır.

Karagöl Tabiat Parkı Nerede? Karagöl Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

İzmir şehir merkezinden yaklaşık 40 km uzaklıkta bulunan Karagöl Tabiat Parkı, Menemen ilçesine bağlıdır. Yamanlar Dağı bölgesinde yer alan tabiat parkına gidişler yalnızca özel araçlarla mümkündür. Buraya herhangi bir toplu taşıma aracıyla ulaşmak mümkün değildir.

Bu içeriğimizde karavan kampı için en iyi yerler içerisinde Karagöl Tabiat Parkı hakkında bilgiler verilmiştir. Buna benzer daha birçok gezi ve tatil fikirleri için YouTube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri