Karavan Tatilleri

İstanbul’da Kamp Keyfi İçin: Semizkum Mocamp Karavan Tatili

İstanbul Karavan Tatili

Kamp yapmayı sevenlerdenseniz İstanbul’un gürültüsünden trafiğinden kaçmak için harika bir yer öneriyoruz! Silivri Semizkum Mocamp Karavan Tatili için eşsiz bir yer!

İstanbul Silivri Hakkında

İstanbul, dünyada var olan en eski şehirlerden biri olmasının yanında tarihsel süreçte Latin, Doğu – Batı Roma ve Osmanlı gibi pek çok imparatorluğun başkenti olma özelliğine sahiptir. İstanbul ilini özel kılan bir diğer özellik de hem Asya hem Avrupa kıtalarında toprağı olan tek şehir olmasıdır.

karavan tatili

Türkiye’nin en kalabalık şehri olma özelliğini de elinde tutan İstanbul, bu özelliği tarihsel süreçte 1500’lü yıllardan bu yana taşımaktadır. Şehrin sahip olduğu tarihi yapılar ve manzaralar dışında Karadeniz ve Marmara denizlerine de kıyısının varlığı neticesinde turizm alanında fazlasıyla öneme sahiptir. Her sene binlerce yerli ve yabancı turist İstanbul’a gelmekte ve burada tatil yapmaktadır. Pek çok tatilcinin odak noktalarından biri de karavan tatili olmaktadır.

Silivri Semizkum Mocamp Nasıl Bir Yerdir?

İstanbul’un Silivri ilçesinde bulunan Semizkum Mocamp, ortalama 300 karavan – çadır kapasitesi ve 250 metreye yakın kumsalı ile Türkiye’de bulunan en büyük kamp alanlarından biri olma özelliğine sahiptir. Karavan tatili yapmak için plan yapan pek çok tatilci, Semizkum Mocamp için erkenden yer ayırtmaktadır. Özellikle temiz denizi, tesis içerisindeki alanların hijyenik olması ve yine tesiste sunulan birçok imkanla bu kamp alanı yaz sezonunda fazlasıyla rehavet görmektedir.

Çadırda konaklama, karavanla konaklamalı tatil dışında, burada tesisin hazırladığı ve hizmete sunduğu bungalovlarda da kalarak tatil yapmak mümkündür. Ayrıca kamp alanının plaj kısmında bulunan yaklaşık 100 şemsiye ve 750 şezlongu boş bulduğunuz sürece ücretsiz kullanabilmeniz de Semizkum Mocamp tatil fırsatı listesinde yer almaktadır.

Karavan Tatili Yaparken Faydalanılabilecek İmkanlar Nelerdir?

İstanbul Silivri Semizkum Mocamp ziyaretçilerine özel hazırlamış olduğu tesiste her yıl yenilikler yapmakta ve birçok imkan sunmaktadır. Karavan tatili için çıktığınız yolculukta, normal otel, pansiyon tatillerinin dışında bir deneyim yaşayacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Bu tatil, doğayla daha yakından iletişim kurmanızı, kendinizi dinlemenizi ve daha rahat bir tatil serüveni geçirmenizi sağlayacaktır.

semizkum mocamp

Semizkum Mocamp bünyesinde faydalanabileceğiniz olanaklar; tuvalet, duş, televizyon izleme alanı, çocuklar için oyun parkı, su-çeşme alanı ve haftada birkaç gün düzenlenen canlı müzik olarak sıralanmaktadır. Karavan tatili için gelenlere ayrıca sunulan olanaklar arasında su gideri, elektrik ve Wi-Fi internet bağlantısı yer almaktadır. Tesiste bulunan restoran ve kafeteryalarda, kendi yemeğinizi yapmak istemediğiniz zamanlarda yemek yeme ve bir şeyler içme olanağı da bulunmaktadır. Fiyatların makul seviyede olduğu tesis, hem eğlenceli hem de ucuz tatil için doğru bir adres olacaktır.

İstanbul’a yakın Çanakkale’de de bu karavan kampları bulabilirsiniz. İşte onlardan biri:Çanakkale’de Mükemmel Bir Karavan Tatili Fırsatı!

Karavan Tatili İçin Semizkum Mocamp’a Ulaşım

Kamp alanına ulaşım için TEM otoyolu veya E5 karayolunu tercih edebilirsiniz. TEM otoyolunu seçecek olursanız Silivri çıkışından E5 karayoluna dönmeniz ve MAXI markete kadar devam etmeniz gerekmektedir. Alışveriş merkezinden sonra önünüzdeki ikinci altgeçitten geçerek 2 kilometre ilerledikten sonra kamp alanına ulaşabilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri