Karavan Tatilleri

Çanakkale’de Mükemmel Bir Karavan Tatili Fırsatı!

Çanakkale'de Karavan Kampı Yapılacak Yerler

Her yıl Çanakkale’ye birçok turist gelmekte ve en güzel tatilleri yapmaktadır. Karavan tatili özellikle de yerli turistlerin tercihi olmaktadır. Merak etmeyin, Çanakkale Karavanla Tatil Rehberimiz Hazır!

Çanakkale Hakkında

Köklü geçmişi ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasıyla adını tarihe kazımış bir şehir olan Çanakkale, Türkiye’nin kuzeybatı kısmında yer almaktadır. Tarih sahnesindeki en önemli yeri ise hepimizin bildiği Çanakkale Savaşı’na sahne olmasıdır. Çanakkale yüzyıllara dayanan geçmişinde izlerini taşıdığı uygarlıkların tarihi manzaralarının yanı sıra turizm açısından da önemli bir kenttir. Her yıl buraya birçok turist gelmekte ve tatil yapmaktadır. Karavan tatili yapmak da bunlardan biridir.

karavan tatili

Çanakkale hakkında daha fazla bilgiye Çanakkale’nin Görmeye Değer Yerlerden Biri: Assos Gezisi

Çanakkale’de Karavan Tatili Yapmak

Aklınızda Çanakkale’ye bir rota çizmek varsa, Assos Gargara Kamp tatili yaz sezonu geldiğinde yapacağınız tatil planları için güzel bir seçenek olacaktır. Kamp alanı Ayvacık’ta bulunmaktadır ve her yıl binlerce tatilci tarafından rehavet görmektedir. Bu rehaveti sağlayan başlıca nedenler, tesisin ziyaretçileri için birden fazla çadır çeşidi ve karavan tatili yapacaklar için sunduğu imkanlardır.

Kamp alanında tuvaletler ve duş alma noktaları bulunmaktadır ve bu alanlar her zaman temiz ve hijyenik tutulmaktadır. Elbette bunlara ek olarak tesisin plajı da hasır şemsiyeleri, ahşap şezlongları ve tertemiz berrak denizi ile her sene binlerce turistin burayı kamp ve karavan tatili olarak belirlemesinde etkili olmaktadır.

Tesiste, özel tasarım konik şekilli çadırlar, normal tip çadırlar ve çadır ev olarak adlandırılan içerisinde bir çift bir tek kişilik yataklar bulunan büyük aile çadırları bulunmaktadır. Zengin yeşil alanı ile rahat şekilde konaklama sağlamak mümkündür. Karavanla tatil yapmak için de birçok imkân sunulmuştur. Örneğin su gideri, su – çeşme alanı ve elektrik bağlantısı bu imkanlar arasındadır.

Gargara Kamp’ta Yapılabilecek Aktiviteler

Karavan tatili için geldiğiniz rotada yapabileceğiniz güzel aktiviteler bulunmaktadır. Örneğin kendi yemeğinizi hazırlamak istemediğiniz bir zaman diliminde tesisin kendine ait restoranı olan Gargara Teras Restoran’da yemeğinizi yiyebilir ve manzara eşliğinde makul fiyatlara karnınızı doyurabilirsiniz. Ayrıca tesiste bulunan oyun alanında tavla, jenga, dart, langırt gibi oyunlarla da karavan tatili maceranızı keyifli hale getirebilirsiniz. Tüm bunların yanında sık sık düzenlenen yoga ve taş boyama atölyeleriyle de hem eğlence dolu hem de ucuz tatil fırsatını yakalayabilirsiniz.

karavan tatili

Karavan Tatili İçin Assos Gargara’ya Ulaşım Nasıldır?

Kamp alanına ulaşmak için öncelikle Çanakkale’ye ulaşmanız gerekmektedir. Karavanınızla gidecekseniz aktarma yapmak gibi bir durumunuz bulunmamaktadır. Eğer aracı şehirden alacaksanız, bu noktada ulaşım için birden fazla seçenek bulunmaktadır. Kara, hava ve deniz yolu seçenekleri içerisinde en çok tercih edileni havayolu olmaktadır. Kısa bir uçuş ile Çanakkale’ye iniş yapabilir ve 85 km uzaklıktaki kamp alanına servisler ile ulaşabilir ve kamp tatili maceranıza başlayabilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri